Isušivač, apsorber vlage na struju

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.580
Ne mislim na one varijante ceresita, sa tabletom i slične proizvode koji ništa ne rade ili rade minimalno.
Da li je neko koristio pomenute, na struju i kako su se pokazali ?
Od ove godine smo zamenili kompletnu stolariju sa pvc i pojavio se problem kondenzacije vlage na prozorima i zidovima u uglovima, pa stim i buđi u tim delovima.
Nekoliko puta na dan provetravam i očigledno nije dovoljno. Ti aparati koštaju od 100 evra pa nadalje i ne bi da ulazim u tu priču ako nisam sigurna da će pomoći.
 
Ja napravio sebi dve stvari, jedno je izmenjivac, to je kao kod ovih velikih samoposluga, a drugo je isusivac, ali moj patent (tj nikad nece biti patent).
250W i susi. Ako hoces skupice i 25l dnevno, a obicno je 3l dovoljno izuzetno 6l...
Sibir efekat vidljiv...

- - - - - - - - - -

To je mana PVC-a: jer "ne dise", cini da ti kuca bude kao da si u plasticnoj kesi.
Trajno resenje bi bilo da na neki nacin obezbedis luft....
Mozda da ih malo rasklimas, da ne dihtuju toliko dobro :D

Kamen resava stvar, a moze i dijamant...
Napravi rupu u prozoru i zivi kao pravi ezoterijski beskucnik...
 
Ja napravio sebi dve stvari, jedno je izmenjivac, to je kao kod ovih velikih samoposluga, a drugo je isusivac, ali moj patent (tj nikad nece biti patent).
250W i susi. Ako hoces skupice i 25l dnevno, a obicno je 3l dovoljno izuzetno 6l...
Sibir efekat vidljiv...

- - - - - - - - - -



Kamen resava stvar, a moze i dijamant...
Napravi rupu u prozoru i zivi kao pravi ezoterijski beskucnik...

Jel tajna kako si napravio isušivač ?
 
Ne mislim na one varijante ceresita, sa tabletom i slične proizvode koji ništa ne rade ili rade minimalno.
Da li je neko koristio pomenute, na struju i kako su se pokazali ?
Od ove godine smo zamenili kompletnu stolariju sa pvc i pojavio se problem kondenzacije vlage na prozorima i zidovima u uglovima, pa stim i buđi u tim delovima.
Nekoliko puta na dan provetravam i očigledno nije dovoljno. Ti aparati koštaju od 100 evra pa nadalje i ne bi da ulazim u tu priču ako nisam sigurna da će pomoći.

Ukoliko nemate spoljnu izolaciju u vidu stiropora ili staklene vune uradite to. Ja ne verujem u te apsorbere vlage. Kada smo stavili 10 cm stiropora sva kondenzacija je nestala.
Prilikom stavljanja stiropora pazite koje je gustine, jer koliko je bitna debljina stiropora, toliko je bitna i gustina.
 
Саће вам каже тата како да се решите буђи, или да спречите њену појаву, свеједно је, само немојте ником да причате
Елем, кад сам ономад ставио ПВЦ столарију, кренула је буђ по угловима. Свашта сам радио док нисам открио спасоносну формулу, сам и случајно.

Дакле, буђ су споре, те споре се јављају тамо где је влажно и топло, где је циркулација ваздуха слаба. Буђ се храни полудисперзијом, дакле ако је има више, нећете је сасвим скинути брисањем јер је она већ ушла у зид.

Пошто је буђ живо биће, може се уништити и њена појава спречити средствима за дезинфекцију.

Ја сам појаву буђи спречио тако што сам пре кречења стана углове у којима се јављала или је могла да се појави, а то су углови према спољним и на спољним зидовима, те површине сам мазао доместосом.

Дакле, кантица, четка, једна мера доместоса и две мере воде, промеша се и нанесе на зид. Прозори морају бити отворени, јер смрди и отровно је. Чека се да се осуши, па се сутрадан нанесе још једном.
После тога, кад се осуши, може да се кречи.

Ово сигурно спречава појаву буђи на пар година, дакле зид се може овлажити због конденза али неће бити буђи.

Овим се могу и чистити зидови на којима већ има буђи, буђ ће свакако бити уништена, али у зависности од тога колико је ушла у зид он ће се више или мање очистити, ако је буђ мало ухватила, најпре је треба обрисати сувом крпом, а затим четком нанети мешавину доместоса на то место.
После пар минута место ће добити своју боју полудисперзије.
Међутим, ако је буђ ухватила више, кад се доместос нанесе и осуши, зид ће променити боју и постаће храпав, јер је доместос уништио буђ, али ова је појела зид. Такође ће и боја зида бити промењена.

У сваком случају, кад се место на коме има пуно буђи натопи раствором доместоса, буђе ће ту бити уништена и неће се јављати пар година, исто као и код превентивног наношења.

И још једном, доместос смрди и отрован је, дакле рачунајте да кад га ставите неко време нема боравка у тој просторији. И не претерујте са раствором, довољно је једном нанети, не влажити зид превише јер доместос може да оштети глет масу ако је зид глетован.
 
Poslednja izmena:
da,ali koliko sam shvatila,ovde nije problem samo sa pojavom budji,već vlaga,a domestos ne može da uništi vlagu.

Problem budji se rešava sa onim sredstvom Sava ili Varikino,snežnikom za veš.

Да, доместос не може да уништи саму влагу, ко жели да уништи влагу има да купи упијаче влаге, то су кристали у врећици који скупљају влагу из ваздуха.
Али ја саму влагу не видим као проблем, проблем је буђ која прати ту влагу.
 
Да, доместос не може да уништи саму влагу, ко жели да уништи влагу има да купи упијаче влаге, то су кристали у врећици који скупљају влагу из ваздуха.
Али ја саму влагу не видим као проблем, проблем је буђ која прати ту влагу.

ja na primer vlagu vidim veći problem nego buđ po ćoškovima,jer se to udiše,a budj stoji na zidu i samo ružno izgleda.
 
Kupila sam odvlaživač u Elementi, koji rade i on line prodaju, ali na svu sreću im je sedište u mom mestu. 9600 din je koštao i potpuno je sranje. Već sutradan sam ih zvala i otišla da vratim jer to ne funkcioniše. Za 20 sati je nakupilo manje od dl vode. ja toliko skupim krpom sa prozora za sat vremena.
Sad sam naručila de longhi, neki polovan , koji ima dobre specifikacije...skuplja i do 10 l vode na dan, a za sat kroz sebe provuče 100 kubnih metara vazduha. Stiže mi u utorak pa javljam.
Taj navodno može da se uključi u prostoriji gde se suši veš i da za par sati i osuši taj veš.
 
Ugradili smo pre 10ak godina stiropor izolaciju od 10cm na fasadu, a prošle jeseni pvc stolariju. Stan je u prizemlju stare kuće koja ima opseg od nekog ukrasnog kamena (preko njega ne sme stiropor) pri dnu tako da preko njega nema stiropora, tj. meni izolacija počinje na 20-30 cm od poda. Javljala se buđ na spoljašnjim zodovima prošle zime, prskali smo sa onim sprejem Savo (to je nešto na bazi hlora/varikine kao i domestos). Savo je pojeo buđ pojavila se ponovo u manjoj meri posle možda 2-3 meseca pred kraj zime. Prošle zime smo imali 3 apsorbera vlage, one sa tabletom, sada smo kupili još jedan. U svakoj sobi po jedan i još po jedan u kuhinji i kupatilu. Toliko vlage je bilo da nam je nabubrio novi parket prošle zime, a radili ga u leto prošle godine.
Da li kupovati, budžiti neki isušivač ili bolje klimu?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ugradili smo pre 10ak godina stiropor izolaciju od 10cm na fasadu, a prošle jeseni pvc stolariju. Stan je u prizemlju stare kuće koja ima opseg od nekog ukrasnog kamena (preko njega ne sme stiropor) pri dnu tako da preko njega nema stiropora, tj. meni izolacija počinje na 20-30 cm od poda. Javljala se buđ na spoljašnjim zodovima prošle zime, prskali smo sa onim sprejem Savo (to je nešto na bazi hlora/varikine kao i domestos). Savo je pojeo buđ pojavila se ponovo u manjoj meri posle možda 2-3 meseca pred kraj zime. Prošle zime smo imali 3 apsorbera vlage, one sa tabletom, sada smo kupili još jedan. U svakoj sobi po jedan i još po jedan u kuhinji i kupatilu. Toliko vlage je bilo da nam je nabubrio novi parket prošle zime, a radili ga u leto prošle godine.
Da li kupovati, budžiti neki isušivač ili bolje klimu?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ja bih pre skinula taj ukrasni kamen i lepo izolovala sve
ovako ne resavas uzrok samo posledicu
 

Back
Top