Slab kvalitet skolstva u Americi

Gledajuci skorasnji slucaj Keaton Jones-a, i razmisljajuci o tome koliko sam ovih slucaja video jos od pocetka 2000ih i cuvenog Columbine skolskog masakra, moze se lako zakljuciti da je skolski sistem koji drzava pruza (a koji veliki deo populacije u Americi koristi) je prilicno los, pogotovo sto se tice maltretiranja vrsnjaka u skolama i neposlusnosti ucenika. Ogroman broj profesora sirom Amerike potvrdio je da u najvecem broju slucajeva nastavnici, ne zeleci da se ukljucuju u konflikt, okrenu ledja tome. Tako su na isti nacin Eric Harris i Dylan Klebold 1999. godine ubili 12 ucenika i 3 profesora, i u slucaju Columbine High School, kao i u slucajevima Keaton Jones-a i mnogim drugim, inicijativa da se skola ogradi od nasilja nastala je tek nakon dogadjaja. Izgleda da se u ovom slucaju Amerikanci ne drze poslovice "bolje spreciti nego leciti". Postala je svakodnevnica da deca dolaze sa oruzjem u skolu i pokusavaju da naprave masakr, i da deca izvrsavaju samoubistvo. Uprkos raznim serijama, emisijama i reklamama uperenim protiv maltretiranja, situacija se ne menja. Druga stvar je opste obrazovanje. Gledajuci mnoge ankete, istrazivanja, emisije i sl. moze se videti da prosecan Amerikanac nema pojma za najosnovnije evropske drzave, a kamoli drzave gde je njihova zemlja pravila genocid. Za razliku od njih, vecina mladih u Evropi zna bar 10ak americkih drzava.

Sta dovodi do toga da "najveca svetska sila" ima najgore obrazovanje, koje se cak moze porediti sa africkim drzavama?

Jel ima u Americi zaposlit' preko kakve vJeze?
Ništa LJepše za decu Beogracku neg kad dodje učiteljica sa senom iza ušiju i primitivizmima uglavu
pa odvali izraze...

- - - - - - - - - -

da se prisetim...
beše to 83-će...
mama, tata, mama, tata, rekla učiteljica da kupimo KOLAČARSKI PAPIR za likovno

E IEBI GA SAD... danas imate mobilne pa bi odmah zvali seljančuru da utvrdite činjenice...

- - - - - - - - - -

ili bi seljanka otvorila Fejsbuk nalog sa objašnjenjem izraza u upotrebi
 
ili još bolje OTO kad se setim
pijandura seljačka izbacuje sa časa ako kažeš ŠPREPLOČA umesto LJEPENKA

mislim, ja sam se takvih otresao još tada nego ne mogu danas


- - - - - - - - - -

Slab kvalitet školstva u SAD-u je u svrhu brzog osamostaljivanja ili nastavak na fakultetu dobro filtriranih studenata.

Prvo je odavno zakazalo u neoliberalnom konceptu, drugo se nekako drži, ali pada kao i EU sa Bolonjom !

Gorući problem za Srbe je školstvo u Americi o zdravstvu da ne pričamo, čudi me da nije otvorena tema...
 
Poslednja izmena od moderatora:
ili još bolje OTO kad se setim
pijandura seljačka izbacuje sa časa ako kažeš ŠPREPLOČA umesto LJEPENKA

mislim, ja sam se seljačina otresao još tada nego ne mogu danas

NAVIRU KO DA SU IZ SIRIJE IEBO VAM PAS MATER IDIOTSKU
PA ŽIVITE U TIMVAŠIM ZATUCANIM KRAJEVIMA
nije to zatucano što ne niče ništa nego zbog VAŠE PAMETI CIGANSKE

- - - - - - - - - -



Gorući problem za Srbe je školstvo u Americi o zdravstvu da ne pričamo, čudi me da nije otvorena tema...

A tek problem beskućnika i hipotekarnih kredita... :eek:
Da vidiš u šta se Detroit pretvorio... :eek:
 
Ovog su bosanci gadno pozlijedili, yebu ga umozak sabajle.

jaro, znaš li ti šta je to KOLAČARSKI PAPIR?

- - - - - - - - - -

Bulje i kopiraju, foliraju, imitiraju, ...


Civilno društvo je tako izuzetno ...tako dobro, da to ne može proći bez kopiranja i foliranja !


Sve je to do yaya .... samo napred .

Pa to radimo isto i mi... prepisan kalup...
nekocentrisano, živčano, površno, u panici...

- - - - - - - - - -

A tek problem beskućnika i hipotekarnih kredita... :eek:
Da vidiš u šta se Detroit pretvorio... :eek:

Beše to u Komunizmu... ZNAJU NEKI KAKO JE DOBRO U AMERICI:

Priča No.1:

Ujutru u prodavnici stiže vruć hleb a ja moram na posao.
I sad kad popodne dodjem sa posla, taj hleb ladan, ispipan a ista mu cena.
E, ali zato u Americi takav leb bude pola jeftiniji
----

Beše ovo jadanje nekog kolege.
Nije poenta u bajatom pecivu u pola cene - NEGO SELJAK NE BI DA PLATI
saznao šta je nabavna a šta maloprodjana cena pa ako može DIREKT PO NIŽOJ :lol:
 
ili još bolje OTO kad se setim
pijandura seljačka izbacuje sa časa ako kažeš ŠPREPLOČA umesto LJEPENKA

mislim, ja sam se seljačina otresao još tada nego ne mogu danas

NAVIRU KO DA SU IZ SIRIJE IEBO VAM PAS MATER IDIOTSKU
PA ŽIVITE U TIMVAŠIM ZATUCANIM KRAJEVIMA
nije to zatucano što ne niče ništa nego zbog VAŠE PAMETI CIGANSKE

- - - - - - - - - -



Gorući problem za Srbe je školstvo u Americi o zdravstvu da ne pričamo, čudi me da nije otvorena tema...
Izbacio bih te i ja jer se kaže šperploča! Bez ljutnje...
Psovke, oskudnu interpunkciju i još pokoji skromni gramatički lapsus usljed napada emocija bih ti oprostio, al nejasno je zašto na ovakvoj temi toliko moraš tipkati velikim slovima.:rotf:
 
Poslednja izmena:
To o čemu ti pišeš ne spada pod obrazovanje.

- - - - - - - - - -



Totalno netačno. Najmanji mogući procenat zločina se u Americi izvrši legalnim naoružanjem. Kod nas ima poprilično puno legalnog oružja, pa nema takvih primera zloupotrebe istog. Da je naš zakon o posedovanju (i bitnije o nošenju) oružja liberalniji, bilo bi manje uličnog nasilja i kriminala.
Što se tiče ratova i nasilja, tu je Amerika lider.

takoe
 
Ne, ova tema definitivno čeka kolege Pobedonosceva i Nosferatua...

Па све је истина. Амер је глуп, Амер нејма систем, Амер не зна ништо.

Јес ти друже слишио некад вицевма народа нашега, кад наш човјек Југовић увијек Америкењца и Енгелса и Вранцуза дадне пријећ и зајебат, а покаткад и Руса приде?
 
:cepanje: :cepanje: :cepanje:

JEZIVI PRIMERI ZLOSTAVLJANJA Dve trećine školske dece u Srbiji žrtve vršnjačkog nasilja

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/je...kolske-dece-u-srbiji-zrtve-vrsnjackog/h3kn93c

u srbiji radi se o nasilju koje ukljucuje poneku uvredu/cikanje izmedju dece i to se racuna kao nasilje, znam i sam kada sam mali bio, nasa skola stalno kucala recke kako je ovo ili ono dete maltretirano a da ga nisu ni pitali, ustvari se mi zajebavali u snegu tukli udarali gumenim cekicima itd. ali ovde se radi o tome da deca izvrsavaju samoubistva, prave masakre, menjaju skole po 2-3 puta i sl. i pritom, ne mozes porediti "prvu svetsku silu" sa srbijom

Da postoji sloboda naoružanja u Srbiji kao u Americi masakri bi bili po školama, faksevima, opštinama, sudovima, domovima zdravlja jedno 100 puta više nego u Čemerici.

A pogledajmo samo istočne slatkoće kako se dave u ratovima i nasilju, pa Amerika je u poredjenju sa tim raj.

pa i postoji
weapons.jpg


Uvek je tako bilo. Fakulteti su im bili sjajni a srednje i osnovne škole očajne ako su državne.

- - - - - - - - - -



Srbija je raj u poređenju s Amerikom u pogledu nasilja i nedoličnog ponašanja po školama i uopšte je još uvek neuporedivo bezbednija zemlja.
Mnogi misle da su američke škole obično ono što prikazuju njihove teenage serije.
razumem, ali sam hteo da razjasnim zasto mislite da je "svetska sila broj jedan" na tako cemernom nivou obrazovanja

Да али наше *******не колеге форумаши се увек поистовећују искључиво са белосветским клошарима тако да и, када је образовање у Америци у питању, виде искључиво образовање из своје клошарске перспективе (клошара у души). Зато и оваква прича.

kada te "bogatije skole" cine svega desetinu od ukupnog broja skola. Ne znam koliko si upucen, ali amerika nije samo njujork i los andjeles, ove stvari koje sam napomenuo najvise se desavaju u koloradu, oklahomi, tenesiju, micigenu...

Naslov i sadrzaj teme nisu u korelaciji: KVALITET SKOLSTVA i nasilje u skolama VEZE NEMAJU jedno sa drugim.
kvalitet odnosa vrsnjaka takodje spada u kvalitet skolstva, ali sam ujedno rekao da im i opste obrazovanje ne valja

Па све је истина. Амер је глуп, Амер нејма систем, Амер не зна ништо.

Јес ти друже слишио некад вицевма народа нашега, кад наш човјек Југовић увијек Америкењца и Енгелса и Вранцуза дадне пријећ и зајебат, а покаткад и Руса приде?

sve si upravu sto kazes, glupi srbi haha, ne znaju ko je prva svetska sila, znas ti kako amer on jednom rukom radi u kancelariji drugom popravlja auto trecom puca u avganistanca zlocinca
sto niste malo vise kao ameri srbi glupi haha kako ste ocajni ziveo uncle sam U S A
ne kakve veze ima to sto sam pre dva dana izasao iz opanaka sa svog sela na obroncima dimitrovgrada
 
Па све је истина. Амер је глуп, Амер нејма систем, Амер не зна ништо.

Јес ти друже слишио некад вицевма народа нашега, кад наш човјек Југовић увијек Америкењца и Енгелса и Вранцуза дадне пријећ и зајебат, а покаткад и Руса приде?

Eheheeeee, druže, ti misliš da je to samo zbijanje nejakvih šala.
To ti je sve i zbilje i nast'lo, moj ti!
 
Gledajuci skorasnji slucaj Keaton Jones-a, i razmisljajuci o tome koliko sam ovih slucaja video jos od pocetka 2000ih i cuvenog Columbine skolskog masakra, moze se lako zakljuciti da je skolski sistem koji drzava pruza (a koji veliki deo populacije u Americi koristi) je prilicno los, pogotovo sto se tice maltretiranja vrsnjaka u skolama i neposlusnosti ucenika. Ogroman broj profesora sirom Amerike potvrdio je da u najvecem broju slucajeva nastavnici, ne zeleci da se ukljucuju u konflikt, okrenu ledja tome. Tako su na isti nacin Eric Harris i Dylan Klebold 1999. godine ubili 12 ucenika i 3 profesora, i u slucaju Columbine High School, kao i u slucajevima Keaton Jones-a i mnogim drugim, inicijativa da se skola ogradi od nasilja nastala je tek nakon dogadjaja. Izgleda da se u ovom slucaju Amerikanci ne drze poslovice "bolje spreciti nego leciti". Postala je svakodnevnica da deca dolaze sa oruzjem u skolu i pokusavaju da naprave masakr, i da deca izvrsavaju samoubistvo. Uprkos raznim serijama, emisijama i reklamama uperenim protiv maltretiranja, situacija se ne menja. Druga stvar je opste obrazovanje. Gledajuci mnoge ankete, istrazivanja, emisije i sl. moze se videti da prosecan Amerikanac nema pojma za najosnovnije evropske drzave, a kamoli drzave gde je njihova zemlja pravila genocid. Za razliku od njih, vecina mladih u Evropi zna bar 10ak americkih drzava.

Sta dovodi do toga da "najveca svetska sila" ima najgore obrazovanje, koje se cak moze porediti sa africkim drzavama?

Ne možete ništa da prebacite Amerikancima u oblasti ekonomije PA ONDA IZMIŠLJATE!!!!
 

Back
Top