Трамп жели да поново пошаље човека на Месец, па на Марс

gost 385016

Aktivan član
Poruka
1.279
Па када је човек па био на Месецу hahaha:

Амерички председник Доналд Трамп жели да поново:per: пошаље човека на Месец, а потом и на Марс, а у том циљу ће упутити директиву националној космичкој агенцији НАСА.

Трамп ће данас у Белој кући потписати директиву да „НАСА поведе иновативни космички истраживачки програм како би се амерички астронаути поново послали на Месец, а евентуално и на Марс”, најавио је портпарол Беле куће Хоган Гајдли, преноси АП.

Трамп је предузео више корака како би се мисија НАСА поново фокусирала на истраживање космоса, напомиње америчка агенција. (Танјуг)
 
Mozda ako on plati program...

Dok su se dve supersile preganjale ko ce sta, pre ili brze... do tada je i nauka napredovala.

Cim se Hladni rat 'otopio', napretka vise nije bilo, nazalost.

Od kraja Hladnog rata do danas prakticno nista kljucno novo nije izmisljeno.
Mi koristimo iste tehnologije, samo znatno razradjenije.

E sad... ne pozivam ja na ratovanje i ubijanje... ali je cinjenica da ne mozemo sebe da nateramo da u mirnom dobu dobro radimo. Vrlo brzo hvatamo krivinu.
 
Na Mesec, ponovo???
A kad su to bili na Mesecu?

Naterajmo jednu, drugu ili trecu sadasnju velesilu da okrenu bar neki foto-teleskop ka mesecu i neka pokazu mesta sletanja. Ili ce da uspeju, ili nece.
Ono sto sam do sada video... nije bas ohrabrujuce. Slike su dosta slabe i mutne.
Cudim se... ako smo uspeli da razaznamo slike ko zna koliko svetlosnih godina odavde - pa valjda mozemo da zumiramo nesto sitno na jednu svetlosnu sekundu odavde?!?

- - - - - - - - - -

Mislim da će NASA odbiti.
Moze biti da je ovo jedina Nasina sansa da opstane.

Manje se sredstava daje nasi nego sto se ulaze u razvoj novih modela mobilnih telefona, snimanje tv serija ili neke trece beznacajnosti.

- - - - - - - - - -

Mislim da nece
Preveliko ulaganje, a korist ???.
Pre neku deceniju smo dobili ekspes lonac, na primer. Jedna zgodna posledica svemirskog programa.

Mozda toga bude jos? :per:
 
Па када је човек па био на Месецу hahaha:

Амерички председник Доналд Трамп жели да поново:per: пошаље човека на Месец, а потом и на Марс, а у том циљу ће упутити директиву националној космичкој агенцији НАСА.

Трамп ће данас у Белој кући потписати директиву да „НАСА поведе иновативни космички истраживачки програм како би се амерички астронаути поново послали на Месец, а евентуално и на Марс”, најавио је портпарол Беле куће Хоган Гајдли, преноси АП.

Трамп је предузео више корака како би се мисија НАСА поново фокусирала на истраживање космоса, напомиње америчка агенција. (Танјуг)
smorice se ovi tamo
 
Naterajmo jednu, drugu ili trecu sadasnju velesilu da okrenu bar neki foto-teleskop ka mesecu i neka pokazu mesta sletanja. Ili ce da uspeju, ili nece.
Ono sto sam do sada video... nije bas ohrabrujuce. Slike su dosta slabe i mutne.
Cudim se... ako smo uspeli da razaznamo slike ko zna koliko svetlosnih godina odavde - pa valjda mozemo da zumiramo nesto sitno na jednu svetlosnu sekundu odavde?!?

Ne.
 
Па када је човек па био на Месецу hahaha:

Амерички председник Доналд Трамп жели да поново:per: пошаље човека на Месец, а потом и на Марс, а у том циљу ће упутити директиву националној космичкој агенцији НАСА.

Трамп ће данас у Белој кући потписати директиву да „НАСА поведе иновативни космички истраживачки програм како би се амерички астронаути поново послали на Месец, а евентуално и на Марс”, најавио је портпарол Беле куће Хоган Гајдли, преноси АП.

Трамп је предузео више корака како би се мисија НАСА поново фокусирала на истраживање космоса, напомиње америчка агенција. (Танјуг)

A znas li ZASTO?
Zasto ameri ne posalju robote. Lakse je i jeftinije a i bolje.
Covek kao prvo ne moze da prezivi samo put do marsa. Cak iako je samo jedna godina nikakve sanse nema covek da prezivi.
Pa...Tramp hoće živog čoveka GENETSKI DA IZMENI da bi mogao da prezivi put do marsa. A takođe se nadaju da će ta tehnologija genetskog inženjeringa koja će uspeti da izmeni zivog astronauta da se prelije i na civilni sektor i da ce iz nje da se razvije genetski LEK ZA STAROST!!!
 
О не.

Већ видим ненормалне Политички Коректне Соколове (нпр. Ану Каспаријан) како се жали што ће први човек на Марсу бити плавушан из Милвокија који воли жене, а не Траннссексуална Лезбо Црна Полно Флуидна Феминсткиња Трећег Вала.
 
  • Podržavam
Reactions: o.O

Back
Top