Perimenopauza

Ejbisidi

Ističe se
Poruka
2.320
U poslednja 4 meseca sam usla u perimenopauzu, ogleda se u tome sto mi se skratio ciklus na svakih 26 dana i sto mi se 1-2 dana u toku meseca, ponekad pre, a ponekad pred kraj menstruacije javlja depresija. Danas sam dobar deo dana bila depresivna, a juce sam plakala na sve. U crkvi su se molili za ljude u nevolji, a ja sam ronila suze nekontrolisano zbog njihove nesrece, zbog ratova i svasta...

Danas je bilo jos gore jer sam gubila smisao zivota. Sve je bilo besmisleno... do sada je vec sve proslo vratila sam se u normalu, ali bas je jezivo. Da li ima pomoci za ovo, mene strasno brine.
 
ima rešenje i vrlo je jednostavno

danju redovan
noću vanredan sex

posle izvesnog vremena trebaće ti vujaklija da pročitaš značenje reči depresija jer ćeš zaboraviti šta to beše.

ako meni ne veruješ pitaj doktorku Nadu M. :lol:
 
Da li si bila kod ginekologa?

Idem kod ginekologa krajem januara pa cu onda da pitam. Prosli put kad sam bila rekla sam joj za skracene cikluse i ona je rekla da se to desava u mom dobu, ne znam da li ima veze sto imam samo jedan jajnik.

U svakom slucaju ovo se sada vidi vec matrica tj da imam dva crna dana u mesecu i to me brine jer mogu da izguram dva dana, ali sta ako postane izbiljnije kako godine prolaze. Neke zene se samoubiju... plasim se takvih stvari.

- - - - - - - - - -

ima rešenje i vrlo je jednostavno

danju redovan
noću vanredan sex

posle izvesnog vremena trebaće ti vujaklija da pročitaš značenje reči depresija jer ćeš zaboraviti šta to beše.

ako meni ne veruješ pitaj doktorku Nadu M. :lol:
To je previse seksa za moj ukus, nije u mom karakteru. Osim toga ne zelim da zatrudnim. Od tolikog seksanja sigurno bih zatrudnela neki put.

- - - - - - - - - -

ja vidim da zene idu u kupovinu,jedu,premestaju ormane,mozda bi i dzak za udaranje pomogo

Kupovina pomaze, ali finansijski ne i zatrpavas se stvarima koje mogu da te opet opterete.
Namestaj ne mogu da mrdam, imala sam bruh i nisam besna.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima pomoći.
Treba da razgovaraš sa psihologom za početak.

Psiholog me ne poznaje. Mene treba covek dugo da zna da me upozna jer sam malo cudna. Isla sam nekad kod psihologa kad sam bila mladja jer je moja mama mislila da imam problema sa ucenjem. Izludela sam ga, radio je neke mentalne vezbe sa mnom... stvarno nije znao sta sa mnom da radi i njemu sam bila teska. Nisam ja za ljude koji me ne poznaju, moj muz je dovoljno pametan da mi pomogne kako psiholog ne moze, ali kad je meni tesko ne zelim ni da razgovaram. Meni je sada skroz okej, da nisam dobro ne bih ni pisala ovde jer bi mi bilo besmisleno.

Kazem vam, stvar je fizicke prirode.

- - - - - - - - - -

Moja ideja je bila da idem na neku masazu tog dana u mesecu. Ima fizioterapeuta, ali kako da zakazem tretman unapred kad ne znam tacno kad ce da me zvekne depresija.
 
ne vrede saveti moj Žorž, samo ona ne zna da je perimenopauza samo laki kondicioni za ono što tek dolazi ali ako misli da će masaža da je spasi od paklenih vrućina, ma samo napred nemam ništa protiv :lol:
 
U poslednja 4 meseca sam usla u perimenopauzu, ogleda se u tome sto mi se skratio ciklus na svakih 26 dana i sto mi se 1-2 dana u toku meseca, ponekad pre, a ponekad pred kraj menstruacije javlja depresija. Danas sam dobar deo dana bila depresivna, a juce sam plakala na sve. U crkvi su se molili za ljude u nevolji, a ja sam ronila suze nekontrolisano zbog njihove nesrece, zbog ratova i svasta...

Danas je bilo jos gore jer sam gubila smisao zivota. Sve je bilo besmisleno... do sada je vec sve proslo vratila sam se u normalu, ali bas je jezivo. Da li ima pomoci za ovo, mene strasno brine.

...obavezno potrazi pomoc psihijatra, depresija o kojoj pricas, nije ni bezazlena niti nesto sto treba zanemariti....to nije nesto sto se moze resavati "pozitivnim mislima" za to treba strucni savet i po potrebi i terapija....sve sto je na vreme je izlecivo...ovo kod tebe je sigurno nesto prolaznog karaktera, mada ima zena koje u tom periodu
zaista ulete u tesku depresiju, nadam se iskreno da ti nisi jedna od tih, ali je uvek bolje reagovati sto pre....
 
Super je što si svesna problema na samom početku.
Ako je zaista fizičke prirode, hormoni će rešiti problem.

I dalje mislim da bi dobar psiholog moga oda pomogne, ne treba bežati od toga. Ili psihijatar ako smatraš da nema šanse sa psihologom.

Možda je samo početak težak. posle će biti lakše.

Nisam čula da se neka žena samoubila zbog menopauze, ali po koji muž jeste nastradao ;)
 
Super je što si svesna problema na samom početku.
Ako je zaista fizičke prirode, hormoni će rešiti problem.

I dalje mislim da bi dobar psiholog moga oda pomogne, ne treba bežati od toga. Ili psihijatar ako smatraš da nema šanse sa psihologom.

Možda je samo početak težak. posle će biti lakše.

Nisam čula da se neka žena samoubila zbog menopauze, ali po koji muž jeste nastradao ;)

hahaha statistika nastradalih muževa nije poznata ;)

samo ne shvatam zašto bi iko trebalo da strada
 
hahaha statistika nastradalih muževa nije poznata ;)

samo ne shvatam zašto bi iko trebalo da strada

Kako ne znaš?

Pa hormonske promene kod žena su ti jedna od najstrašnijih stvari na svetu...

Te PMS, te trudnoća, post porođajna, pa menopauza... Strašne stvari.

:eek:

Šalu na stranu, imala sam jedan period veštački izazvan klimaks, nije zajebancija stvarno.
 
prošla sam kroz sve te faze koje navodiš, ali kažem ne znam zašto bi neko morao da strada.
to je trenutni disbalans u hormonskom statusu a uspešno ga rešavaju sex, čokolade, kupovina, mnogo ljubavi i pažnje i
čuveni Femisan B.
 
prošla sam kroz sve te faze koje navodiš, ali kažem ne znam zašto bi neko morao da strada.
to je trenutni disbalans u hormonskom statusu a uspešno ga rešavaju sex, čokolade, kupovina, mnogo ljubavi i pažnje i
čuveni Femisan B.

Nemam pojma, mene je klimaks sa 25 god prestravio, a i mog dečka, sada muža. Sreća pa je trajalo 6 meseci.

Možda nije strašno ako dolazi postepeno, mada svi smo različiti.

Šta je Femisan B?

Mama se zlopati da valunzima, ako pomaže da joj preporučim?

- - - - - - - - - -

Što se tiče seksa u menopauzi, zar ne opada libido tada?

Meni su malo bez veze i priče o ekstra seksu u trudnoći, do petog šestog meseca ok, ali posle nisam bila oduševljena.
 
Sjajna stvar.
Biljna tečnost koja pomaže da se sačuva prisebnost na javnim mestima. Pije se nekoliko puta dnevno po dvadesetak kapi sa malo vode.
Preporučujem toplo.
posle druge bočice neće imati nijedan simptom.

- - - - - - - - - -

sex u trudnoći je pro forme jer tada ženi najviše treba a ona je za baksuza tada najranjivija. u svakom smislu te reči.

libido u menopauzi je isti i kao u mladosti.
ili voliš sex ili ne. to nema veze sa godinama.
 
Sjajna stvar.
Biljna tečnost koja pomaže da se sačuva prisebnost na javnim mestima. Pije se nekoliko puta dnevno po dvadesetak kapi sa malo vode.
Preporučujem toplo.
posle druge bočice neće imati nijedan simptom.

- - - - - - - - - -

sex u trudnoći je pro forme jer tada ženi najviše treba a ona je za baksuza tada najranjivija. u svakom smislu te reči.

libido u menopauzi je isti i kao u mladosti.
ili voliš sex ili ne. to nema veze sa godinama.

:heart: si veliko
 
prošla sam kroz sve te faze koje navodiš, ali kažem ne znam zašto bi neko morao da strada.
to je trenutni disbalans u hormonskom statusu a uspešno ga rešavaju sex, čokolade, kupovina, mnogo ljubavi i pažnje i
čuveni Femisan B.

pretpostavljam i vezbanje,tj bilo koja fizicka aktivnost.
i racunati na to da je to samo faza,koja kao i sve u zivotu mora da prodje.
 
Hvala vam mnogo na savetima. Da, fizicka aktivnost totalno ima smisla i visestruko je korisna. Moja trenutna strategija je da kad god mogu (ako nije jako daleko) idem peske i to su brda sasvim solidna, nije ravno ovde gde trenutno zivim. Ne mogu jos da radim neke fizicke vezbe, doktor mi rekao samo hodanje i plivanje.
 
I ne mogu dovoljno da se nacudim koliko se osecam smirenije i strpljivije od kada ne pijem kafu. Veci deo zivota pila sam kafu i ta nestrpljivost je bila u mom vidjenju stvari deo mog karaktera. Sada sam otkrila da sam veoma mirna osoba. Pravo cudo! Svi su primetili moju transformaciju. Od kada zivimo u Kanadi stvar se jos pogorsala jer ovde prodaju mnogo jace kafe.
 
I ne mogu dovoljno da se nacudim koliko se osecam smirenije i strpljivije od kada ne pijem kafu. Veci deo zivota pila sam kafu i ta nestrpljivost je bila u mom vidjenju stvari deo mog karaktera. Sada sam otkrila da sam veoma mirna osoba. Pravo cudo! Svi su primetili moju transformaciju. Od kada zivimo u Kanadi stvar se jos pogorsala jer ovde prodaju mnogo jace kafe.

Jao bre Ejbisidi, pa kako nisi znala da kafa opasno iritira centralni nervni sistem. Kafa smeta mnogima, pogotovo smece koje se prodaje kod nas u Srbiji. Nije samo to ni do kofeina, nego bre do kafe. Npr neko pije Koka-Kolu i ne smeta mu taj kofein, ili npr pije zeleni caj, isto kofeina ima, ili sta kod da uzme sa kofeinom - ne smeta toliko, ali smeta kada je u kafi, tj KAFA SAMA.

Eto, ovo je samo pokazatelj da ljudi nekada treba i najmanje navike u zivotu da promene, da bi im se ceo zivot preokrenuo. Na bolje ili na gore.... Drago mi je ako je tebi na bolje.
 

Back
Top