Dojče vele: “Cumtobel” dobija 50.000 evra po radnom mestu?

gost 401905

Elita
Poruka
19.065
https://www.juznevesti.com/Ekonomija/Dojce-vele-Cumtobel-dobija-50-000-evra-po-radnom-mestu.sr.html

Država Srbija će, kako kažu u menadžmentu Cumtobela, dati 8 miliona evra ovoj austrijskoj kompaniji na ime podsticaja i otvaranja novih radnih mesta u Nišu, a pošto oni planiraju da u prvoj fazi uposle 150 radnika, kako piše Dojče vele, to znači da će za svako radno mesto dobiti više od 50.000 evra.

Pored toga što bi ovo bile rekordne subvencije u Srbiji, Dojče vele piše i da bi Cumtobel, ukoliko bi radnike plaćao kao i ostali investitori - negde između minimalca i prosečne zarade, ovakvim subvencijama pokrio troškove radne snage za narednih 10 godina.

Koji deo ovog novca zavrsi u Fond za nezbrinute politicare?

Sema sa subvencijama investitorima je verovatno najunosnija prevara u Srbiji.
 
Na sledecim Izborima ko radi ovako - ni/je "zvizda" :

izbori-karikatura-1-300x187.jpg
 
To je vec duze vremena, ima deset godina omiljena shema....pocelo onim agencijama za privatizaciju , kad se osim namestanja tendera i sheme sa prinudnim upravnicima, Bubalicama i slicnima radilo i to...Dodjes dobijes svog ministra i onda ti je kao da imas svog agenta za taljenje...
Iskreno nije ni u Bosni bilo bolje, tamo je USAID radio tu shemu, pa dodjes , dobijes projekat , vratis nazad 75% oprano onom ko ti dao pare, a 25% mozes slobodno odmah u kafani da trosis...ako hoces...ne treba ti pokrice za neku kontrolu naknadno ili proveru programa...

- - - - - - - - - -

Ja nesto mislim da to nece da prestane jos pedeset godina...
 
Na sledecim Izborima ko radi ovako - ni/je "zvizda" :

izbori-karikatura-1-300x187.jpg

Dokle god opstaje sadasnji izborni sistem, izbori nista nece promeniti.
Mogu da se promene igraci, ali igra ostaje ista.

- - - - - - - - - -

To je vec duze vremena, ima deset godina omiljena shema....pocelo onim agencijama za privatizaciju , kad se osim namestanja tendera i sheme sa prinudnim upravnicima, Bubalicama i slicnima radilo i to...Dodjes dobijes svog ministra i onda ti je kao da imas svog agenta za taljenje...
Iskreno nije ni u Bosni bilo bolje, tamo je USAID radio tu shemu, pa dodjes , dobijes projekat , vratis nazad 75% oprano onom ko ti dao pare, a 25% mozes slobodno odmah u kafani da trosis...ako hoces...ne treba ti pokrice za neku kontrolu naknadno ili proveru programa...

- - - - - - - - - -

Ja nesto mislim da to nece da prestane jos pedeset godina...

Korupcija je postala deo nase kulture, nestace kad i mi nestanemo.
 
A pazi sad ovo: Te pare uloziti u taktiku oslobadjanja poreza startup-ova za prvih 3 meseca.. Recimo da ti porez uzme 20 000 din mesecno, za tri meseca ti uzme 500e.
Sto znaci da bi za 1 radno mesto u cumtobel, moglo da se finansira 100 startupova 3 meseca :kafa:
Ali jbg megatrend jase pa jase

Svako prodaje svoju robu po ceni koju smatra da to vredi.Kada bi se radno mesto moglo otvoriti za 500 e. mogo bi sam da uplatim za hiljadu radnih mesta.
Moguće da bi se moglo i naći radno mesto za 500 e,ali sigurno se nebi našo radnik za to radno mesto.
 
Svako prodaje svoju robu po ceni koju smatra da to vredi.Kada bi se radno mesto moglo otvoriti za 500 e. mogo bi sam da uplatim za hiljadu radnih mesta.
Moguće da bi se moglo i naći radno mesto za 500 e,ali sigurno se nebi našo radnik za to radno mesto.

Nisi razumeo poentu.. Dovodjenje jedne firme i finansiranje njihovih radnika narednih 10 godina ili pomaganje sopstvene privrede putem poreskih olaksica..
Dugorocno sta ima mnogo pozitivniji ishod?
 
Nisi razumeo poentu.. Dovodjenje jedne firme i finansiranje njihovih radnika narednih 10 godina ili pomaganje sopstvene privrede putem poreskih olaksica..
Dugorocno sta ima mnogo pozitivniji ishod?

Da bi imali nekoga da finansirate treba prvo da on pristane i takvog treba da traži BIA i CIA.Sobzirom da se CIA I BIA ne bave tim poslom teško ih je naći.
Vidite ova firma se setila kako se posluje i izgleda ne ide joj loše.Pokušajte samo kao temu da postavite da bi finansirali jedno radno mesto nisam u toku kako bi prošli
moje iskustvo je negativno moguće ste bolje sreće.
 

Back
Top