levijatan world

Osoba koja se izivljava nad zivotinjama nema herca da svoj bes i mrznju usmeri prema onome ka kome je zaista namenjena. Ovde igra ulogu i samo vaspitanje, kada roditelj treba da nauci dete da zivotinja nije plisana igracka vec zivo bice. Deca su po prirodi surova u odredjenom periodu svog zivota i ako se ta surovost pravilno ne kanalise dobijes psihopatu.
 
carpet, ljubav prema psima i životinjama generalno ne znači mržnju spram ljudi.
sem kod patoloških slučajeva.
ali mržnja prema životinjama je uvek proporcionalno jednaka mržnji prema ljudima, ili jednom delu ljudske populacije.
dakle, prst na čelo...

Ево ти лик, твој идол пише да је мизантроп, да је од људи увек добијао само најгоре итд, који део ти није јасан?

И не подмећи тако глупаво мржњу према животињама, ако хоћу да живим као што се живи у цивилизацији, без чопора паса по насељима, уз поштовање прописа који се тичу свих области па и паса, не значи да мрзим него да ако хоћемо цивилизацију мора да постоји ред.
 
Ево ти лик, твој идол пише да је мизантроп, да је од људи увек добијао само најгоре итд, који део ти није јасан?

И не подмећи тако глупаво мржњу према животињама, ако хоћу да живим као што се живи у цивилизацији, без чопора паса по насељима, уз поштовање прописа који се тичу свих области па и паса, не значи да мрзим него да ако хоћемо цивилизацију мора да постоји ред.

kakvu civilizovanost ti koji mrziš pse i pozivaš na nasilje prema njima, tražiš i zagovaraš?

biće da tebi nije jasan jer menjaš kontext kako ti odgovara i licemerno si se uhvatio čopora... postao si svestan kakvu patološku sliku o sebi prikazuješ?
 
kakvu civilizovanost ti koji mrziš pse i pozivaš na nasilje prema njima, tražiš i zagovaraš?

biće da tebi nije jasan jer menjaš kontext kako ti odgovara i licemerno si se uhvatio čopora... postao si svestan kakvu patološku sliku o sebi prikazuješ?

О чему ти млатиш? Насиље је последица нечијих кретенских идеја да урбане средине треба да буду "природно" станиште за псе луталице, ко је овде луд? А ствар је проста, нема паса луталица, нема насиља према њима.
А власници своје псе не намећу другима него их чувају поштујући прописе.
А пошто је народ у великој мери пролупао потребна је кампања која ће људима да објасни да није нормално спавати у истом кревету са псом и јести за истим столом са њим, да није нормално ни живети међу псећим балама ,урином и фекалијама...
 
mašiš temu.
da odgovaram na glupe komentare mi ne pada na pamet.

Шта машим тему, Левијатан млати о заштити паса, те дете бацило петарду псу у уста, те онај разбио главу псу, ало бре, заложите се да се сви ти пси макну са улица, није нормално да пси без власника буду по граду, јер је пас предатор, напада, удружује се, кидише, прља, сере, лаје...
Исто важи и за власничке, гледај бре на шта личи град, да је неко рецимо спавао задњих 30 година па се пробудио, било би му невероватно у шта се Београд претворио, на све стране псећа говна, знате ли ви људи уопште како изгледа цивилизација?
 
И те твоје етикете су испод сваког нивоа, али шта и очекивати од таквих него да понављају мантру, мрзи псе па мрзи псе.
Мој покојни деда је иначе имао великог пса шарпланинца који је чувао имање, углавном је ноћу вио пуштен, а дању или на ланцу или у боксу. Као малог су му га донели, одрастао је са мном, и знало се, кад се играш с њим играш се, кад завршиш прање руку па онда можеш у кућу, а он иде на ланац.

А ви сте данас нешто побркали, па сте постали слуге псима.
 
"pas predator"... :dash:

i sta tebe zabole da li neko drzi psa u boxu ili u krevetu?
i to te ugrozava? :mrgreen:

masis temu, poslednji put ti kazem.
slobodno kao sto imas naviku idi na politiku i otvarj teme na hronici gde ces svoju mrznju da nahranis... ovde neces.
 
"pas predator"... :dash:

i sta tebe zabole da li neko drzi psa u boxu ili u krevetu?
i to te ugrozava? :mrgreen:

masis temu, poslednji put ti kazem.
slobodno kao sto imas naviku idi na politiku i otvarj teme na hronici gde ces svoju mrznju da nahranis... ovde neces.

Изгледа да је данас упркос интернету глупост неизлечива,

Mirjana kaže da su psi pokazali svirepost koja “ledi krv u žilama” i plaši se da bi mogli da napadnu i ljude, naročito bespomoćnu djecu.

http://www.vijesti.me/vijesti/uznem...sam-dosla-vidjela-sam-stravican-prizor-969469

Čopor pasa napao ženu na beogradskom Ušću, pored zgrade SIV-a, i teško je povredio, vukući je ulicom, piše "Blic".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=12&dd=20&nav_category=206&nav_id=567110

S.S. (78) iz Uba zadobio je teške telesne povrede kada ga je oko 13.30 sati u Ulici nemačkih intermiraca napao čopor pasa lutalica, saznaje "Blic".

https://www.blic.rs/vesti/hronika/h...zujedali-coveka-amputiran-mu-deo-nosa/51k2yw7

Или се можда овде ради о тешком поремећају, изопаченој перцепцији реалности где се информације које мозак прима обрађују на изопачен начин па увек жртва буде окривљена за овакве ствари без обзира на то колику јој штету предатор нанесе.
 
Poslednja izmena:
Nešto što sam pisala, malko istrgnuto iz konteksta:

Ne, ljubav prema životinjama ne znači da postoji i ljubav prema ljudima, ali mnoge oplemenjuje i pomaže im da bezbolnije prođu kroz život. Svaka ljubav može biti i otrov i lek. Može izlečiti usamljenost. Može pomoći da se iščupamo iz depresije. Može nas gurnuti u depresiju. Može nas učiniti ogorčenim. Kao i u slučaju ljubavi čoveka prema drugom ljudskom biću – ukoliko je nezrela, i zasniva se na sebičnoj potrebi da neko bude „samo naš“, bez prava na slobodu izbora i volje – i ljubav prema životinji može biti izgovor za popunjavanje sopstvenih praznina. Zrela ljubav podrazumeva da nam je neko potreban zato što ga volimo, a ne obrnuto. Životinja nije igračka, nije dekoracija, i nije produžena ruka kojom bičujemo svet oko sebe u želji da na taj način izlečimo svoje frustracije. Ako je neko, na primer, ljubitelj mačaka, biće mu svejedno da li je njegova mačka rasna ili “kontejnerska”. Trebalo bi, u pravoj ljubavi, da je tako. Ali svakako da će odabrati i više voleti onu koja odgovara njegovom temperamentu. Isto će, pozivajući se na pravo slobodnog izbora, odabrati da voli – manje ili više – ljude ili životinje. Ili oboje. To je, povrh floskula o jednakosti svih živih bića na planeti, ljudska privilegija: da ljubav stepenuje, i poklanja je kako i kome hoće.

p.s. CCatepillar, domaći pas nije "predator". Obrazuj se. Ako je tvoja mržnja prema psima nastala iz straha (kinofobija), nije sramota potražiti stručan savet.
 
Ljubitelji životinja se ne bave ostalima, već životinjama. Mada, reč je samo o drugoj vrsti.

Ајде да ствари назовемо правим именом, никаквим животињама се ви не бавите осим псима, лицемери. Ваш једини циљ јесте наметање паса у урбаним срединама људима, заштита паса, и одбрана њиховог "права" да живе по урбаним срединама у чопорима.

То је наравно нешто што треба сасећи у корену, а оне који се томе опиру покажњавати.

- - - - - - - - - -

Nešto što sam pisala, malko istrgnuto iz konteksta:



p.s. CCatepillar, domaći pas nije "predator". Obrazuj se. Ako je tvoja mržnja prema psima nastala iz straha (kinofobija), nije sramota potražiti stručan savet.

Шта то уопште значи домаћи пас? Који то пси наносе људима повреде на линковима које сам поставио горе? Неки посебни, увезени са стране, дивљи пси?
О чему ти то уопште причаш, где си видела чопоре луталица по земљама које су нам за углед, рецимо у Британији или Немачкој, или Француској? И немој да пребацујеш ствари на лични ниво, лицемерко, пре бих рекао да је таквима као што си ти неопходна стручна помоћ и лечење.
 
E pa grešiš, barem u mom slučaju: ja se skoro i ne bavim zaštitom pasa. Moja "specijalnost" je druga vrsta životinja.

Budi pristojan.

Не знам која ти је ужа специјалност, на свету има толико угрожених животињских врста, истребљују их у њиховим стаништима. А овде тема ниси ти него Левијатан, који не иде да се бави заштитом угрожених животињских врста у својим стаништима, него штити готово искључиво псе, и то тамо где исти угрожавају људе, у урбаним и мање урбаним срединама.

Онај њихов лицемерни председник изјављује како свакако једе месо и како јагњићи и прасићи немају везе са њиховим послом, али ето имају везе џикелетине које се слободно шећкају по улицама градова.
Па где то још има у цивилизацији?
 
Не знам која ти је ужа специјалност, на свету има толико угрожених животињских врста, истребљују их у њиховим стаништима. А овде тема ниси ти него Левијатан, који не иде да се бави заштитом угрожених животињских врста у својим стаништима, него штити готово искључиво псе, и то тамо где исти угрожавају људе, у урбаним и мање урбаним срединама.

Онај њихов лицемерни председник изјављује како свакако једе месо и како јагњићи и прасићи немају везе са њиховим послом, али ето имају везе џикелетине које се слободно шећкају по улицама градова.
Па где то још има у цивилизацији?

Tema nije ni problem pasa lutalica, pa ti opet potežeš to pitanje. Hiljaditi put, na skoro svakoj temi koja se tiče pasa, ti raspredaš priče o krvoločnim "predatorima" (psima). Izvoli, formiraj udruženje koje će se baviti zaštitom ljudi od pasa-predatora. Neću da ulazim u pozadinu tvoje patološke mržnje prema psima; ali zaustavi se na ovoj temi ... jer "Levijatanov" predsednik može da jede ili ne jede meso (što je njegova stvar) i možda on voli isključivo pse a ne i jagnjiće i prasiće - baš kao što ti toliko isključivo ne voliš pse.
Reč je o "Levijatanovim" aktivnostima po pitanju zaštite pasa; ne i o tome šta članovi tog udruženja jedu. Ja im nisam i neću zavirivati u tanjir.

- - - - - - - - - -

Ko nije čuo za ALF, vreme je da o njima nešto sazna.
Većina ostalih zaštitara su mala deca spram njih. Ne zbog rezultata, već zbog načina borbe.
Pretpostavljam da se radikalizam ALF-a dopao "Levijatanu".
 
Tema nije ni problem pasa lutalica, pa ti opet potežeš to pitanje. Hiljaditi put, na skoro svakoj temi koja se tiče pasa, ti raspredaš priče o krvoločnim "predatorima" (psima). Izvoli, formiraj udruženje koje će se baviti zaštitom ljudi od pasa-predatora. Neću da ulazim u pozadinu tvoje patološke mržnje prema psima; ali zaustavi se na ovoj temi ... jer "Levijatanov" predsednik može da jede ili ne jede meso (što je njegova stvar) i možda on voli isključivo pse a ne i jagnjiće i prasiće - baš kao što ti toliko isključivo ne voliš pse.
Reč je o "Levijatanovim" aktivnostima po pitanju zaštite pasa; ne i o tome šta članovi tog udruženja jedu. Ja im nisam i neću zavirivati u tanjir.

Шта је уопште тема овде, није заштита животиња колико видим, не сме се поменути лицемерје које влада код неких људи, шта је тема, заштита паса?
 
Мени пре неко вече на путу ниоткуд се појавила псина, једва сам успео да закочим, не смем ни да помислим шта би било да нисам на време реаговао, упропастио би ми кола.
 

Back
Top