Francuska umešana u genocid u Ruandi?

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
76.973
Novi izveštaj, čiju izradu je naručila vlada Ruande, optužuje Francusku da je snabdevala oružjem i pružala zaštitu počiniocima genocida u Ruandi 1994, kada je ubijeno 800.000 ljudi. Time se produbio spor te istočnoafričke države i njenog nekadašnjeg zaštitnika.

Izveštaj koji je sačinila američka pravna firma iznosi dokaze koji pokazuju francusko saučesništvo pre, tokom i posle genocida koji su ekstremisti naroda Hutu počinili nad etničkim Tutsima i umerenijim Hutima.

Navodi se i da su francuski zvaničnici pružali utočište nekima od osumnjičenih za genocid i sprečavali pokušaje da se oni izvedu na sud.

Ministarka spoljnih poslova Ruande, Luiz Mušikivabo rekla je da izveštaj predstavlja "osuđujući rezime ponašanja francuskih zvaničnika".

Ministarstvo spoljnih poslova Francuske je saopštilo da je "primilo k znanju" izveštaj firme sačinjen "na zahtev vlasti Ruande".

U saopštenju se navodi da je Francuska "posvećena gonjenju učesnika" genocida u Ruandi, kao i da je francusko pravosuđe već osudilo nekoliko ljudi i ispituje još neke slučajeve.

Ruanda je prošle godine objavila spisak 22 francuska visoka oficira koje optužuje za pomaganje u planiranju i sprovođenju genocida, među kojima je i general Žak Lanksad, načelnik francuskog generalštaba od aprila 1991. do septembra 1995.

Spisak je objavljen pošto su francuski istražitelji ponovo otvorili istragu o rušenju aviona tadašnjeg predsednika Ruande Žuvenala Habjarimane.

Hutu ekstremisti su za pogibiju Habjarimane okrivili manjinske Tutsije i otpočeli pokolje.


http://rs.n1info.com/a349246/Svet/Svet/Francuska-umesana-u-genocid-u-Ruandi.html

Francuzi su krivi što su oni podivljali, ko drugi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Francuzi su krivi što su divljaci podivljali, ko drugi.

Pa ne, već su neki Francuzi krivi što su dolivali ulje na vatru snabdevanjem dželata oružjem i kasnijim pružanjem utočišta tim istim dželatima. A što ti je potvrđeno i od strane francuskog MIP koje je, kako piše u tekstu koji si postavio, saopštilo da je francusko pravosuđe već osudilo neke ljude po tom osnovu. Ne znam je li ti jasno, ali zapad ne da nije bezgrešan, već je jako daleko od takvog statusa. Kada bi zapad bio jedna osoba, ta bi osoba dobila veoma specifičan tretman u paklu...
 
Ne zanima me politika.Bilo je par emisija o Africi.Jezivo je to sto se desilo i kad se vide razmere katastrofe.Ljudi su tela vadili iz jezera i zakopavali.Donosila ih je voda.Bio je prikaz kako belci dan-danas za svoje zemlje uzimaju rudna bogatstva Afrike.
Razmislite pre nego sto nesto napisete.
 
Poslednja izmena:
Nemci, Belgijanci, prokleti Englezi, Francuzi i Jenkiji su kreatori genocida u Ruandi.

Dok zapadni skotovi nisu došli da ih "usreće", plemena Hutu, Tutsi i Tva su živela u miru i nisu se mrzeli.

- - - - - - - - - -



Ako misliš da ćeš me iznervirati ovakvim kretenskim provokacijama-varaš se. U potpunosti sam imun na pisanije prozapadnih bubašvaba.

Само ме занима како су то бели ђаволи из Немачке и Енглеске одговорни за геноцид у Руанди, када то није била њихова колонија нити су имали неки утицај на локална дешавања.
 
Па бели човек је увек крив за све.

Али колеге не брину, они су почасни црнци.

Ја сам упознао једног човека из Руанде.

Фини господин, католички свештеник. Говори француски течно, енглески и немачки солидно.

Је ли он Тутси или Хутси?
 
Нико није крив. Такве ствари се, једноставно, дешавају. Људи полуде и кољу се. Може свуда да се деси, нико није имун на то. У сваком од нас чучи монструм који се може да се пробуди ако су одговарајуће околности. И без тог монструма ми сваког дана убијемо неку биљку и животињу. То је као ОК. А када монструм крене да убија људе, то као није ОК.

- - - - - - - - - -

Ја сам упознао једног човека из Руанде.

Фини господин, католички свештеник. Говори француски течно, енглески и немачки солидно.

Је ли он Тутси или Хутси?

Немој да те изглед вара. Ко зна шта је тај радио бебама у стомаку.
 
Нико није крив. Такве ствари се, једноставно, дешавају. Људи полуде и кољу се. Може свуда да се деси, нико није имун на то. У сваком од нас чучи монструм који се може да се пробуди ако су одговарајуће околности. И без тог монструма ми сваког дана убијемо неку биљку и животињу. То је као ОК. А када монструм крене да убија људе, то као није ОК.

Да.

Рецимо кад неко каже "претколумбовска Америка" вероватно мисли на Бика Који Седи како се удвара Лабудици Која Дише, у нади да ће она ускор постати Лабудица Која Стење, испред типија док се у позадини Бизони размножавају.

Нико не мисли на суровог свештеника Ацтека који откида срце из груди живог човека на врху пирамиде, затим баца лешину низ исте оне степенице по којима се данас сликају дебели туристи из Индијане, и затим креће да једе то срце.

А

- - - - - - - - - -

Немој да те изглед вара. Ко зна шта је тај радио бебама у стомаку.

Цениш да је неки Степинац са пигментом?

А шта ако је Тутси (Србин)?
 
Да.

Рецимо кад неко каже "претколумбовска Америка" вероватно мисли на Бика Који Седи како се удвара Лабудици Која Дише, у нади да ће она ускор постати Лабудица Која Стење, испред типија док се у позадини Бизони размножавају.

Нико не мисли на суровог свештеника Ацтека који откида срце из груди живог човека на врху пирамиде, затим баца лешину низ исте оне степенице по којима се данас сликају дебели туристи из Индијане, и затим креће да једе то срце.

А

- - - - - - - - - -



Цениш да је неки Степинац са пигментом?

А шта ако је Тутси (Србин)?

Свештеник ми је сумњив. Сви су сумњиви.

Овај свијет крвава је позорница, на њој човијек урла: Убиј! Закољи!

Ма одвратно је о свему томе и мислити. Зато се људи и дрогирају, да мало забораве на ту крваву позорницу.
 
Ја сам упознао једног човека из Руанде.

Фини господин, католички свештеник. Говори француски течно, енглески и немачки солидно.

Је ли он Тутси или Хутси?

Не знам пуно о тој господи осим чињенице да су Тутси познати по висини, а Хутси... па, по мачетама, ако ћемо право.
 
Сада скоро је осуђен неки белгијанац зато што је подстицао злочине преко радија, добио је неких 20 година, а ви се "господо" прво договорите чија је то колонија била и коме је одговарао тај геноцид па га је и генерисао...
 
Africki i srpski politicari su isto smece.

Dodju im stranci, tutnu im pare u dzep a ovi prodaju ljude u roblje, izrabljuju ih maksimum za mizerne pare, crpe naftu, dijamante, zlato.... ovaj politican zadovoljan , lokalni dripac sto je okupio 50tak naoruzanih ljudi i obezbedjuje strance isto...a sunarodnici mu crkavaju i bivaju maltretirani.

Ista stvar i ovde. Sad su se eto setili da su im stranci krivi :roll:
 
Цениш да Два орла није био нормалан?

Ценим да Два Орла није никад у животу видео ни Србе, и Грке ни Русе. Он човек, дакле, нема искуство. А теби искуство не помаже.

- - - - - - - - - -

Africki i srpski politicari su isto smece.

Dodju im stranci, tutnu im pare u dzep a ovi prodaju ljude u roblje, izrabljuju ih maksimum za mizerne pare, crpe naftu, dijamante, zlato.... ovaj politican zadovoljan , lokalni dripac sto je okupio 50tak naoruzanih ljudi i obezbedjuje strance isto...a sunarodnici mu crkavaju i bivaju maltretirani.

Ista stvar i ovde. Sad su se eto setili da su im stranci krivi :roll:

Последњи српски политичар је отворван од стране Аустрије 1912 године и звао се Милован Миловановић Балачко. . И за њега и његове предходнке лажеш. После њега, практично није било никавих српских политичара. А нарочито их није било од 1945 године до дана данашњег.
https://facebookreporter.org/2012/01/20/радован-калабић-милован-миловановић/
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ценим да Два Орла није никад у животу видео ни Србе, и Грке ни Русе. Он човек, дакле, нема искуство. А теби искуство не помаже.

- - - - - - - - - -



Последњи српски политичар је отворван од стране Аустрије 1912 године и звао се Милован Миловановић Балачко. . И за њега и његове предходнке лажеш. После њега, практично није било никавих српских политичара. А нарочито их није било од 1945 године до дана данашњег.
https://facebookreporter.org/2012/01/20/радован-калабић-милован-миловановић/

Ниси знао да су Срби, Грци и Руси имали активно учешће у припитомљавању дивљег запада?
 

Back
Top