SIDA je politicko pitanje

Poruka
4.292
Načelnica centra za prevenciju side Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata u Beogradu Mila Paunić je na konferenciji održanoj u Beogradu povodom 1. decembra, Svetskog dana borbe protiv AIDS, kazala da je u 2005. godini na 202 testirane osobe u Srbiji jedna bila HIV pozitivna, u 2016. godini je na 52 osobe jedna pozitivna, dok je u ovoj godini na 42 testirane osobe jedna osoba pozitivna.

Moja opaska, znaci danas u odnosu na 2005 godinu u Srbiji ima 5 puta vise obolelih od side!!!! I prema statistici svake godine procenat zarazenih je sve veci i veci a o tome mediji totalno cute. STO ZNACI DA JE NEKOM VRLO MOCNOM U INTERESU DA U SVETU A I U SRBIJI IMA STO VISE ZARAZENIH OD SIDE. Taj neko je naravno farmakomafija jer kao sto kazu postoje lekovi za sidu ali to su takvi lekovi koji moraju da se stalno uzimaju celog zivota. Pa imali nesto bolje za farmakomafiju nego da ljudi budu celog zivota svakodnevno zavisni od njihovih proizvoda. Uzgred da se samo napomene da lekovi za sidu su neverovatno skupi a nalaze se na listi lekova koje drzava placa, to jest mi gradjani Srbije preko poreza.

A sa druge strane mediji su preplavljeni laznim uzbunama sa totalno bezazlenim bolestima tipa male boginje a zarad pospesivanja prodaje vakcina dok se za vrslo ozbiljnu i smrtonosnu bolest kao sto je SIDA totalno na medijima cuti a koja je u Srbiji sve vise u porastu, pa gotovo epidemijskih razmera jer je danas na 42 osobe jedna zarazena. DRUGIM RECIMA OBZIROM DA U SRBIJI IMA OKO 7.5 MILIONA GRADJANA KAD SE PODELI NA 42 DOBIJA SE DA UKUPAN BROJ ZARAZENIH OD SIDE JE OKO 150 000 !!!!!!!

Sve o govoru nacelnice Mile Paunovic mozete videti na sledecem linku

http://rs.n1info.com/a345922/Lifest...osoba-nedeljno-sazna-da-je-HIV-pozitivna.html
 
Poslednja izmena:
Pu, prvi!

Obavezno svaki dan da otvoriš po jednu ovakvu besmislenu temu, da bi sve teme na prvoj strani bile tvoje. Dogodilo se jednom. :cepanje:

MOLIM MODERATORE DA BRISU OVAKVA PISANJA KOJA NISU VEZANA ZA TEMU A DA OPOMENU ONE KOJI FORSIRAJU PISANJE VAN TEME TO JEST ONE KOJI SPAMUJU I OBESMISLJAVAJU OVAJ FORUM. A ONE KOJI I PORED OPOMENE I DALJE PISU VAN TEME I SPAMUJU DA IH UKLONE SA FORUMA.
 
Jedan supermoderator mi je upravo dao reputaciju za ovaj post. Kako pravo govorio tako mi bog pomogao. Da nisi malo preterao sa ovolikom paranojom i histerijom? Svaki dan otvaraš po jednu ovakvu besmislenu temu i svađaš se sam sa sobom. Što se dereš ("Caps Lock" slova)? Ko se dere? Onaj ko nije u pravu. Putuj igumane.
 
Načelnica centra za prevenciju side Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata u Beogradu Mila Paunić je na konferenciji održanoj u Beogradu povodom 1. decembra, Svetskog dana borbe protiv AIDS, kazala da je u 2005. godini na 202 testirane osobe u Srbiji jedna bila HIV pozitivna, u 2016. godini je na 52 osobe jedna pozitivna, dok je u ovoj godini na 42 testirane osobe jedna osoba pozitivna.

Moja opaska, znaci danas u odnosu na 2005 godinu u Srbiji ima 5 puta vise obolelih od side!!!! I prema statistici svake godine procenat zarazenih je sve veci i veci a o tome mediji totalno cute. STO ZNACI DA JE NEKOM VRLO MOCNOM U INTERESU DA U SVETU A I U SRBIJI IMA STO VISE ZARAZENIH OD SIDE. Taj neko je naravno farmakomafija jer kao sto kazu postoje lekovi za sidu ali to su takvi lekovi koji moraju da se stalno uzimaju celog zivota. Pa imali nesto bolje za farmakomafiju nego da ljudi budu celog zivota svakodnevno zavisni od njihovih proizvoda. Uzgred da se samo napomene da lekovi za sidu su neverovatno skupi a nalaze se na listi lekova koje drzava placa, to jest mi gradjani Srbije preko poreza.

A sa druge strane mediji su preplavljeni laznim uzbunama sa totalno bezazlenim bolestima tipa male boginje a zarad pospesivanja prodaje vakcina dok se za vrslo ozbiljnu i smrtonosnu bolest kao sto je SIDA totalno na medijima cuti a koja je u Srbiji sve vise u porastu, pa gotovo epidemijskih razmera jer je danas na 42 osobe jedna zarazena. DRUGIM RECIMA OBZIROM DA U SRBIJI IMA OKO 7.5 MILIONA GRADJANA KAD SE PODELI NA 42 DOBIJA SE DA UKUPAN BROJ ZARAZENIH OD SIDE JE OKO 150 000 !!!!!!!

Sve o govoru nacelnice Mile Paunovic mozete videti na sledecem linku

http://rs.n1info.com/a345922/Lifest...osoba-nedeljno-sazna-da-je-HIV-pozitivna.html

Farmakomafija jeste realnost ali ovo oko broja obolelih nisi dobro razumeo. To je broj onih koji se odluče na testiranje a ne broj od ukupne populacije. Rizične grupe su narkomani i promiskuitetne osobe koji mogu biti prenosnici a da toga nisu svesni.
Broj obolelih možda jeste veći ali i to se može 'opravdati' većom odgovornošću ovih iz rizičnih grupa.
 
Farmakomafija jeste realnost ali ovo oko broja obolelih nisi dobro razumeo. To je broj onih koji se odluče na testiranje a ne broj od ukupne populacije. Rizične grupe su narkomani i promiskuitetne osobe koji mogu biti prenosnici a da toga nisu svesni.
Broj obolelih možda jeste veći ali i to se može 'opravdati' većom odgovornošću ovih iz rizičnih grupa.

Aha tebi su rizicne grupe studenti. Alo jel ti umes da citas to su testirani studenti Beogradskog univerziteta. Pravo na pregled u univerzitetsku polikliniku imaju samo studenti i niko vise!!!
 
Ovo je istinita priča.

Jedan mladić je sedeo za volanom svojih kola čekajući devojku ispred fakulteta gde je ona otišla da prijavi ispit. Nedugo zatim pojavljuje se zgodna devojka njegovih godina, prilazi kolima, nabacuje mu se, pita ga hoće li da odu negde da mu pokaže neke stvari...

On pristaje, zaboravlja na svoju dragu, odlazi sa njom na Košutnjak, nedaleko od kuće Velikog Brata, obara sedišta i pretvara ih u stolicu za ljuljanje. Primetio je da kod sebe nema kondom, ali ona mu sa osmehom na prelepom licu reče da mu i ne treba. Kad je završio posao i vratio je u grad, pitao ju je da li će se videti ponovo. Ona mu je na to samo odgovorila: „Nema potrebe. Ja imam sidu. Ako mi ne veruješ, proveri za šest meseci.“

On to nije uzeo za ozbiljno. Nekoliko meseci kasnije testirao se na HIV iz čiste radoznalosti. U međuvremenu je samo svojoj devojci ulazio u jadu. I ispalo je da je HIV pozitivan. I da je zarazio i svoju devojku.

Ceo je slučaj prijavio policiji i saznao da je ta devojka umrla od side u Mostaru nešto pre toga, da je bila prostitutka iz Ukrajine na privremenom radu u bratskoj Srbiji, i da je pored ostalog ordinirala u nekim beogradskim političkim krugovima. Sa njom su svoje žene prevarili i neki političari, ali ovde nećemo pominjati njihova imena.

Sida se ne dobija. Ona se uzima.
 
Aha tebi su rizicne grupe studenti. Alo jel ti umes da citas to su testirani studenti Beogradskog univerziteta. Pravo na pregled u univerzitetsku polikliniku imaju samo studenti i niko vise!!!

Aha, nisam pažljivo čitao ali i dalje nisi u pravu. To sa studentima pokazuje stanje svesti mlađe popupulacije i ne može biti reprezentativni uzorak za celu teritoriju ove bana.. države.
Hteo sam reći da ti računica nije dobra :kafa:
 

Back
Top