Postan slavski kolač

Лилит

Zainteresovan član
Poruka
233
U vanglu staviti brašno i promešati ga sa solju. Posebno potopiti kvasac sa šećerom u mlakoj vodi. Kada kvasac nadođe, zamesiti testo uz dodavanje rastopljenog margarina. Izrađeno testo pokriti krpom i ostaviti da odmara.

U međuvremenu, od 2 kašike brašna u 2 dl vode skuvati štirak za premazivanje, pomoću kojeg posni slavski kolač dobija izuzetan sjaj.

Ukrase za kolač napraviti od čvrstog testa napravljenog od brašna i vode. To testo treba tanko razvaljati oklagijom i iseći 5 slova (pomoću pečata Isus Hrist pobedjuje). Formirati još i goluba, grozd, klas pšenice i cvet.

Izmešeno testo staviti u podmazanu duboku šerpu u kojoj će se peći. Od testa odvojiti deo i formirati 4 manje kugle i 1 veću. Od ostatka napraviti jednu pletenicu, koja čini osnovu slavskog kolača.

Potom veću kuglu staviti u centar, a 4 manje okolo, tako da formiraju krst. Skuvanim premazom četkom obilno premazati kolač, pa potom stavljati ukrase i to: na svaku kuglu po 1 pečat, a između ostale napravljene ukrase.

https://www.krstarica.com/kuvar/svecanosti/postan-slavski-kolac/

Pripremite se na vreme...
 
Pošto je Православље uzelo maha od 91-ve, mnogi preteruju par dana dok za ostale dane smatraju da ih Bog ne vidi
No i to je nebitno

SVE IZ ISLAMSKE VERE JE POSNO PA PITATI HODŽU DOK TRAJE ПРАВОСЛАВНИ POST

- - - - - - - - - -

Religija to vam je PROVAJDER KA BOGU
jaka stvar dal telefonirate sa 064, 063 ili 061
bitno da dobijete vezu i da vas čuje onaj ko treba
zar ne?
 
Ako sadrži margarin - onda nije posan. Ljudi koji jedu sve, a najviše pekarske proizvode, primetili su da sve iz pekara ima ukus kao da je unutra ubačen maslac, a nije, nego je margarin pun mleka. Nema više margarina bez mleka. Na polici piše da je posno, a u sadržaju piše "mleko" i/ili "tragovi mleka". Nema šta neko da njuši margarine i da bilo šta misli, od novembra svi proizvođači stavljaju mleko u margarin. Ko nađe margarin na kome ne piše da sadrži mleko - daću mu 1000€. Pošteno sa moje strane? Inače sam vegan, jedem samo voće i povrće, i veoma sam zadrt u veganskim stavovima.
 

Back
Top