Bretarijanstvo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako bi izgledalo kada bih objavio da nekih 5000 ljudi širom sveta sasvim besplatno, znači bez ikakvih ulaganja u savremenu opremu, fotonaponske ploče i sl. (veoma skupu još uvek!) može da sunčevu svetlost pretvara u električnu za potrebe svog domaćinstva? To je nivo Bretarijanstva.

Svako bi smesta upitao zašto onda ja kupujem struju od EPS-a a ne proizvodim je za sebe?

Danas kada se svi žale na cene hrane, kada je hrana svaki dan sve skuplja, živeti bez hrane, samo od sunčeve energije, bio bi ogroman napredak! To je činjenica.

Ima samo jedna "sitnica": to nije moguće! To je neoboriva činjenica.

To je nivo “bretarijanstva”. :cepanje:

Ne samo da bi s epitao, već bi uradio isto što i ti.

Teoretski bi bilo, ali praktično je nemoguće. Objasnio sam u postu iznad. Nema šanse.

Naravno da nije moguće.

Indijac je prevara ako mislis na Hira Manteka. Ima ih koji se zakace za ideju bretarijanstva iako su daleko od toga, ali bez sumnje ima i pravih bretarijanaca. Najpoznatiji je Viktor Truvijano.

Objasnio sam gore i za jednoga i za drugoga da su prevaranti. To što je Truvijano mršav kao grana ne znači da nikada ništa ne jede. Ali pazi ovu rečenicu: “...bez sumnje ima pravih bretarijanaca...” Kakve gluposti. Isto kao reći: “Bez sumnje, Zemlja je ravna ploča, nema veze što Sunce zalazi ovako -
.Odvalio vas Miki. Nema dalje. Ovo pokazuje kakve su njihove namere i kakvi su to ljudi. Isto važi i za “bretarijanizam” i za “bretarijance”. O tempora. O mores.

nije moguce zbog satanista odma svakog proglase ludim i roknu

Kakvih bre satanista? Pa oni su i podigli srednjovekovnu glupu priču o nepostojhećoj “ravnoj Zemlji” i izmislili ove gluposti o bretarijancima, da vide koliko će se glupih ljudi upecati na sve to. Samo su se strašno razočarali kad su videli da ih ima 25 puta više nego što su očekivali. Strašno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top