SPC i jednakost polova

Nije,ali kad čujem da ženama ne sme biti prekratka suknja,da ne sme dekolte,da ne sme "nečista" u crkvu,da joj uopšte nije mesto kod ikonostasa,te da
ima da čuti i sluša jer se ništa ne pita,lepo bih te popove vezao i proveo kroz mesto s natpisom "Mrzitelji žena!"
Istina je prava da su ti popovi uplašeni od uticaja žena,njihove lepote i značaja! To im nikako ne prija jer im potamnjuje sjaj vere...
A vera im ko u kera...
 
NIje dopusteno ni da se ulazi u papucama , "apostolkama" , kratkim pantalonama ni muskom svetu ...

O sladoledima , pljeskavicama , da se i ne govori ...

To je Bon - ton na tom mestu i sta je problem da se postuje zelja domacina ?

Da li bi pustio bas svakoga da Ti ulazi u Tvoju kucu na takav nacin ili da Ti dodje u goste obucen na nacin koji smatras da nije prikladan , a

da je pozvan na neku porodicnu proslavu koja nije "party na travi i pesku" ...?
 
Zašto bi nekom smetala ženska lepota.čak i obnažena?
Zar na svetu ima veće lepote?
I zar nije ,po Bibliji ,sam Bog blagoslovio taj odnos muža i žene ?!
Zar i Biblija ne veliča ljubav ženske i muškarca?
Šta je ružno u tome?
A šta sablažnjivo!
Sablažnjiva je glupost primitivaca i praznoverje pagansko!
Ustvari,popovima jako smeta da nešto odvlači pažnju vernika,a ženska lepota je u stanju i božiju slavu da zaseni!:lol:
Ako u cvrki svi gledaju ženske-nema love za popa!
Jer ne može da uplaši vernika koji gleda žensku-taj je hrabar ni smrti se ne plaši.
A kad se ne plaši-briši pope-spasavaj nekog drugog!:mrgreen:
 
NIje dopusteno ni da se ulazi u papucama , "apostolkama" , kratkim pantalonama ni muskom svetu ...

O sladoledima , pljeskavicama , da se i ne govori ...

To je Bon - ton na tom mestu i sta je problem da se postuje zelja domacina ?

Da li bi pustio bas svakoga da Ti ulazi u Tvoju kucu na takav nacin ili da Ti dodje u goste obucen na nacin koji smatras da nije prikladan , a

da je pozvan na neku porodicnu proslavu koja nije "party na travi i pesku" ...?

Da ali to je Božija kuća ,a ne popovska ili se varam?
U toj kući treba da važe Božiji zakoni i moral,a ne popovski!
Tačnije,ako se popovski zakoni razlikuju od Božijih,zar su popovi u pravu?
Nije li tada tako da popovima se fućka šta Bog određuje?
A šta to Bog određuje o ženama?
Ono što popovi kažu?
Bože nas sačuvaj!
 
NIje dopusteno ni da se ulazi u papucama , "apostolkama" , kratkim pantalonama ni muskom svetu ...

O sladoledima , pljeskavicama , da se i ne govori ...

To je Bon - ton na tom mestu i sta je problem da se postuje zelja domacina ?

Da li bi pustio bas svakoga da Ti ulazi u Tvoju kucu na takav nacin ili da Ti dodje u goste obucen na nacin koji smatras da nije prikladan , a

da je pozvan na neku porodicnu proslavu koja nije "party na travi i pesku" ...?

A u kuću cveća :ceka:
 
Da ali to je Božija kuća ,a ne popovska ili se varam?
U toj kući treba da važe Božiji zakoni i moral,a ne popovski!
Tačnije,ako se popovski zakoni razlikuju od Božijih,zar su popovi u pravu?
Nije li tada tako da popovima se fućka šta Bog određuje?
A šta to Bog određuje o ženama?
Ono što popovi kažu?
Bože nas sačuvaj!

A ono "Ko samo pogleda sa zeljom , kriv je ..." ...?

"Izvadi oko svoje , da te ne sablazni" ...?

A nepomenik samo izaaziva i izaziva , a mi bi bas hteli sa "Zabranjene vocke" ...
 
I zar nije Isus u Veliki Hram ušao u apostolkama?
Zašto je važno kako si obučen?
Da iskažeš popovima uvažavanje ili Bogu?
Bog nas je stvorio nage ili u dugim pantalonama?
I žene je stvorio u dugim suknjama zakopčane do grla?
Hajde da se još malo lažemo...:lol:
 
A ono "Ko samo pogleda sa zeljom , kriv je ..." ...?

"Izvadi oko svoje , da te ne sablazni" ...?

A nepomenik samo izaaziva i izaziva , a mi bi bas hteli sa "Zabranjene vocke" ...
To su već fariseji koji se plašili za svoje žene nadodali...Pričao sam ja s rabijem o tom fenomenu i sklon je mišljenju nalik mom...
Ljudi su grešni i zalud je očekivati da budu bezgrešni...Ali Bog je dobar i ko shvati i prizna da greši-oprašta...:lol:
 
I zar nije Isus u Veliki Hram ušao u apostolkama?
Zašto je važno kako si obučen?
Da iskažeš popovima uvažavanje ili Bogu?
Bog nas je stvorio nage ili u dugim pantalonama?
I žene je stvorio u dugim suknjama zakopčane do grla?
Hajde da se još malo lažemo...:lol:

:)

Sta se od obuce nosilo u to vreme i na toj teritoriji ?

Vazno je kako si obucen , jer ima i ona Prica u Novom zavetu "O Caru koji je pozvao zvanice na svadbu" i kako se proveo onaj "koji nije obukao svadbeno odelo/ruho" ...

Doduse , to sa "svadbenim ili svecanim odelom" se odnosilo na "pripremljenost ili obucenost za nesto vise od obicne prolalve ..." ...

- - - - - - - - - -

To su već fariseji koji se plašili za svoje žene nadodali...Pričao sam ja s rabijem o tom fenomenu i sklon je mišljenju nalik mom...
Ljudi su grešni i zalud je očekivati da budu bezgrešni...Ali Bog je dobar i ko shvati i prizna da greši-oprašta...:lol:

:)

Oprasta , nego sta , ali ako se i izvrsi metanoja / preumljenje i prestane ili bar ozbiljnije pokusava sa tim "gresnim mislima , recima ili delima" ...
 
A u kuću cveća :ceka:

Ko god misli da je veći bog od Boga postavlja veće zahteve.
Stvarno velikom čoveku ili Bogu ne treba da postavlja ikakve zahteve-ljudi ih poštuju i bez specijalnih zahteva...
Ima još institucija u koje postoji pravilo kako se može obučen ući...To su ti bogovi bogova...:mrgreen:
Smešni su kao cirkusanti!
Ne bi takvi pustili Diogena (sa svetiljkom:mrgreen:) da uđe...
Zaista,šta mislite,da li bi Irinej pustio Diogena da uđe u Patrijaršiju s tom njegovom svetiljkom?

- - - - - - - - - -

:)

Sta se od obuce nosilo u to vreme i na toj teritoriji ?

Vazno je kako si obucen , jer ima i ona Prica u Novom zavetu "O Caru koji je pozvao zvanice na svadbu" i kako se proveo onaj "koji nije obukao svadbeno odelo/ruho" ...

Doduse , to sa "svadbenim ili svecanim odelom" se odnosilo na "pripremljenost ili obucenost za nesto vise od obicne prolalve ..." ...

- - - - - - - - - -



:)

Oprasta , nego sta , ali ako se i izvrsi metanoja / preumljenje i prestane ili bar ozbiljnije pokusava sa tim "gresnim mislima , recima ili delima" ...

Pa kad dođu "mudre godine",prestanu i "grešne" misli...:hahaha:
 
:)

Da li bi oni u Johan Folfgang Goatje Univerzitetu Frankfurta na Majni , pustili nekog da predaje u apostolkama i bermudama ?

Makar bio i Jirgen Habermas - licno ...

- - - - - - - - - -

Ko god misli da je veći bog od Boga postavlja veće zahteve.
Stvarno velikom čoveku ili Bogu ne treba da postavlja ikakve zahteve-ljudi ih poštuju i bez specijalnih zahteva...
Ima još institucija u koje postoji pravilo kako se može obučen ući...To su ti bogovi bogova...:mrgreen:
Smešni su kao cirkusanti!
Ne bi takvi pustili Diogena (sa svetiljkom:mrgreen:) da uđe...
Zaista,šta mislite,da li bi Irinej pustio Diogena da uđe u Patrijaršiju s tom njegovom svetiljkom?

- - - - - - - - - -



Pa kad dođu "mudre godine",prestanu i "grešne" misli
...:hahaha:

:)

NIkad nije kasno ...

Bolje ikad , nego nikad ...

Secas se ono o iz "Price o gospodaru i isplati nadnice radnicima"...?
 
Habermas ne bi privukao pažnju ni svojom golotinjom,ali svojom afirmativnom retorikom (Đinđić mu student bio) svakako!
Zar neko pamti kako se Habermas oblačio?!

- - - - - - - - - -

Inače je Habermas jedan iz trojke (Adorno,Hajdeger i on) koja je proglasila filozofiju mrtvom!

Prethodno je to uradio Niče s religijom...;)
 
Secam se nekog intervjua onog Zorana Jovanovica koji se i nije nesto narocito lepog secao u vezi te Djindjiceve "studije" , a i jednog od prvih "Okruglih stoloova" s` pocetka `90 - tih gde je pokojni profa Mihajlo Markovic zapitao Z.Dj. "kako je za tri godine zavrsio taj fax" , a ovaj nakon toga do kraja emisijie ni "beee" , a lice mu k`o da je bio par meseci na Havajima ili makar na Floridi...

- - - - - - - - - -

:)

Ako su filosophija i religije `mrele , sta mi radimo ovd`i ...?
 
Ne sjeri pope! Blajbiša voli žene i ko njih nipodaštava i ja mu nanu naninu da znaš!
Treba biti velika smradina pa ih smatrati nižim bićima,a one nas sve do jednog i do jedne i rodile i mlekom svojim
zadojile.
Nezahvalni su popovi lopovi koji ih od Boga odvajaju!
To su seronje mačoi koje treba prvo dobro nalemati i posle ih naterati da se ženama poklone-ženama koje nam život darovale.
Veliki greh se prema ženama čini i ja u te građevine gde se smatraju nižim bićima ne idem-za mene su one svetinja koju poštujem!

- - - - - - - - - -



Ja još nisam,ali svašta ću mu rečo kad stanem pred njega! I može i on da me poljubi u dupe,ako mu se to ne bude sviđalo.
Ni meni se ne sviđa što svaki čas u svetu gine poneko dete sunce mu žeženo! Je li on Bog ili nečastivi?!

- - - - - - - - - -



Ja sam protiv Boga i njegovih đoni-fazoni!
A za popove lopove nemam lepu reč!
Sve to lukavo,prefrigano,perfidno i perverzno! Velika većina su ogrezli u grehu i šljam su ove Srbije!

Drakce, mora da riba slabo radi ili je nesto drugo po sredi, :)
 
Ово је већ одавно прежвакана тема. Сви аргументи оних који нападају веру и Цркву због наводне ,,женомржње" (мислим, на хришћанску веру и Цркву) одавно су оборени и показано је да су они нетачни. Тако да, не разумем зашто атеисте, агностике и антихришћане свих боја толико узнемирава ова тема, кад они, будућио да не верују или нису хришћани, не иду у цркву, не учествују у црквеном животу, вероватно ни њихове жене, тако да не разумем опсесију да се вечито мешају у питања вере и Цркве. Не само по овом, него и по другим питањима. А и шта њих брига шта раде хришћани, како они уређују свој живот, у породицу, друштву, итд. Или би можда они хтели да хришћанима уређују живот?

Prethodno je to uradio Niče s religijom...;)

То је исти онај Ниче што је тврдио да је ,,мушкарац за то да се обучава да ратује, а жена је ту да служи и задовољава ратника"? То онај Ниче што је, великим делом, утицао на филозофију и идеологију нацизма и Хитлера? На тог Ничеа мислиш? Јел то ваш ,,херој борбе против религије"? :D
 
Ово је већ одавно прежвакана тема. Сви аргументи оних који нападају веру и Цркву због наводне ,,женомржње" (мислим, на хришћанску веру и Цркву) одавно су оборени и показано је да су они нетачни. Тако да, не разумем зашто атеисте, агностике и антихришћане свих боја толико узнемирава ова тема, кад они, будућио да не верују или нису хришћани, не иду у цркву, не учествују у црквеном животу, вероватно ни њихове жене, тако да не разумем опсесију да се вечито мешају у питања вере и Цркве. Не само по овом, него и по другим питањима. А и шта њих брига шта раде хришћани, како они уређују свој живот, у породицу, друштву, итд. Или би можда они хтели да хришћанима уређују живот?



То је исти онај Ниче што је тврдио да је ,,мушкарац за то да се обучава да ратује, а жена је ту да служи и задовољава ратника"? То онај Ниче што је, великим делом, утицао на филозофију и идеологију нацизма и Хитлера? На тог Ничеа мислиш? Јел то ваш ,,херој борбе против религије"? :D

Kad nemas sta da pametno odgovoris, onda brljavis.

Takvi ste svi vi.....
 
Tema je VRLO OZBILJNA, ...
SAvaka ozbiljna tema o crkvi ce tebi liciti na pljuvacinu.

Није тачно,. Блајби. На темама које су биле озбиљне, врло сам активно учествовао и износио аргументе. Али ова тема, и то у Србији, где Црква нема скоро никакав утиицај у друштву, је прежвакана одавно.

А да, твоје теме о Цркви углавном јесу пљувачине, то си више пута показао. За тебе и кад не пада киша кад треба крива је Црква, тако да...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Није тачно,. Блајби. На темама које су биле озбиљне, врло сам активно учествовао и износио аргументе. Али ова тема, и то у Србији, где Црква нема скоро никакав утиицај у друштву, је прежвакана одавно.

А да, твоје теме о Цркви углавном јесу пљувачине, то си више пута показао. За тебе и кад не пада киша кад треба крива је Црква, тако да...

MOLIM? :eek:

Crkva danas nema nikakav uticaj u srpskom drustvu? :eek:

Budi ozbiljan....
 
MOLIM? :eek:

Crkva danas nema nikakav uticaj u srpskom drustvu? :eek:

Budi ozbiljan....

Никакав. Да има, а баш у складу са тим што пишеш, не би било ријалитија где се промовише све и свашта, итд. Ето, само на том примеру можеш да видиш. Црква је на српско друштво имала утицај у 20. веку, у време Краљевине Србије и Краљевине СХС, кад већ почиње да слаби. Да би у комунизму тај утицај био потпуно прогнан.- Од тада, он је на индивидуалном, а не на друштвеном нивоу.
 
Никакав. Да има, а баш у складу са тим што пишеш, не би било ријалитија где се промовише све и свашта, итд. Ето, само на том примеру можеш да видиш. Црква је на српско друштво имала утицај у 20. веку, у време Краљевине Србије и Краљевине СХС, кад већ почиње да слаби. Да би у комунизму тај утицај био потпуно прогнан.- Од тада, он је на индивидуалном, а не на друштвеном нивоу.

Mnogi imaju utisak da Srbija postaje teokratska drzava..
 

Back
Top