Ne brinite se za život svoj

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.162
Isus je rekao

Bdijte

Ne sudite

Verujte

Ne brinite


Pogledajte ptice nebeske kako ne seju, niti žnju, ni sabiraju u žitnice; pa Otac vaš
nebeski hrani ih. Niste li vi mnogo pretežniji od njih? A ko od vas brinući se može
dodati rastu svom jedan lakat?

Ne brinite se dakle govoreći: Šta ćemo jesti, ili, šta ćemo piti, ili, čim ćemo se odenuti?
Jer sve ovo neznabošci ištu; a zna i Otac vaš nebeski da vama treba sve ovo. Nego
ištite najpre carstvo Božje, i pravdu njegovu, i ovo će vam se sve dodati. Ne brinite se
dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog


Koliko svakodnevna briga o tome šta ćemo jesti, piti i obući, odvlači misao od svega
o čemu bi normalan, odrastao čovek trebao da razmišlja?

Zašto se vraćate na praroditeljski greh, ako verujete da vas je Isus iskupio?
 
Ne zna niko. Verovatno nije, jer da je bio ono što je Biblija pisala o njemu - neženja bez dece - nijedan Jevrej onoga doba ga ne bi sledio, kao što ga ne bi sledio nijedan današnji Jevrej. Neoženjeni ljudi bez dece su za Jevreje neozbiljni i ne zaslužuju da ih iko sledi.
 
Bogami brinem za svoju dusu. Pribojavam se zla, jer sam svakodnevno izlozena izjednacavanju dobra i zla, tj interpretiranju zla kao nesto dobro, normalno i pozeljno. Ne zelim da budem obmanuta i lisena rasudjivanja, pa da pokleknem pred iskusenjima i odaljim od Boga.
 
Imate ljude koji vas teraju u zlo i negativnost, i one koji vas teraju u ljubav i dobrotu... Ali nigde nemate one koji vas uče balansu, koji je potpuno prirodan za celokupnu kreaciju, pa i za nas, već vam odvlače pažnju na to da je balans beskrajna ljubav i samo ljubav, što nikako nije tačno. Kraće rečeno, mnogo ste polarizovani. Mrzeti zlo u sebi znači mrzeti polovinu sebe samoga... totalno pogrešno.

- - - - - - - - - -

Bogami brinem za svoju dusu. Pribojavam se zla, jer sam svakodnevno izlozena izjednacavanju dobra i zla, tj interpretiranju zla kao nesto dobro, normalno i pozeljno. Ne zelim da budem obmanuta i lisena rasudjivanja, pa da pokleknem pred iskusenjima i odaljim od Boga.

Objasnio sam gore neke stvari oko dobra i zla. ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bogami brinem za svoju dusu. Pribojavam se zla, jer sam svakodnevno izlozena izjednacavanju dobra i zla, tj interpretiranju zla kao nesto dobro, normalno i pozeljno. Ne zelim da budem obmanuta i lisena rasudjivanja, pa da pokleknem pred iskusenjima i odaljim od Boga.

Nem da brineš-Boža ti daje sve...Ne moraš ni da radiš ni išta da preduzimaš-sve ćeš dobiti na tacni!:mrgreen::rotf:
 
Isus je rekao

Bdijte

Ne sudite

Verujte

Ne brinite


Pogledajte ptice nebeske kako ne seju, niti žnju, ni sabiraju u žitnice; pa Otac vaš
nebeski hrani ih. Niste li vi mnogo pretežniji od njih? A ko od vas brinući se može
dodati rastu svom jedan lakat?

Ne brinite se dakle govoreći: Šta ćemo jesti, ili, šta ćemo piti, ili, čim ćemo se odenuti?
Jer sve ovo neznabošci ištu; a zna i Otac vaš nebeski da vama treba sve ovo. Nego
ištite najpre carstvo Božje, i pravdu njegovu, i ovo će vam se sve dodati. Ne brinite se
dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog


Koliko svakodnevna briga o tome šta ćemo jesti, piti i obući, odvlači misao od svega
o čemu bi normalan, odrastao čovek trebao da razmišlja?

Zašto se vraćate na praroditeljski greh, ako verujete da vas je Isus iskupio?

pa on jeste uradio svoj poso al aj sad i ti,ja,mi...plati stari dug..u tome lezi pravicnost..:D
 
Nema vece mrznje nego one zbog religije i politike. Svakog vernika zene izbegavaju. Ko hoce da veruje istinski bice omrzen od svih cak i najblizih i onih koji su te do juce voleli vise od svega.

Tako te ucenjuje ovaj svet djavola da odbacis veru jer gubis sve na svetu :)
 
Isus je rekao

Bdijte

Ne sudite

Verujte

Ne brinite


Pogledajte ptice nebeske kako ne seju, niti žnju, ni sabiraju u žitnice; pa Otac vaš
nebeski hrani ih. Niste li vi mnogo pretežniji od njih? A ko od vas brinući se može
dodati rastu svom jedan lakat?

Ne brinite se dakle govoreći: Šta ćemo jesti, ili, šta ćemo piti, ili, čim ćemo se odenuti?
Jer sve ovo neznabošci ištu; a zna i Otac vaš nebeski da vama treba sve ovo. Nego
ištite najpre carstvo Božje, i pravdu njegovu, i ovo će vam se sve dodati. Ne brinite se
dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog


Koliko svakodnevna briga o tome šta ćemo jesti, piti i obući, odvlači misao od svega
o čemu bi normalan, odrastao čovek trebao da razmišlja?

Zašto se vraćate na praroditeljski greh, ako verujete da vas je Isus iskupio?

Ko da sam ja piso:deda:
 
Bog se brine za sve ako verujes u njega. Isus je hteo da kaze: Da ljudi brinu preterano o zivotu i da se ugledaju na ptice kako ne brinu za nista a opet ih Bog hrani :lol:

I da ljudi vrede vise od ptica i od svega sto je stvoreno na zemlji :aha: i da Bog voli ljude i moze da brine za njih. Zbog preteranih briga nastaju razne bolesti.
 
Poslednja izmena:
Briga pa stres pa depresije nervoze pa poludis ili sta znam uradis neko zlo :)

- - - - - - - - - -

ili kako ces biti srecan ako imas briga ? :lol: brige dolaze od sveta ili sotone koji zeli da se ljudi osecaju lose :aha: Bog zeli suprotno da ljudi ne brinu i da budu happy :lol: i bace brige na Boga koji ce stvoriti neki izlaz i spas ako budu verovali.

- - - - - - - - - -

i da li ces ddati sebi jednu ruku vise ili nogu ako brines ? :mrgreen: samo ces oboleti od briga i ostaces isti :aha: to je Isus hteo da kaze :)

Nekim ljudima treba prevod Biblije na srpski :rotf: citaju a ne kapiraju sta tu pise :)
 
Briga pa stres pa depresije nervoze pa poludis ili sta znam uradis neko zlo :)

- - - - - - - - - -

ili kako ces biti srecan ako imas briga ? :lol: brige dolaze od sveta ili sotone koji zeli da se ljudi osecaju lose :aha: Bog zeli suprotno da ljudi ne brinu i da budu happy :lol: i bace brige na Boga koji ce stvoriti neki izlaz i spas ako budu verovali.

- - - - - - - - - -

i da li ces ddati sebi jednu ruku vise ili nogu ako brines ? :mrgreen: samo ces oboleti od briga i ostaces isti :aha: to je Isus hteo da kaze :)

Nekim ljudima treba prevod Biblije na srpski :rotf: citaju a ne kapiraju sta tu pise :)

dobro ajde pusti brige...kad si zedan i gladan al si duhovan mani me se mito..zivotinja numero one..
dalje i da si duhovan javlja se zelja mracna..mozda za pohvalom i priznanjem a mozda nameracis i vlast jel jelte ko moze svet spasi osim mene koji sve razumem..:D
 
Isus je rekao

Bdijte

Ne sudite

Verujte

Ne brinite


Pogledajte ptice nebeske kako ne seju, niti žnju, ni sabiraju u žitnice; pa Otac vaš
nebeski hrani ih. Niste li vi mnogo pretežniji od njih? A ko od vas brinući se može
dodati rastu svom jedan lakat?

Ne brinite se dakle govoreći: Šta ćemo jesti, ili, šta ćemo piti, ili, čim ćemo se odenuti?
Jer sve ovo neznabošci ištu; a zna i Otac vaš nebeski da vama treba sve ovo. Nego
ištite najpre carstvo Božje, i pravdu njegovu, i ovo će vam se sve dodati. Ne brinite se
dakle za sutra; jer sutra brinuće se za se. Dosta je svakom danu zla svog


Koliko svakodnevna briga o tome šta ćemo jesti, piti i obući, odvlači misao od svega
o čemu bi normalan, odrastao čovek trebao da razmišlja?

Zašto se vraćate na praroditeljski greh, ako verujete da vas je Isus iskupio?

Zašto se vraćate na praroditeljski greh, ako verujete da vas je Isus iskupio?
kakvo ti je to pitanje
ko se vraca na praroditeljski greh

- - - - - - - - - -

Ne mogu, kad non stop brinem. :confused:

tako je bez vere
 
vazno za sebe da ne brines a za bliznje se podrazumeva da treba da brines..ako ne brines za njih gora si od nevernika....timotije..

E, pa jedno je pobrinuti se za nekoga, a drugo je brinuti uzaludno za nešto
što će biti sutra.

A tako deluje lako. Pogledati oko sebe i videti da smo sami pobegli od onoga
što nam život daje. Uzidali se u betonske kocke. I brinemo...

- - - - - - - - - -

Zašto se vraćate na praroditeljski greh, ako verujete da vas je Isus iskupio?
kakvo ti je to pitanje
ko se vraca na praroditeljski greh

A eto tako.. Kad pitaš ljude zbog čega žive ovakvim životima, odgovor je da pate zbog što je Eva ispala ćurka.

A nije Eva osmislila sistem u kome su ljudi robovi i moraju da zarade novčanice koje menjaju za hranu
odeću i krov nad glavom.
 
:)


Glistooo ...!

Mozda je "neko iz mase" da bi se dodvorio Evi i da bi joj ugodio ...?

:)

A , mozda i da "ispravi neki svoj greh" ...?

:whistling:

Nije tada i tamo bilo "Chanel - a" , "Lecederskih serdaca" , "Srnecih ledja sa sopskom salatom" , i tako to ... :)
 
E, pa jedno je pobrinuti se za nekoga, a drugo je brinuti uzaludno za nešto
što će biti sutra.

A tako deluje lako. Pogledati oko sebe i videti da smo sami pobegli od onoga
što nam život daje. Uzidali se u betonske kocke. I brinemo...

- - - - - - - - - -



A eto tako.. Kad pitaš ljude zbog čega žive ovakvim životima, odgovor je da pate zbog što je Eva ispala ćurka.

A nije Eva osmislila sistem u kome su ljudi robovi i moraju da zarade novčanice koje menjaju za hranu
odeću i krov nad glavom.

ko sto je eva lagala da je kriv djavo a ne ona tako i danas covek laze da je kriva eva a ne on..volja nasa je pocinjena grehu,pocinjena rodjenjem,to jest necim sto se dogodilo bez nase volje..urodjeni debilizam glisto jer u nasim venama tece evina krv..
 

Back
Top