Kućne improvizacije :)

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
... ili neobične zamene onoga što nedostaje.
Juce sam pomagala ćerkici da napravi neke ukrase od krep papira za školu. Trebalo je sa malo akrilnog laka da učvrstimo i nasjajimo ukrase, ali boca beše prazna. Poslužio nam je običan lak za kosu!!! Dao je i čvrstine i sjaja, ne baš kao što bi bilo od laka za drvo, ali je svakako poslužio i uradile smo posao!
Koje su vaše omiljene improvizacije, koje su vas spasile muka u nekoj situaciji?
 
Moze li fotkica Zoljo?
Nisam bas kreativna,ne mogu da se pohvalim necim produktivnim u tom smislu...........:(

nemam fotkice, a ukrasi su vec postavljeni u skoli...

- - - - - - - - - -

pošto smo bivša i ja malo težih razmera naravno da je otišo krevet u jednom od junačkih okršaja sa nepredvidivim pobednikom...
krevet je ojačan tako što su ispod istog stavjene palete za transport robe
bivše više nema al ja spavam mirom pravednika

dobro snalazenje!
vidjam sad cesto da ljudi od tih paleta prave razne stvari. cak i bastenski namestaj i odlicno izgleda!
 
Zima '93, subota rano ujutru, radna subota u skoli, nesrecni jugic i ja prelazimo Slaviju i cuje se neka lupa.
Stanem na pocetku Beogradske, izadjem, pogledam, otpala prednja tablica, ali drzi se cvrsto na jednom srafu, ni da je skines ni da je namestis, a ne moze tako da landara.
Prevrnem po cuvenoj zenskoj pa jos profesorkoj tasni, nadjem spajalicu, rasirim je i spojim tablicu sa okvirom, funkcionisalo je super dok nismo nasli sraf i propisno je ucvrstili.
Inace su 90-te u Srbiji bile godine svih mogucih improvizacija i ucenja zivota - kako ni od cega skuvati nesto, umesiti nesto, napraviti nesto...
 
Ili kako je mm spasio tri stana od poplave: iskocio ventil u kupatilu, kulja voda na sve strane, seti se mm da uzme crevo od usisivaca i sprovede vodu iz ventila u wc solju, jednostavno a genijalno, dok ne stigne majstor...
 
Zima '93, subota rano ujutru, radna subota u skoli, nesrecni jugic i ja prelazimo Slaviju i cuje se neka lupa.
Stanem na pocetku Beogradske, izadjem, pogledam, otpala prednja tablica, ali drzi se cvrsto na jednom srafu, ni da je skines ni da je namestis, a ne moze tako da landara.
Prevrnem po cuvenoj zenskoj pa jos profesorkoj tasni, nadjem spajalicu, rasirim je i spojim tablicu sa okvirom, funkcionisalo je super dok nismo nasli sraf i propisno je ucvrstili.
Inace su 90-te u Srbiji bile godine svih mogucih improvizacija i ucenja zivota - kako ni od cega skuvati nesto, umesiti nesto, napraviti nesto...

Ово ме подсетило на "алат" који мени стоји у колима за овакве ствари. Наиме, по мени, за импровизацију у колима је најбоља тзв. "паљена жица".

zica.jpg


Први пут ми је помогла у тренутку када ми је отказао мењач на једним колима која сам имао пре 10-так година. Тада, у моменту када сам хтео да стартујем аутомобил, мењач није хтео да мења брзине, погледао сам испод кола и видео да се откачила шипка мењача коју сам повезао паљеном жицом и одвезао кола до радионице. Од тог момента сам у сваким колима у "редовни алат" убацивао и 2-3 метра спаковане паљене жице.

Списак "жичних импровизација" z:) би био отприлике овакав: поред везивања шипке мењача, везивање сајле гаса, везивање таблица, везивање гумених црева, везивање хладњака, итд...). Не могу ни да се сетим свега, али било је стварно доста импровизација током протеклих година ...

Дефинитивно добро дође кад се нађете на дужем путу и добра ствар за импровизације у колима, а дефинитивно је и један од најјефтинијих алата (не само да чува живце, већ за 100 динара можете да купите много више од 10м ове жице) z:D
 
spajalica :super: jedan od boljih izuma covecanstva :)
a improvizacija iz devedesetih ne volim uvek da se setim, mada mnogo smo naucili tada...

Spajalica je optimalna kad se slomi deo rafješlusa na dečijoj jakni...stavimo je umesto onog dela koji mi zovemo potezač, i tra la la možemo da se svučemo....a i da se zakopčamo dok ne stignemo kući da se to sredi kako treba

- - - - - - - - - -

Ali najbanalnija i najsvežija improvizacija: pravimo školske Novogosišnje čestitke i malac nam prosipa šljokice za papir, kreću suze krokodilske, Dragocena je besna i tužna...knjižara više ne radi ali sad svuda ima onih šljkokica za nokte tako da su nam one odlično poslužile
 

Back
Top