Licemerje i standardi

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.018
Uzrok teme

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/afera-zarazena-krv-davaocu-preti-do-pet-godina-zatvora/

Svi smo mi svedoci sirenja zla kao normalnog razmisljanja u danasnjem svetu.
Jacamo zastitu od samih sebe, ali uvek onaj ko je najstrucniji , a operater je uvek najstrucniji , u slucaju proizvodnje proizvodjac, moze naci mesta gde ce zaobici proceduru ili postovati proceduru a naci precicu u necem drugom.

Jer standardi koji se uvode se uvode da zadrze neke karakteristike od drasticnog krsenja tih vrednosti, ali ostalo je van interesa.
Tako imate razvoj pastete od izbor najboljeg mesa za delikates preko ubacivanje nekih iznutrica sto je cak mozda i povecalo nutritivni kvalitet , pa onda ubacivanje svega i svacega od iznutrica da bi se smanjio organski otpad klanica, sto je ocigledno nas moderan nacin razmisljanja i na kraju cak ubacivanje dodataka i zamenskih materija, ukljucujuci brasno , skrob i slicno...

Sok od domaceg uz dodatak konzervansa da bi opstao u prodavnicama do soka koji ima konzervansa da moze da sluzi kao konzervans u kuci, bas kao i mleko....a da nema nista osim razmucenog sintetickog ukusa.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jednostavno sve za pare.....
E ta licemernost i prikrivena zloba koja se tumaci odgovornoscu prema sopstvenom profitu dovodi do raznih stvari...
Jedna od tih je ono sto se desava u zdravstvu.
Demagogija tumacenja je i tu prisutna vec duze vreme, sta je bolest, a sta dozvoljeno odstupanje, koliko treba da se ceka da promena kod pacijenta koja je za pacijenta siguran znak da nesto nije u redu, bude prihvaceno od strane lekara da bi se uradila post preventiva ili preventiva pred stvarno lecenje jasno izrazenog akutnog poremecaja, koji ocigledno nije nikad akutan , samo ga percepcija i pragovi u rezultatima cine akutnim...

Vec 25 godina svaki donor krvi ce vam reci da postoji praksa da se davanje krvi koristi kao besplatna varijanta testa na hepatitise i sifilis (jedno vreme to nisu testirali ali su pricali da i to testiraju) i na HIV.
Zasto se to radi?
Pa zato sto kad narod pita, onda mu laboratorija zvekne cenu koja nije 300 dinara pa da mu etika i moral ne zatrepere.
Nego je to mnogostruko veca cena...i onda se snalaze, a moram da kazem da i medicinsko osoblje koje prima davaoce cesto daje , svesno ili nesvesno takvu sugestiju o koriscenju usluge davanja krvi...

Znaci zelja medicinske branse da ustedi ili zaradi na testovima za HIV, hepatitise i sifilis donosi jasno snalazenje obicnog naroda i narocito omladine da iskoriste sistem davanja krvi za neku siguricu i dijagnozu...
Jer racunaju da ce biti obavesteni ako se u uzorku pronadje nesto....Pazite racunaju na to...a ne da ce biti uzorak odbacen kao u fabrici.

Naravno to nije vezano samo za Srbiju, ali meni to nista ne znaci , to ublazvanje odgovornosti sa pricom "tako je u celom svetu" kad je kod nas bilo bolje....Npr u slucaju sokova , nasi sokovi su bili 5 redova velicina bolji i manje hemije od svetskih pa se na pritisak i mito uvoznika sve to izbrise i sredi...

Dakle hajde da ustedimo. Nek testovi i dalje budu besplatni samo za one koji znaju za trik (jedan trik za hiv test je da je u studentskoj klinici u BG on besplatan za sve ne samo za studente).
A zato kad god vam dodje nesreca na vrata i treba vam donor krvi, vi jurite po rodbini i svakom od njih placajte test na hiv i hepatitise pre nego sto ih umolite da vam budu donori krvi...
A nisam siguran ni da li se bas upari da ta data krv bude i primljena krv na operaciji...Nisam siguran...
Nisam pitao ni u Kamenici ni u Risnu ni tamo gde sam bio rodjak davalac...

Dakle imaju li smisla Jehovini svedoci i njihova opredeljenost da ne primaju krvne derivate u ovakvom drustvu od ovakvog sistema....?

Pravo pitanje je
Zasto ja tacno znam ko je dodirnuo i pakovao odredjeno pakovanje jogurta i kad je tacno uradjeno , a to ne znam za pakovanje krvi.
Oko krvi ima mnogo vise muljaza i sumnjivih trgovina nego oko jogurta...
Odgovor je, zato sto smo svi mi isti i nedamo na svoje bilo prihode bilo biznise...
 
Posao oko mozgova nije izvoz jer Srbija rasteruje mozgove jer smetaju...
Niti dobija ista sto unistava zivote onih mozgova koji su u Srbiji pre nego sto odu niti onih sto odu...
I to je opet zajednicki interes, narod u vecini mrzi pametnijeg od sebe i plasi se da mu ne oduzme posao , poziciju, hijararhiju....
 

Back
Top