kupuj domace

https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

ono sto smo svi znali, sad nam plasiraju vredjajuci nam inteligenciju
segregacija postoji, fasizam postoji
ako nas ubede objasnjenjem da je to zato sto smo mi losi, pa nam lose i sleduje - eto naopake logike kojim su oprali sebe

kako i da li se borite sa nametnutom razlikom - niste toliko dobri da bi vase dete jelo pravu cokoladu

da li selektirate ono sto kupujete?
da li ves vredja kad za vise para morate u radnjama da kupite otpatke sa evropske trpeze
Hranu, meso, proizvodimo sami, zato smo klali nedavno...
Mlecne proizvode pravi ujak, domaci sir npr. I mleko. Mada cesto i kupim, ali nase, ab jogurt i suboticka mlekara mleko...
Jaja domaca
Pavlaka domaca
Povrce sa pijace
Voce nase (jabuka npr.jos imamo) ostalo voce sa pijace

Hemiju slabo koristim, bas slabo...
Cak sam i dezodorans smanjila...

Grickalice ne kupujem, bas kad moram tipa putujemo, uzmem plazmu, stapice i smoki
Slatkise jafu, mancmelou... I to se trudim da ne bude cesto...


Tako da mi licno nemamo problem sa tim smecem iz Evrope...
 
Poprskamo prase i jagnje pre pecenja pesticidima... Da bolje krcka :malav:

- - - - - - - - - -

A zaboravih...
I alkohol proizvodimo sami... :lol:

- - - - - - - - - -

Jos duvansku industriju nismo imali :lol:

- - - - - - - - - -

Rakiju, vino, likere...
U proslosti smo prodavali krupicu pivarama :lol:

Kad nam ukinu i zadnji duvanski brand "Drinu" Nisku bice makedonskog duvana iz prve ruke.
 
u srbiji biram koliko mogu, kao što biram i preko grane, al u srbiji pažljivije ..... msm, pa postoji centar za ispitivanje namirnica koji nikad ne objavljuje rezultate, taman kao da su tajno društvo..
 
Sta nam je sve baceno "99.ne mozemo da pisemo o "zdravoj ishrani" bez navodnika.Cak i domace ko sam cuva ne zna sta mogu da stave u hranu,sta koriste veterinari kad zavrsavaju svoje u vezi.zivotinja itd.isl.Sve se promenilo od "99.
Ali je sramota sto nam uvoze slj stvari.Mislim da lazu u jednom -evo Madjarska je pored nas a njihova salama npr.je bolja od vecine nasih.Ima ukus mesa.Njihov margarin npr.je bolji od naseg.Tacno ima miris onog margarina na kome su generacije odrastale.
 
Poslednja izmena:
https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

ono sto smo svi znali, sad nam plasiraju vredjajuci nam inteligenciju
segregacija postoji, fasizam postoji
ako nas ubede objasnjenjem da je to zato sto smo mi losi, pa nam lose i sleduje - eto naopake logike kojim su oprali sebe

kako i da li se borite sa nametnutom razlikom - niste toliko dobri da bi vase dete jelo pravu cokoladu

da li selektirate ono sto kupujete?
da li ves vredja kad za vise para morate u radnjama da kupite otpatke sa evropske trpeze



eto prilike da se dignu dupeta iz fotelja i krugova dvojki i malo zemljoradniči. kupiš lepo dajv neko gazdinstvo dole u vojvodini (čujem da ih ima za bagatelu) i kreneš da sadiš organsko. imaćeš zdraviju hranu nego švajcarac. a i skineš lepo sebi sa grbače tu mafiju što te proganja. dve muve jednim udarcem
 
https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

ono sto smo svi znali, sad nam plasiraju vredjajuci nam inteligenciju
segregacija postoji, fasizam postoji
ako nas ubede objasnjenjem da je to zato sto smo mi losi, pa nam lose i sleduje - eto naopake logike kojim su oprali sebe

kako i da li se borite sa nametnutom razlikom - niste toliko dobri da bi vase dete jelo pravu cokoladu

da li selektirate ono sto kupujete?
da li ves vredja kad za vise para morate u radnjama da kupite otpatke sa evropske trpeze

Pa...
Osim Lindt cokolade, najvise volim Najlepse zelje i Galeb.
Od ostalih slatkisa najvise volim opet nase. I grickalice isto.

Jaja, sireve, meso,... gledam da kupim od nekog bas domace.

Sta kupujem tudje? Nes kafu. Nesto od hemije. Nesto od pica. Mocart, Ferero i Rafaelo. Mislim da je to to.

Ono sto je stvarno bzvz je to sto je retko koji nas proizvod u pakovanju pisanom cirilicom. I kada nosis u inostranstvo nesto, imas samo one vanilice u plehanoj kutiji, cokolade sa nasim manastirima i... Ima li i?
 
Pa...
Osim Lindt cokolade, najvise volim Najlepse zelje i Galeb.
Od ostalih slatkisa najvise volim opet nase. I grickalice isto.

Jaja, sireve, meso,... gledam da kupim od nekog bas domace.

Sta kupujem tudje? Nes kafu. Nesto od hemije. Nesto od pica. Mocart, Ferero i Rafaelo. Mislim da je to to.

Ono sto je stvarno bzvz je to sto je retko koji nas proizvod u pakovanju pisanom cirilicom. I kada nosis u inostranstvo nesto, imas samo one vanilice u plehanoj kutiji, cokolade sa nasim manastirima i... Ima li i?

kome nosis cokoladu sa slikom manastira, svega ti? : )))

- - - - - - - - - -

kao ovo je od domaceg kakaovca s nasih njiva...manastirskih...osvestanog, netruleznog : ))))))))
 

Back
Top