Slab kvalitet skolstva u Americi

Moljac64

Elita
Poruka
16.586
Gledajuci skorasnji slucaj Keaton Jones-a, i razmisljajuci o tome koliko sam ovih slucaja video jos od pocetka 2000ih i cuvenog Columbine skolskog masakra, moze se lako zakljuciti da je skolski sistem koji drzava pruza (a koji veliki deo populacije u Americi koristi) je prilicno los, pogotovo sto se tice maltretiranja vrsnjaka u skolama i neposlusnosti ucenika. Ogroman broj profesora sirom Amerike potvrdio je da u najvecem broju slucajeva nastavnici, ne zeleci da se ukljucuju u konflikt, okrenu ledja tome. Tako su na isti nacin Eric Harris i Dylan Klebold 1999. godine ubili 12 ucenika i 3 profesora, i u slucaju Columbine High School, kao i u slucajevima Keaton Jones-a i mnogim drugim, inicijativa da se skola ogradi od nasilja nastala je tek nakon dogadjaja. Izgleda da se u ovom slucaju Amerikanci ne drze poslovice "bolje spreciti nego leciti". Postala je svakodnevnica da deca dolaze sa oruzjem u skolu i pokusavaju da naprave masakr, i da deca izvrsavaju samoubistvo. Uprkos raznim serijama, emisijama i reklamama uperenim protiv maltretiranja, situacija se ne menja. Druga stvar je opste obrazovanje. Gledajuci mnoge ankete, istrazivanja, emisije i sl. moze se videti da prosecan Amerikanac nema pojma za najosnovnije evropske drzave, a kamoli drzave gde je njihova zemlja pravila genocid. Za razliku od njih, vecina mladih u Evropi zna bar 10ak americkih drzava.

Sta dovodi do toga da "najveca svetska sila" ima najgore obrazovanje, koje se cak moze porediti sa africkim drzavama?
 
Da postoji sloboda naoružanja u Srbiji kao u Americi masakri bi bili po školama, faksevima, opštinama, sudovima, domovima zdravlja jedno 100 puta više nego u Čemerici.

A pogledajmo samo istočne slatkoće kako se dave u ratovima i nasilju, pa Amerika je u poredjenju sa tim raj.
 
Uvek je tako bilo. Fakulteti su im bili sjajni a srednje i osnovne škole očajne ako su državne.

- - - - - - - - - -

Da postoji sloboda naoružanja u Srbiji kao u Americi masakri bi bili po školama, faksevima, opštinama, sudovima, domovima zdravlja jedno 100 puta više nego u Čemerici.

A pogledajmo samo istočne slatkoće kako se dave u ratovima i nasilju, pa Amerika je u poredjenju sa tim raj.

Srbija je raj u poređenju s Amerikom u pogledu nasilja i nedoličnog ponašanja po školama i uopšte je još uvek neuporedivo bezbednija zemlja.
Mnogi misle da su američke škole obično ono što prikazuju njihove teenage serije.
 
Gledajuci skorasnji slucaj Keaton Jones-a, i razmisljajuci o tome koliko sam ovih slucaja video jos od pocetka 2000ih i cuvenog Columbine skolskog masakra, moze se lako zakljuciti da je skolski sistem koji drzava pruza (a koji veliki deo populacije u Americi koristi) je prilicno los, pogotovo sto se tice maltretiranja vrsnjaka u skolama i neposlusnosti ucenika. Ogroman broj profesora sirom Amerike potvrdio je da u najvecem broju slucajeva nastavnici, ne zeleci da se ukljucuju u konflikt, okrenu ledja tome. Tako su na isti nacin Eric Harris i Dylan Klebold 1999. godine ubili 12 ucenika i 3 profesora, i u slucaju Columbine High School, kao i u slucajevima Keaton Jones-a i mnogim drugim, inicijativa da se skola ogradi od nasilja nastala je tek nakon dogadjaja. Izgleda da se u ovom slucaju Amerikanci ne drze poslovice "bolje spreciti nego leciti". Postala je svakodnevnica da deca dolaze sa oruzjem u skolu i pokusavaju da naprave masakr, i da deca izvrsavaju samoubistvo. Uprkos raznim serijama, emisijama i reklamama uperenim protiv maltretiranja, situacija se ne menja. Druga stvar je opste obrazovanje. Gledajuci mnoge ankete, istrazivanja, emisije i sl. moze se videti da prosecan Amerikanac nema pojma za najosnovnije evropske drzave, a kamoli drzave gde je njihova zemlja pravila genocid. Za razliku od njih, vecina mladih u Evropi zna bar 10ak americkih drzava.

Sta dovodi do toga da "najveca svetska sila" ima najgore obrazovanje, koje se cak moze porediti sa africkim drzavama?

To o čemu ti pišeš ne spada pod obrazovanje.

- - - - - - - - - -

Da postoji sloboda naoružanja u Srbiji kao u Americi masakri bi bili po školama, faksevima, opštinama, sudovima, domovima zdravlja jedno 100 puta više nego u Čemerici.

A pogledajmo samo istočne slatkoće kako se dave u ratovima i nasilju, pa Amerika je u poredjenju sa tim raj.

Totalno netačno. Najmanji mogući procenat zločina se u Americi izvrši legalnim naoružanjem. Kod nas ima poprilično puno legalnog oružja, pa nema takvih primera zloupotrebe istog. Da je naš zakon o posedovanju (i bitnije o nošenju) oružja liberalniji, bilo bi manje uličnog nasilja i kriminala.
Što se tiče ratova i nasilja, tu je Amerika lider.
 
ali dosta je zanimljivo da i deca u osnovnoj skoli imaju tipicno retardirano nacionalisticko ponasanje. I smetaju im razni osmani, cigani i slicno.

Deca cesto tako samo imaju strah od drugacijih ljudi. Moj sin kad je prvi put video crnu zenu nije od straha hteo da izadje iz mog krila, a gledao ju je kao djavola. Nije on bio rasista, nego covek nije bio obavesten da postoje takvi ljudi. Mislio je da sa tom zenom nesto nije u redu.

- - - - - - - - - -

Skole u Americi su bolje u bogatim krajevima grada. Tamo gde zive visebudzetni gradjani, njihova deca imaju bolje skole i ucitelje.
 
Skole u Americi su bolje u bogatim krajevima grada. Tamo gde zive visebudzetni gradjani, njihova deca imaju bolje skole i ucitelje.

Да али наше *******не колеге форумаши се увек поистовећују искључиво са белосветским клошарима тако да и, када је образовање у Америци у питању, виде искључиво образовање из своје клошарске перспективе (клошара у души). Зато и оваква прича.
 
kvalitet skolstva u srbiji je da prosecan profesor na faksu veze sa zivotom nema . I onda se prica kako srpski strucnjaci treba da razviju drzavu. mogu ****** da razviju.

На жалост, жива истина. Професорима универзитета да даш две нацртане корњаче, изгубили би обе у року од два сата.

- - - - - - - - - -

Kada Amerika ne bude mogla izvoziti modu nereda i nasilja u holivudskim manirima, nešto će tamo da prepukne !

Препући ће само ваше русогуно срце јер нећете више моћи да се тешите да вам је Чемерика крива за све.
 
Ne znam kako po drugim gradovima u Srbiji, al' u Kragujevcu su oduvek postojale ove i one srednje skole (a propo price o javnim skolama u SAD i ocajnim uslovima, kriminalu itd.). Znalo se oduvek ko ide u neke skole koje se zovu 'Radnik' i ŠUP, a ko ide u najstariju gimnaziju u Srbiji. I u kojoj skoli od ovih navedenih se nalaze bombe po kantama ili se na odmoru prebijaju bejzbolkama.
 
На жалост, жива истина. Професорима универзитета да даш две нацртане корњаче, изгубили би обе у року од два сата.

- - - - - - - - - -

Препући ће само ваше русогуно срце јер нећете више моћи да се тешите да вам је Чемерика крива за све.

Zivomirka!

Rusija je vecna!

Propadose sve tvoje imperije AU, otomanska, britanska, , Napoleon, Hitler a Rusija traje li traje!

Mozete da crknete zbog toga!
 
На жалост, жива истина. Професорима универзитета да даш две нацртане корњаче, изгубили би обе у року од два сата.

- - - - - - - - - -



Препући ће само ваше русогуно срце јер нећете више моћи да се тешите да вам је Чемерика крива за све.

Rusija ide istim medijskim putem kao i SAD.

RT isto promoviše svetsku medijsku sliku smrti (kao CNN, BBC, SKY), a ruski oligarsi kretenizuju Rusiju putem SAD-a !

Razlika je samo u većem stepenu kretenizovanja (involuiranja).

Ne brini !

Dostićiće ih Rusi - možda i prestići !
 
Gledajuci skorasnji slucaj Keaton Jones-a, i razmisljajuci o tome koliko sam ovih slucaja video jos od pocetka 2000ih i cuvenog Columbine skolskog masakra, moze se lako zakljuciti da je skolski sistem koji drzava pruza (a koji veliki deo populacije u Americi koristi) je prilicno los, pogotovo sto se tice maltretiranja vrsnjaka u skolama i neposlusnosti ucenika. Ogroman broj profesora sirom Amerike potvrdio je da u najvecem broju slucajeva nastavnici, ne zeleci da se ukljucuju u konflikt, okrenu ledja tome. Tako su na isti nacin Eric Harris i Dylan Klebold 1999. godine ubili 12 ucenika i 3 profesora, i u slucaju Columbine High School, kao i u slucajevima Keaton Jones-a i mnogim drugim, inicijativa da se skola ogradi od nasilja nastala je tek nakon dogadjaja. Izgleda da se u ovom slucaju Amerikanci ne drze poslovice "bolje spreciti nego leciti". Postala je svakodnevnica da deca dolaze sa oruzjem u skolu i pokusavaju da naprave masakr, i da deca izvrsavaju samoubistvo. Uprkos raznim serijama, emisijama i reklamama uperenim protiv maltretiranja, situacija se ne menja. Druga stvar je opste obrazovanje. Gledajuci mnoge ankete, istrazivanja, emisije i sl. moze se videti da prosecan Amerikanac nema pojma za najosnovnije evropske drzave, a kamoli drzave gde je njihova zemlja pravila genocid. Za razliku od njih, vecina mladih u Evropi zna bar 10ak americkih drzava.

Sta dovodi do toga da "najveca svetska sila" ima najgore obrazovanje, koje se cak moze porediti sa africkim drzavama?

dovodi do unistavanja ostatka sveta, na zalost
 
Tesko da skolstvo u Americi moze tek tako da se nazove losim, jer je to jedan toliko velik i kompleksan sistem, da je glupo generalizovati.

Ovde se radi o klasicnim slucajevima vrsnjackog nasilja koje na zalost postoji u svim zemljama sveta i koje je postojalo u svakom vremenu. Na zalost deca su takva, u predtinejdzerskom i tinejdzerskom dobu znaju da iskazu zaista zversko ponasanje bez trunke kajanja. Zanimljivo je da recimo meksicki karteli, za novu generaciju ubica “sicarios” cesto regrutuju tinejdzere, jer su oni u tom dobu najegoisticniji, pokazauju najmanje empatije i kajanja is a malo rada mogu biti spremni za veoma zlobne stvari. Pre tog vremena dok su jos “deca” oni nisu podlozni takvim stvarima, kao ni nakon tog vremena, kada dobiju i zivotno iskustvo i ucvrste neki normalan sistem vrednosti.

Deca koja su zrtve nasilja znaju razlicito da reaguju na to. U zavisnosti od okruzenja u kojem odrastaju, u zavisnosti od pojedinca, mnogi znaju da nadju nacin da se sa tim nose i nakon nekog vremena losa iskustva u skoli ostanu samo losa secanja. U Americi je takva situacija da su deca nekako sklonija ekstremnim resenjima. Zasto je to tako, ima dosta razloga. Porodice su mozda malo distanciranije jedne od drugih, a deca generacijama odrastaju u okruzenju gde se neguje ta neka kultura “osvetnika”, nekog ko je spreman za jednu veliku stvar pred smrt.

Kao sto deca u Japanu, koje su zrtve nasilja, neretko dizu ruku na sebe, jer odrastaju u jednom krutom drustvu gde ne mogu da zive sa nekom sramotom.

Ovo Kazem zato sto se profesorima u svim delovima sveta prebacuje sto nisu nesto vise ucinili. Gorka istina je da su oni tu maltene nemocni. Kao sto sam pomenuo, problem su deca koja nemaju skrupula, koje u tim godinama ne plasi nikakva kazna, a nisu svesna sta to lose cine onome pored sebe. Na jos vecu zalost, nasilnik u skoli ce biti nasilnik do onog trenutka do kog mu se neko ne suprotstavi. Tako se prekida zacarani krug. Na zalost roditelji moraju da decu uce da se brane i verbalno i fizicki i mentalno. Dok god se ponasas kao zrtva dotle ces biti zanimljiv nasilniku. Kada ustanes protiv njega, taman pretrpeo batine ili nesto slicno, to je najcesce kraj, jer ni nasilnik ne zeli na maltretira nekog ko uzvraca. To je inace univerzalno pravilo i vazi ne samo za decu vec za svakog coveka.

Na licnom primeru sam uspeo da prevazidjem situaciju kada me na treningu (jedan borilacki sport), maltretirao jedan lik koji je bio i mladi reprezentativac. Bio je malo stariji od mene, nije bio nesto veci, ali nisam mu se suprotstavljao, najcesce verbalnim podje.bavanjima. Jednom sam tokom treninga slucajno pao na njega, nista strasno, izvinio sam mu se, opsovao me je. Onda sam ja njega opsovao jos brutalnije. On je krenuo ka meni, ja ka njemu tu smo se gurali, ostali su nas rastavili. Bio je u fazonu, posle treninga, ja reko vazi.

Na kraju treninga u sauni (koja je bila obavezna), prisao on meni u fazonu sve je ok. Od tada ko najbolji drugari, s tim sto je nastavio da maltretira one koje je do tada maltretirao. Ja sam izasao iz te grupe. Nije svejedno i nije mala stvar, ali to mora da sa ucini. Ne mogu profesori ni roditelji da te zastite svih 24 casa. Mora dete da se nauci da ne trpi. Ne mora to da bude fizicko maltretiranje, vec i verbalno i mentalno. Sve ostalo sto pricaju je glupost, odnosno prebacivanje krivice.
 

Back
Top