Antibiotici

LazaB

Iskusan
Poruka
5.509
Da li su na nekoga od vas antibiotici delovali tako da izgubite snagu i da ste malaksali konstantno ? Baba mi ima 86 godina i dementna je , zakacila neku infekciju i od pre 3 dana pije antibiotike, od tada je kao mrtva, spava po ceo dan bleda ne moze ni da jede. Znam da sam cuo da to moze da bude od jakih antibiotika ( a ona ih nije ni pila ranije ne pamtim da je ikada bila bolesna ) , ako neko ima neku informaciju nek napise :)
 
A plus sto moze da bude stvarno slogirana...tj infekcija moze dovesti do visokog pristiska, otoka srca, loseg rada srca, i do infarkta ili sloga...

- - - - - - - - - -

Pa infekcija je prosla ali je lekarka rekla da popije antibiotike do kraja , tako da je pomoglo kod infekcije ali je ona sva kao slogirana.

Pa dobro ti je rekla sto se tice antibiotika, ne prebacuj krivicu na njih.
 
Neka porazgovara neko iz porodice s lekarom, merodovniji su po tom pitanju od foruma.
Slažem se, upravo tako.

Da li su na nekoga od vas antibiotici delovali tako da izgubite snagu i da ste malaksali konstantno ? Baba mi ima 86 godina i dementna je , zakacila neku infekciju i od pre 3 dana pije antibiotike, od tada je kao mrtva, spava po ceo dan bleda ne moze ni da jede. Znam da sam cuo da to moze da bude od jakih antibiotika ( a ona ih nije ni pila ranije ne pamtim da je ikada bila bolesna ) , ako neko ima neku informaciju nek napise :)
zavisi kakva infekcija i koji antibiotici su u pitanju, ne mora na prvom mestu uopšte da znači da je malaksalost zbog lekova

U svakom slučaju konsultovati lekara.
 
uspavanost i blaga omamljenost se najcesce javljaju (ali retko) kod upotrebe hinolonskih antibiotika, na primer kod levofloksacina (levox).

u istu grupu spada i ciprocinal koji osim gore navedenog cesto izaziva i zujanje u usima.
 
Poslednja izmena:
Joj hvala ti za ovaj info !

a osetio si a ? :D ne brini, nista strasno :)

inace to se zove tinitus, 1 od 100 ljudi ima tinitus od obicnog aspirina.

ja na primer imam tinitus od soka od paradajza , tako da se javlja i od hrane ili nekih dijetitika (suplementi ishrane).

tinitus je stanje zujanja u usima bez auditativnog nadrazaja- buka, lupa, itd... po defaultu ne predstavlja neuroloski poremecaj, vec uglavnom nezeljeno (ali blago i prolazno ) delovanje leka, hrane ili dijetetskih suplemenata.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu tvrditi da sam ovo imao zbog ovog bas leka ali neka zujanja jesam valjda imao. Pa shodno tome, nije lose znati od cega sve mogu biti.

A od kojih to suplemenata moze biti ?
 
Ne mogu tvrditi da sam ovo imao zbog ovog bas leka ali neka zujanja jesam valjda imao. Pa shodno tome, nije lose znati od cega sve mogu biti.

A od kojih to suplemenata moze biti ?

javlja se na sve i svasta.. ali uglavnom to ne zavisi od sastava suplementa vec od pomocnih materija (konzervansi, antioksidansi itd).

u principu, vrlo retko ces naci za biljne lekove i dijetetiku nezeljena delovanja jer su retka i uglavnom blaga i bezopasna.
zujanje se javljalo kod sitake gljiva, algi u ishrani, zasladjivaca stevia, preparata zen sena, ginka...

kod zena je veoma cest takozvani zen-sen abusus sindrom a to su bolne i otecene grudi ako se preforsiraju zensenom...
 
Ja kriticki razmisljam uvek, a to sto ti tek sada ukapirala jer ti se svidja ovakva konstrukcija teksta, je tvoj problem...

Oh, ne, pa zar jos jedan problem imam!
Dosta mi je problema Bru, vracam ti ovaj da ima za tebe.
Drugi put ok, ali danas sam se probudila sa glavoboljom (znam i zasto) pa mi ne treba jos i taj problem, nadam se da se ne ljutis.
 
Oh, ne, pa zar jos jedan problem imam!
Dosta mi je problema Bru, vracam ti ovaj da ima za tebe.
Drugi put ok, ali danas sam se probudila sa glavoboljom (znam i zasto) pa mi ne treba jos i taj problem, nadam se da se ne ljutis.

Ha ha, dobro dobro povlacim reci onda... Aj samo da te ne boli glava, ljubim da prodje brze :***
 
Да ли је опасно да се бебама дају антибиотици? Размишљам као родитељ јер ипак је то малено и крхко биће, нежно са маленим органима.
 
Да ли је опасно да се бебама дају антибиотици? Размишљам као родитељ јер ипак је то малено и крхко биће, нежно са маленим органима.

Ima tih decijih doza antibiotika,koji se daju kada je neka velika upala i visoka temperatura,ali najvise za malu decu idu sirupi i u tezem slucaju injekcije.Sad da li je dobro ko zna kako dete kasnije krene sa imunitetom.Poznavao sam dosta dece,koja usred leta imaju te velike temperature i stalno su na inhalacijama,sirupima i injekcijama,a opet sa druge strane ima dosta dece koja ni leti ni zimi neznaju sta je temperatura ili injekcija.
 

Back
Top