Radulovic: Nije moguca saradnja sa Djilasom

samo planira da poveca porez na zemljiste. besplatne udzbenike, studiranje za sve, socijalna penzija, socijalna pomoc za cetvoroclanu porodicu u visini prosecne plate u privatnom sektoru. besplatno lecenje.

Prvo ti ne živiš u Svici pa da je to toliki problem već u Srbiji..Tako da stvari trebaš gledati iz trenutnog stanja u Srbiji .. Gde imaš totalni raspad sistema.. on ne govori o nikakvom povećavaju troškova on govori o boljoj preraspodeli i strožijoj kontroli javne potrošnje (najbitnija stavka) .. Ali ajmo redom..
Socijalna zaštita:gde lepo kaze.. danas se daje toliko i toliko(1,5milkjarda€) sa tim parama može da se plati univerzalna socijalne zaštita za sve . plus će da otpusti sve ugurane na izmišljena administrativa radna mesta... što je oko 300k ljudi po njegovoj proceni . ..drugim rečima . .. Delux socijala= SNS kadar ide u kasici a oni prelaze na minimalac koji će da se plaća od 1,5miljarde koliko iznosi današnja stavka u budjetu za soc. zaštitu.. Ti ne uzimaš u obzir da imaš veliki problem pola države ne radi jako veliki broj gladnih i moraš razmišljati kako da kupiš socijalni mir. Zato i mislim da je plan jako odgovoran..

Zemljište . Koga pogađa ta mera onog ko ima neku malu proizvodnu i koji će biti oslobođen poreza ili onog "Arapina," koji .drži pola Vojvodine gde jedino što uspeva je korov..
Besplatni udjebnici šta je tu problem i koliko to košta .. Dati deci mogućnost na obrazovanje to mogu da izbrišu stavku RUČAK.. Ono što je Radulović shvatio a ti nisi je da privrednike tek treba proizvesti od 0 i nudi sistemska rešenja .. Ove potencijalne koje imaš danas teško da mogu nešto da organizuje osim pljačke banke..
Koja manja/srednja zemlja ograničenih resursa se razvila a da nije imala kontrolu javne potrošnje.. Navedi mi jednu jedinu....
Radulović... još uvek mislim da je nešto najbolje što bi se moglo desiti Srbiji..
 
Poslednja izmena:
pare se svakako bacaju na besplatne udzbenike. biblioteke su prazne, a ovamo navodno nedostatak knjiga. pa ja sam danima drzao neke knjige za pokloniti i niko nije hteo da ih uzne. Verovatno je neko kasnije uzeo za potplau
Koliko sam upoznat i to je predložio na najjeftiniji mogući način... Zadužis vratiš i das sledećem na korištenje i ništa te ne košta,,, uništis platiš to što si uništio..
 
Zemlje koje ne ulažu u znanje nemaju šansu.. Znanje je najveći resurs i jedini koji se korištenjem uvećava.. Tako da pogledaj malo ko koliko ulaze.. Sve se to vraća na kraju krajeva ne gledaj Srbiju gledaj, uspešne zemlje ograničenih resursa kako i šta rade
 
Poslednja izmena:
DJB ima neoliberalan ekonomski program, a koliko je neoliberalni koncept dobar je samo po sebi diskutabilno... međutim, neke mere koje oni predlažu, to je prosto pod moranje, svako ko je u stanju da logički zaključuje mora biti s tim saglasan. Dakle prvo transparentnost, to je jedini lek za korupciju... ukidanje subvencija koje se mahnito daju 10 godina i vidimo kakav efekat imaju i naravno smanjenje nameta poslodavcima, što odmah daje injekciju adrenalina privredi, podstiče zapošljavanje i smanjuje sivu ekonomiju.
 
DJB ima neoliberalan ekonomski program, a koliko je neoliberalni koncept dobar je samo po sebi diskutabilno... međutim, neke mere koje oni predlažu, to je prosto pod moranje, svako ko je u stanju da logički zaključuje mora biti s tim saglasan. Dakle prvo transparentnost, to je jedini lek za korupciju... ukidanje subvencija koje se mahnito daju 10 godina i vidimo kakav efekat imaju i naravno smanjenje nameta poslodavcima, što odmah daje injekciju adrenalina privredi, podstiče zapošljavanje i smanjuje sivu ekonomiju.

Hmm... Od Baltika bi trebalo učiti pogotovo od Estonija.. http://www.6yka.com/novost/122615/i...-eura-godisnje-samo-zato-sto-ne-koriste-papir
 
Koliko znam, Radulović je, otkako je osnovao DJB, evroskeptik.

DJB-u je najjači u Beogradu. Tu im je glavna baza birača, to su pokazali izbori prošle godine. Ne znam s kim si ti pričao, ali cifre ne lažu. DJB je na parlamentarnim izborima prošle godine imao 6%, ali u Beogradu je uzeo 11%. Na predsedničkim Radulović je u Beogradu uzeo isto ispod 2%. Ti glasovi su otišli Jankoviću, to oni i znaju, zato su i sad nudili Jankoviću saradnju za ove izbore. Ergo, biračko telo DJB-a je ipak daleko više građanski i "levo" orijentisano, nego što je konzervativno i "desno". Čak ni kad bi hteli, ne mogu oni sebi da priušte tu saradnju sa Dverima.

Ali gle sad, mi o vuku, baš dok pričamo. :D

IZNENAĐENJE Dveri i DJB planiraju neočekivani savez, a evo zbog čega je do njega došlo

Beogradski izbori će po svoj prilici ujediniti i naizgled nespojive pokrete - Dveri Boška Obradovića i Dosta je bilo Saše Radulovića, saznaje "Blic".

CBhktkqTURBXy9kMTA1YTM4YjQ1ZmJkZmI5ZDE2NzY5OTNkYjEzYmQ2My5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
 
Ali gle sad, mi o vuku, baš dok pričamo. :D

IZNENAĐENJE Dveri i DJB planiraju neočekivani savez, a evo zbog čega je do njega došlo

Beogradski izbori će po svoj prilici ujediniti i naizgled nespojive pokrete - Dveri Boška Obradovića i Dosta je bilo Saše Radulovića, saznaje "Blic".

CBhktkqTURBXy9kMTA1YTM4YjQ1ZmJkZmI5ZDE2NzY5OTNkYjEzYmQ2My5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Srbija:) .. Nešto što bi bilo ne spojivo u sveti u Srbiji moze.. Dve ideološki potpuno različite stranke.. Ali razumem ako dodje do toga jer DJB i Dveri imaji jednu zajedničku tačku, rušenje AV i oba tabora propadaju istinskoj opoziciji..
 
Srbija:) .. Nešto što bi bilo ne spojivo u sveti u Srbiji moze.. Dve ideološki potpuno različite stranke.. Ali razumem ako dodje do toga jer DJB i Dveri imaji jednu zajedničku tačku, rušenje AV i oba tabora propadaju istinskoj opoziciji..

I sam je DOS 2000. godine sastavljan iz nespojivog.

Unholly Alliance je zapravo vrlo česta pojava u svetu, mada ono što je tačno jeste da takvi često previše glasova odbiju (kao predizborne koalicije, ne postizborne) da bi mogli značajnije uticati, u smeru promene vlasti.

Ovo o čemu se ovde radi je prelazak cenzusa od 5 procenata, tako da je bukvalno sve normalno i očekivano, jer je cilj ući u skupštinu. Ništa ti ne znači ako te je podržala gomila građana ukoliko na samim izborima osvojiš 4,99 odsto glasova.

I Pokret slobodnih građana i Narodna stranka su po mnogo aspekata udaljene stranke i sami ljudi na terenu vrlo nerado sarađuju jedni sa drugima, ali su se odlučili na takvu opciju kao privremeno rešenje u Beogradu. U nekoj drugoj Srbiji, u kojoj bi recimo Janković i Jeremić bili značajne političke ličnosti, govorimo o verovatno protivnicima većim nego što su to bili Đinđić i Koštunica.
 
Који бре прокоп. Нађи ми десет Земунаца који ће знати да дођу до тамо. Вероватно и Ванземунци би били у истом проблему.
Отварати на таквом месту главну железничку станицу коај није ничим повезна, је будалаштина свих који су у томе учествовали.
крај, овако можемо у недоглед.....

Zemuncima neka ostanu šajke kao glavni prevoz, ionako idu samo na Lido. Inače, Prokop je posle tolikih godina već zastarela ideja, glavne železničke stanice bi trebale da budu u Rakovici i Bežaniji.
 

Back
Top