Sta je to ljubav?

NemoNihil

Početnik
Poruka
3
Nesto tako jednostavno a jako komplikovano. Da li iko voli uopste ikog? Da li se podrazumeva da volimo nekog ako bi dali svoj zivot za drugog? Da li jedino mozemo voleti nekog ako ne znamo zasto ga volimo ili prava ljubav je ako mozemo objasniti zasto? Da li volite druge svojim razumom ili ljubav objasnjavate necim drugim nego racionalnim razmisljanjem i ako da cime?
 
Nesto tako jednostavno a jako komplikovano.

Jednostavno jeste a komplikovano nije. Izuzetno je teško doći do nje pa je zato tako mnogo vredna.
Tako teškom čini je upravo njena jednostavnost ono za šta um niti je treniran, niti je programiran, niti poseduje, niti može prepoznati a um je taj koji u ovom svetu operiše automatski, onako kako smo ga programirali. Program koji prepisujemo ili presnimavamo od naših najbližih i eventualno, jedva nešto malo promenimo ili podignemo na viši nivo.
Tek posle ogromnog broja života, iskustava, patnji i bola ali i radosti i prolazne sreće naša srca se polako otvaraju. Tada, sa unutarnje strane, ucuri po koja kap ljubavi.
Koje ljubavi?
One prave za kojom smo podsvesno tragali mnogo, mnogo života.
Pre tog trenutka svi opisi i sve teorije o ljubavi su obična farsa, prašina ili magla... Emocije su najviše i najduže smatrane za ljubav pa je zato toliko pesama i plakanja oko njenog struka, kukova, bujnih grudi, crne ili plave duge kose na prolećnom suncu negde na obali mora ili na livadi.
Pa ipak, sve to su faze kojima prolazimo i koje nam pomažu da sazdrevamo.
Zato se može reći da ljubav ili imamo i znamo šta je to ili je nemamo i nagađamo kao navijači Partizana i Zvezde.
Baš zato što je ljubav tek negde na kraju našeg životnog puta, u ovim svetovima, zato nje nigde nema u filozofskim naukama - ako je to uopšte ikakva nauka.
Pa šta je to ljubav?
*Ako ovo čita ateista ovde će verovatno prekinuti, a ako čita religiozni reći će 'Besmislica,...'
Istina je, pa ko proguta proguta, da je ljubav sama suština života koju znamo kao Duh ili Sveti Duh, Melodiju Sfera, Bani ili pod bilo kojim imenom...
Odnosno, mi kao Biće, Duša, jesmo ljubav jer smo i mi sazdani od iste suštine. Ali, naš um nije dozvoljavao da se mi ispoljimo i da mi budemo na kromilu našeg života.
Zašto?
Nedostajalo nam je iskustvo, zrelost i unutarnja snaga, ali i mudrost i razumevanje kako da ukrotimo svoj um i utišamo ga.
Tek kada dosegnemo ovu poslednju kariku tada više nema nagađanja, tada znamo i živimo ljubav.
Zato pravi poznavaoci života kažu, "Tek kada pojedinac nauči voleti sebe, svoje bližnje, svoju naciju i sve ljude planete i sav život i kada na kraju tog lanca spozna i zavoli Boga tada po prvi put počinje istinski voleti sebe."
Ipak, nezavisno od svega rečenog, svako biće ima slobodu i pravo da svoje razumevanje života i ljubavi živi - drugačije i nije moguće.
 
Љубав је кад се двоје љубе.

Е сад љубав у преносном смислу ...
рецимо кад се љубимо са лепом девојком, па нам лепо,
па сутра возимо лепа кола
па повучемо паралелу ...

И на крају испадне да осећамо љубав према колима ! :eek:
Ма јок !


Само нам је било мило и у једном и у другом случају,
али љубав је кад се љубимо,
а уживање у вожњи је уживање у вожњи ! ;)

Ову науку сам изнео за оне који неће да буду збуњени нити да збуњују друге.
 
skot pek (put kojim se ređe ide):

"Ljubav je volja da sebe proširimo da bismo potpomogli sopstveni i tuđi duhovni razvoj i sazrevanje."

po ovome možda i ja kao imam neke ljubavi mha ha ha

mada mi se više sviđa definicija da je ljubav iskrena zainteresovanost za nekog ili nešto.
 
ljubav? to se mora spoznati, doživeti...
u suštini, to je ono kad strčiš dole u wc, a socijalni slučaj ti kaže - 2 din druže...
boru čorbu je zanimalo koja je cena ako se plače tamo.
mene interesuje za povraćanje.
jer, naravno, žensko te je napravilo volom, razvalio si se od alkohola na gladno, i sad ti je muka od svega.
mislim, znaš i sam tu pesmu, da ti ne prepričavam sada...

uredno platiš čoveku, uđeš, i kreneš da povraćaš po lavabou, wc šolji, ogledalu, svuda...
na kraju dok sediš na pločicama u vlastitoj povraćki, lagano počneš sagledavati situaciju da si ti to konceptualni umetnik, nešto kao marina abramovič...
važno je pronaći lepotu u upravo izvedenom performansu, jer njime si ispoljio svoje shvatanje o ljubavi...
 
Ono sto mislim da jesam, ono sto bih zeleo da budem i ono sto zaista jesam
ratuju u meni.

Prvi napada uveren u svoju nepogresivost,
drugi prljavo igra i zadaje zabranjene udarce jer ima vredan cilj.

Samo je treci, sav izubijan i izudaran, sposoban da voli. Potrebna mu je naklonost druge osobe. Zagrljaj. Napraviti mu mesto je ljubav. :heart:
 
Odgovor znaju samo oni koji vole, ostalima ne vredi
objašnjavati. :)

- - - - - - - - - -

Ono sto mislim da jesam, ono sto bih zeleo da budem i ono sto zaista jesam
ratuju u meni.

Prvi napada uveren u svoju nepogresivost,
drugi prljavo igra i zadaje zabranjene udarce jer ima vredan cilj.

Samo je treci, sav izubijan i izudaran, sposoban da voli. Potrebna mu je naklonost druge osobe. Zagrljaj. Napraviti mu mesto je ljubav. :heart:

:) Grlim trećeg., ostali nalevokrug.:zag::heart:
 
Jednostavno jeste a komplikovano nije. Izuzetno je teško doći do nje pa je zato tako mnogo vredna.
Tako teškom čini je upravo njena jednostavnost ono za šta um niti je treniran, niti je programiran, niti poseduje, niti može prepoznati a um je taj koji u ovom svetu operiše automatski, onako kako smo ga programirali. Program koji prepisujemo ili presnimavamo od naših najbližih i eventualno, jedva nešto malo promenimo ili podignemo na viši nivo.
Tek posle ogromnog broja života, iskustava, patnji i bola ali i radosti i prolazne sreće naša srca se polako otvaraju. Tada, sa unutarnje strane, ucuri po koja kap ljubavi.
Koje ljubavi?
One prave za kojom smo podsvesno tragali mnogo, mnogo života.
Pre tog trenutka svi opisi i sve teorije o ljubavi su obična farsa, prašina ili magla... Emocije su najviše i najduže smatrane za ljubav pa je zato toliko pesama i plakanja oko njenog struka, kukova, bujnih grudi, crne ili plave duge kose na prolećnom suncu negde na obali mora ili na livadi.
Pa ipak, sve to su faze kojima prolazimo i koje nam pomažu da sazdrevamo.
Zato se može reći da ljubav ili imamo i znamo šta je to ili je nemamo i nagađamo kao navijači Partizana i Zvezde.
Baš zato što je ljubav tek negde na kraju našeg životnog puta, u ovim svetovima, zato nje nigde nema u filozofskim naukama - ako je to uopšte ikakva nauka.
Pa šta je to ljubav?
*Ako ovo čita ateista ovde će verovatno prekinuti, a ako čita religiozni reći će 'Besmislica,...'
Istina je, pa ko proguta proguta, da je ljubav sama suština života koju znamo kao Duh ili Sveti Duh, Melodiju Sfera, Bani ili pod bilo kojim imenom...
Odnosno, mi kao Biće, Duša, jesmo ljubav jer smo i mi sazdani od iste suštine. Ali, naš um nije dozvoljavao da se mi ispoljimo i da mi budemo na kromilu našeg života.
Zašto?
Nedostajalo nam je iskustvo, zrelost i unutarnja snaga, ali i mudrost i razumevanje kako da ukrotimo svoj um i utišamo ga.
Tek kada dosegnemo ovu poslednju kariku tada više nema nagađanja, tada znamo i živimo ljubav.
Zato pravi poznavaoci života kažu, "Tek kada pojedinac nauči voleti sebe, svoje bližnje, svoju naciju i sve ljude planete i sav život i kada na kraju tog lanca spozna i zavoli Boga tada po prvi put počinje istinski voleti sebe."
Ipak, nezavisno od svega rečenog, svako biće ima slobodu i pravo da svoje razumevanje života i ljubavi živi - drugačije i nije moguće.


Takoreci, ljubav je sve osim filozofija.
 

Back
Top