Stil modernog zivota

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.798
Gledam spot ovog pizduncica


i razmisljam , to jeste ono sto mi stalno predlazu moderne devojke, usamljenici 1 na 1 plus za vikende i praznike okupljanje in drustvanceta...

Mene bi to bas ono ubilo kao i ovu devojku u spotu...
To mi je u sustini usamljenicki zivot , ali ne samo usamljenicki nego plus pozeraj i natezanje da si in i alfa medju svojim poznanicima...

Ako je na zapadu tako, a obicno ovi nasi sto se vrate pricaju da je tako i da ih zbog toga ubija sve u pojam, onda nema sanse da ja budem moderan muskarac niti da mi zena bude moderna zena...

Moj stanodavac a i jedan iz proslosti takodje su u takvim brakovima, ali onu proslu gazdinicu sam jako intimno znao , a ovu sam zaobisao iako je bas zicerovala vise nego ona..
I onda se svodi da samo profil idimi dodjimi moze da zivi tako , tj bleja, blenta i ispod prosecni mozak...

Nije ni cudo sto postoje manikiri pedikiri , tacno bi covek vrisnuo u malom gradu uz ovakav recept zivota...
Mislim covek kao ja...

A meni je sasvim fino u malom gradu....sve ti na trz, najdalja tacka u gradu je na 20 min pesaka tako da mozes da obavljas poslove i obaveze zavezanih ociju...
Mislim da je najvaznije sto nemam depresivne epizode i nemam bipolarca, pa dok mi je dobro mislim da mi ne bude lose...
U prevodu, jos od srednje mi nije bilo dosadno...a da mi dan traje 72h, znaci 3x opet ne bi bilo dosadno...
Pri tome ne gledam tv, ne igram igrice, koristim net, ne opijam se i slicne zabave za trosenje vremena..

Ali mi stan nije u stilu minimalistickog postmodernistickog...tj nema kod mene krevet, stocic i dve fotelje uza zid...
Skoro me pitao jedan nazovimo ga gazda, tj organizator posla sta mi treba i ja kazem trebaju mi 3 monitora uz pc, pen ako ima i tako neke stvari...
Ako ti okruzenje izgleda kao za bleju, bleja ce ti biti...
Drugo je kad udesis gajbu kao ebarnik, ebarnik ce i postati, tu mozes da budes ruzan koliko hoces, nece ti uspeti da rasteras zenskadiju...to jednostavno mora da proba da se oseti kao one sto sumnja da su zaginule u takvom ambijentu...
Mozda ne verujete, ali tako je iz prve ruke...

I sad spoji ti bezobrazne, a pritupe zenske modernog doba i njihove zahteve u vezi modernog aranzmana i stila zivota, i ispraznost koju time donose, i svoj odnos prema provodjenju vremena u nekom prostoru koji odmah sve to menja i rusi...

Pretpostavljam da vas je vecina u tom prelazu izmedju modernog minimalistickog i ebacke gajbe...
Dok ne zakmeci, a onda to dobija totalno drugi izgled...
Mada radeci statistiku pregledao sam dosta BG stanova, i trecinu ne promene ni deca....cebence na sred velike sobe i saspu im tu igracke i puste ih da trce kao da je stadion i to ti je decija zabava...
Trecina dobije onaj miris doma....izmedju smrada usranog , dobrog kuvanja i mirisa deterdzenta...
(moje secanje o mom domu pocinje bez tog usranog, ali ne sumnjam da je moj doprinos bio vanserijski).

Nije ni cudo sto se drndaju sa feng suijem...Cisto da smanje krajnost u koju su otisli...
Cini mi se da novopridosli beogradjani tu prednjace jer stare beogradske porodice imaju pun kofer zaostavstina i stanovi su im vise istorijske biblioteke ili salonci, a salonac nikad nije kao u reklamama...to samo dodjos moze da ga tako napravi...

Ovo nije tema o uzorima, nego o bezaniji , tj iz kakvog stila i prostora bi pobegli iz cuga, bez mnogo razmisljanja...
 
Pizdunac je ka-ta- stro-fa!

Šta znam, ne razmišljah o tome. Posedujem kuću (palatu i jahtu), isto tako punu dragih porodičnih zaostavština; ne materjalno vrednih, ali sentimentalno dragocenih.
Bez toga mi dom ne bi bio dom, kako god ga ja uređivao.

Naravno, hirka, svakodnevno.
 
pobegla bih iz tovog rentiranog stana, jer se intimiziraš sa gazdaricama i nisi u fizičkoj formi (sve ti je max na 20min.peške), dakle ne mrdaš dupetm iz te sobe nakrcane nekim haj tek sranjimaa i slušaš nekog anonimusa..
 
18219209335a3b86d2ec51a574286948_v4_big.jpg


Ovo i ovakve multi stvari ja volim, ali da je proizvodjac iz Srbije to bi bilo tako ismejano , niko nikad ne bi kupio takav automobil.
Ali ovako ....stranac je pa onda je se ok....
 
Pročitah ceo text, poslušah i pesmu (slažem se s bajkerom- promeni muziku koju slušaš) i na osnovu tvog pisanja, a samo na osnovu tog mogu da stvorim neku sliku i formiram mišljenje o tebi, ne mogu da te zamislim drugačije nego kao jednog od likova u spotu.
Jel si ti to nezadovoljan sopstvenim načinom življenja, a ovde pokušavaš da nekog (prvenstveno sebe) ubediš da ti je super?
 
Prvi deo tacan, drugi deo netacan....
Znaci nisam zadovoljan nacinom zivota koji mi kao nenamecu a namecu drugi...
A sasvim sam zadovoljan nacinom zivota kad mi niko ne zakuca na vrata u tom smislu...
Medjutim, smatram da covek ne treba da zivi sam niti izolovano , sto znaci da mora da popustam ucenama drugih koji mi svi na tacni nude ili nesvesno nude bas ovakav nacin zivota iz spota, gde se ja ne vidim ama bas nikako...

I tu jeste veliki problem za nekog ko gleda na stvari ovako kao ja...
Da sam jajara, sebicnjak ili pokvarenjak, bilo bi lakse....ko koga zaebe...
Tj ko koga iskoristi koliko mu dodje ili uspe...

Nije bez veze sto postoji naziv primaca soba , prijemna soba...u stanovima , narocito elite...
To se radi da bi se dobio taj efekat prihvatljivosti , prihvacenosti kod onih koji dolaze, jer onda oni osecaju zadovoljstvo , opustenost i bliski kontakt , kao ovi u spotu.
Ali osoba mora imati druge sobe, gde ona oseca svoj kutak...
Ako sam hteo da uprostim temu prakticno , onda je zakljucak mogao da dodje i pre teme i kraj...znaci svakome treba u stanu prijemna soba, i svoj kutak soba koja moze drugima da izgleda i kao smetljarnik ili radionica...
Jedino kod balkanskih zena to ne bi proslo posto one imaju i utilitarizam u glavi i seljastvo i sta god pokupe u medijima..
Tako da bi ako rentiram stan, bilo pitanja sto ti jedna soba zvrlji prazna, povecani troskovi, a istovremeno bi bilo , ti si cudak, jer imas potrebu pored lepe prijemne sobe da imas sobu koja je kao radionica..

E to i zato je tema ovde...
Bas zbog ove zadnje recenice, gde ce neki posmatrac, bilo ko , posmatrajuci potrebnu sobu zvanu moj kutak, steci utisak da sam cudak, dok ce njegov minimalizam u stanu izgledati fensi, logican, skroman i pametan prikaz njegove licnosti.

Ne znam kakve veze ima muzika i muzicki stil same pesme, to je nesto vase , neki vas tok misli, ali ovo ostalo ne bi trebalo da je pod utiskom muzickog stila..
Nije to moj stil niti je stil onog ko zivi ovakvim nacinom zivota, pa da sad analiziramo muziku , kao sto mozemo da kazemo da su svi narodnjaci trenutno glupi kao tocak...
 
novopridošle porodice i salonci, a gde je 50 godina SFRJ stanova, bgd je velikim delom u tome dakle naselja i ljudi koji su tad došli
ili poneka usamljena takva kuća negde
možda mašim temu

- - - - - - - - - -

Drugo je kad udesis gajbu kao ebarnik, ebarnik ce i postati, tu mozes da budes ruzan koliko hoces, nece ti uspeti da rasteras zenskadiju...to jednostavno mora da proba da se oseti kao one sto sumnja da su zaginule u takvom ambijentu...
Mozda ne verujete, ali tako je iz prve ruke...

hehe ovo si se pohvalio ???
 
Ja te nista ne razumem.
Stan valjda opremas prema potrebama i ukusu koji imas osim ako nisi ni malo zainteresovan tj nisi esteta pa ga onda samo okrecis i uneses potrebne stvari. A coveku treba krevet, sto i jedna stolica. Kao u zatvorskoj ćeliji. E sad sto ni jedna zena ne bi bila time odusevljena to je drugo...žena kada ti dodje na gajbu drugi put nor ona vec projektuje sebe u tom prostoru.. to je tako.
 
A meni je sasvim fino u malom gradu....sve ti na trz, najdalja tacka u gradu je na 20 min pesaka tako da mozes da obavljas poslove i obaveze zavezanih ociju...

Možda se zavaravaš? U svakom postu se žališ na glupe-površne-moderne žene... i sad mi baš pade na pamet da su možda sve kul žene otišle iz tog grada, a ti tamo živiš i preslikavaš svoju situaciju na ceo svet. A u svetu imaš raznih žena, urednih, neurednih, nemodernih, ima žena koje boli uvo za dekoraciju prostora i reklamirane trendove...

Spot je katastrofa. Muziku sam odmah isključila, ali vizuelno je takođe gadan.

A bežanje iz prostora? Pa šta znam, meni je jedino neprijatno u ekstremno čistim kućama, i ekstremno prljavim (ono, imaju tri psa, ne usisavaju, sudove peru jednom mesečno). Inače mi je svejedno... a za svoj stan volim ležernost, ne volim rigidni raspored itd. a kome se ne sviđa ne mora da dolazi.
 
Pa stavim dve zene jednu pored druge, nafilovanu beogradjanku i seljanku koja bas i nema recnik....
Nikakva razlika....
Jeste, zene to ne mogu da poveruju, ali nikakva razlika...
Pa nisu seljanke nista gluplje od ovih sto se predstavljaju gradjankama pa da ne kupuju fazone gde i kako stignu...
A fazoniranje je igra i jednih i drugih...
Sustinu nemaju ni jedne ni druge...
Razlika ce se primetiti tek posle desete lopte, a na prvih devet lopti su iste...gluma , pristup, modeli ponasanja...Razlika je samo u objasnjavanju sta i zasto se bas tako ponasaju....
Pa izadjite u neki klub, javno mesto, pa gledajte bice jaje jajetu bar 50 osoba....zenskih....i sad zamislite da su sve iste...a nisu, ali su iste do devet lopti.....samo drugacije sebi objasnjavaju zasto se ponasaju tako kako se ponasaju....navika, izvlacivanje iz kuce, pogodnost i blizina centra ili sta vec...muvanje nije u prvih 3 siguran sam...retko kad je...

Savremeno uredjenje stana je malo slozenija tema, ali ono je rob savremenog mentaliteta nekoga. Koga....
Jel savremen stan prilagodjen igranju dece?
Jeste djoka...
Povrsnost je ono sto je sustina savremenog dizajna...ispraznost koja dobija neki sadrzaj tako sto se uklapa u celinu...
Stan postaje deo njihovog izrazaja...a ne mesto gde obavljaju funkcije...
Mnogi ne razumeju o cemu pricam...jer im je nepotrebno da imaju svoj kutak sobu, jer su upravo onakvi kakva im je primaca soba...
A ne vide potrebu da primaca soba bude drugacija od ostatka stana, jer im je takvo drustvo, mainstream, tj mediokritet...
A i pipavo je objasnjavati gostima zasto je jedna soba razlicitog stila od ostalog stana...
To je logicno samo u firmama, mesovitim objektima, poslovno stambenim i tako to...

- - - - - - - - - -

Možda se zavaravaš? U svakom postu se žališ na glupe-površne-moderne žene... i sad mi baš pade na pamet da su možda sve kul žene otišle iz tog grada, a ti tamo živiš i preslikavaš svoju situaciju na ceo svet. A u svetu imaš raznih žena, urednih, neurednih, nemodernih, ima žena koje boli uvo za dekoraciju prostora i reklamirane trendove...

Tacno , samo pitanje je da li se zavaravam ako sam svestan da je to situacija...
Nisu sve otisle ali su odustale od svog i simuliraju javno...
Sad bih trebao da objasnjavam persona publica i persona privata, da bi bilo jasnije ali zavukle su se po kucama, ako je tako najjednostavnije..
Ne moze im se prici, nije to do prilike samo, a tacno je da je to samo lokalno stanje i mozda globalno ako se deluje tako po celom svetu, sto je i moguce.
Onda i jesi i nisi u pravu, tj ne zavaravam se da nestaju, a da postoje, ali se zavaravam da postoje tamo negde, a onda se zavaravas i ti...
Poslednja recenica ti je onda dokaz da se i ti zavaravas i na isti nacin, optimizmom da nekada postojeca vrlina nije nestala...
 
Ma da nema starleta zene ne bi primetile koliko su ovde u Srbiji nisko pale....nego kad pomenes rec starlete one se sete da potraze razlike u sebi...
Toliko degradacija kod zenskog bica je normalna jer se prilagodjava selekciji materijalnog, ali nije bas toliko normalno da ne primete i da su nesvesne nego jos umisljaju da su kvalitetnije nego nekadasnje zene...u smislu dizajna, verovatno, u smislu kvaliteta tkanina, to ne verujem, a u svakom drugom smislu , to je van opazanja...

A pogledaj samo reakcije i ponasanja....kako se svodi na hijararhiju svog nivoa....pa ako nesto slucajno treba da bude iznad, e onda ga treba uciniti nezeljenim i nepodesnim...
 
nema nista , uzas , prodrle su fck feminazi po svim masmedijima muzika- decacici sa visokim glasicima ,u ocajanju sami, pevuse o nekoj secerlemi , filmovi - upropastile su sve, madmaxa, sad i ratove zvezda ,to sve grozota nema price radnje samo neka nepograsiva likusa koja sve moze i sve zna ,a muski smotani ne mogu nista sami.
tamna strana pobedjuje
 

Back
Top