СИПЦ данас
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: СИПЦ данас

Iskusan Стефан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano СИПЦ данас

У почетку екуменизам је био непознат Србима, и сем књиге СВЕЈЕРЕС ЕКУМЕНИЗМА и ЕКУМЕНИЗАМ И ВРЕМЕ АПОСТАСИЈЕ, у Србији није било људи који су се физички одвојили од јереси. Појавом Истинског православља и монаха са Свете Горе Акакија, мења се приступ јереси и људи подижу прва молитвена места која не прихватају епископе званичне СПЦ, јер је по свом сопственом признању екуменска. Верници истини православне оријентације прво прихватају омофор Грчке ИПЦ, а када мало узрасту помоћу Руске ИПЦ добијају и првог епископа, а затим и другог. У договору са РИПЦ, добијају потпуну аутономију да самостално и независно одлучују и врше духовну власт међу Србима. СИПЦ на првом сабору одобрава праксу икономије, и прима све Србе светом тајном покајања.
    youtube.com/user/Stefaniph

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    179
    Reputaciona moć
    923

Podrazumevano Re: СИПЦ данас

Oni jesu ono što im i ime kaže - istinski.
    Ne savijaju se ka papi.

Optužuju ih da nisu za pomirenje sa papskom državom,
    a ja ih zbog toga prepoznajem kao istinske.

Ko se čuva i bog ga čuva.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Citat Original postavio Стефан ИПХ Pogledaj poruku
    У почетку екуменизам је био непознат Србима, и сем књиге СВЕЈЕРЕС ЕКУМЕНИЗМА и ЕКУМЕНИЗАМ И ВРЕМЕ АПОСТАСИЈЕ, у Србији није било људи који су се физички одвојили од јереси. Појавом Истинског православља и монаха са Свете Горе Акакија, мења се приступ јереси и људи подижу прва молитвена места која не прихватају епископе званичне СПЦ, јер је по свом сопственом признању екуменска. Верници истини православне оријентације прво прихватају омофор Грчке ИПЦ, а када мало узрасту помоћу Руске ИПЦ добијају и првог епископа, а затим и другог. У договору са РИПЦ, добијају потпуну аутономију да самостално и независно одлучују и врше духовну власт међу Србима. СИПЦ на првом сабору одобрава праксу икономије, и прима све Србе светом тајном покајања.
    Obogati ovaj nas recnik, pa mi protumaci sta podrazumevas pod SVEJERES EKUMENIZMA i kako se na srpskom prevodi APOSTACIJA i OMOFOR?. Takodje, prviput citam skrecenice IPC, RIPC. Nije jasna ni floskula "vernici istini pravoslavne orijentacije". Ja sam, ako si zapazio, ljubopitljiv ateista.
    Tako mi Marksa, Engelsa i Savatija i zene mu Mare, religija je opijum za mase!

Buduća legenda Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    629

Citat Original postavio hogarius Pogledaj poruku
    Obogati ovaj nas recnik, pa mi protumaci sta podrazumevas pod SVEJERES EKUMENIZMA i kako se na srpskom prevodi APOSTACIJA i OMOFOR?. Takodje, prviput citam skrecenice IPC, RIPC. Nije jasna ni floskula "vernici istini pravoslavne orijentacije". Ja sam, ako si zapazio, ljubopitljiv ateista.
    IPC = istinska pravoslavna crkva

RIPC = ruska istinska pravoslavna crkva (valjda)

Svejeres ekumenizma = priblizavanje pravoslavne i rimokatolicke crkve na nacin da se odstupi u ponecemu od postulata i kanona pravoslavne crkve da bi se priblizila (spojila) sa rimokatolickom.

To jeonako kako sam ja shvatila.

@ tema

Medjutim, za mene je ovo pitanje nesto oko cega nisam nacisto, s jedne strane jasno je da se ne mogu prihvatiti postulati rimokatolicke crkve (kao prvenstvo pape tj. njegova nepogresivost i sl.), dok s druge, ne smatram da je neko samo zato sto je rodjen (i krsten) kao rimokatolik, osoba koju treba smatrati jeretikom a kamoli mrzeti. Jer ta osoba, bas kao i ona pravoslavne vere ili neke trece, cesto nije ni svesna nedostataka u kanonima crkve, niti ih zna, niti na kraju krajeva treba da ih zna jer nije crkveno lice, i vlada se po onome o cemu je naucena odmalena cesto s najboljom namerom. Ne vidim da je ta osoba "kriva" tj. za osudu.
    Zato, svako svome to je najbolje, samo bez mrznje.
    "Svi smo mi u istoj provaliji, samo neki gledaju u pravcu zvezda"

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Hvalai, uvazena Kerkyro, sjajno objasnjeno. Naravno, kao laik, pravilnije receno kao ateista, cenim da je bolje raditi na "peglanju" razlika i priblizavanju dve hricanske crkve koje gotovo da imaju identicna ucenja. Ujedinenje bi bilo veoma razumno. Reklo bi se da taj proces tece nesto uspesnije sa Grckom pravoslavnom crkvom, kao i sa Ukrajinskom?
    Tako mi Marksa, Engelsa i Savatija i zene mu Mare, religija je opijum za mase!

Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    629

Imaju identicani izvor ucenja (Jevandljelja, Novi zavet tj. Sveto Pismo), ali nemaju jednaka crkvena ustrojstva jer po Jevandjelju niko ne moze biti bezgresan (nepogresiv) a sto je pak osnovni postulat rimokatolicke crkve u delu o papi. I sad, preko tih razlika ne mozes, jednostavno nije ispravno. A ima ih jos, nisam teolog da bih tacno znala sta, ali ova razlika mi upada u oci.
    S druge strane pametnije je biti zajedno narocito zbog sadasnjeg stanja u svetu. Medjutim, ne moze se nista ni na silu i mimo uverenja (verovanja). Zato je dovoljno biti bez mrznje i sa postovanjem za sve ono dobro cega sigurno ima na obe strane i narocito kod obicnih ljudi, verujucih.
    Poslednji put ažurirao/la Kerkyra : 09.12.2017. u 19:07

Iskusan Стефан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    105

Немојте "запети" само о папу, екуменизам је шири појам. У то "друштванце" убрајамо протестанте, који су веома утицајни, ислам, монофизите, али и пагане , кришнаисте, будисти... Тако да имамо молитвена окупљања "хришћанске" оријентације, али и молитвена окупљања Светског Савеза Цркви, где се убраја све што вам падне на памет.

- - - - - - - - - -

Увек ме је чудила страст атеиста да "филозофију" са православцима. Рецимо, та појава је мање изражена у супротном правцу. Али ми не смета, мислим да је и то један облик трапавог изражавања љубави према Богу.

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    179
    Reputaciona moć
    923

Citat Original postavio hogarius Pogledaj poruku
    Hvalai, uvazena Kerkyro, sjajno objasnjeno. Naravno, kao laik, pravilnije receno kao ateista, cenim da je bolje raditi na "peglanju" razlika i priblizavanju dve hricanske crkve koje gotovo da imaju identicna ucenja. Ujedinenje bi bilo veoma razumno. Reklo bi se da taj proces tece nesto uspesnije sa Grckom pravoslavnom crkvom, kao i sa Ukrajinskom?
    Ne treba "peglati različitosti". To je posao inkvizicije.
    Treba prihvatati i negovati različitosti.
    Svako ima različite razloge. Ne treba ih negirati nego prihvatiti.

Ako spajanje - ekumenizam - podrazumeva "peglanje razlika" onda se spremajte za nove ratove.

Prihvatanje da su drugi različiti, i da imaju pravo da ne budu u pravu, je prihvatanje ljubavi.
    Sa nekima možemo sa nekima ne. Ali peglanja različitosti ne dolaze u obzir.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    629

Citat Original postavio Стефан ИПХ Pogledaj poruku
    Немојте "запети" само о папу, екуменизам је шири појам. У то "друштванце" убрајамо протестанте, који су веома утицајни, ислам, монофизите, али и пагане , кришнаисте, будисти... Тако да имамо молитвена окупљања "хришћанске" оријентације, али и молитвена окупљања Светског Савеза Цркви, где се убраја све што вам падне на памет.

- - - - - - - - - -

Увек ме је чудила страст атеиста да "филозофију" са православцима. Рецимо, та појава је мање изражена у супротном правцу. Али ми не смета, мислим да је и то један облик трапавог изражавања љубави према Богу.
    Upravo tako, skrivena i jos neutvrdjena cak nesvesna, ali ipak jeste...

Inace znam za taj kanon a ko se sve smatra jereticima tj."jereticima" nisam sigurna, samo znam i sama da zajednicke molitve ne treba da bude.

Ipak vi ste osudljivali i patrijarha Pavla za mnogo sto sta i kao da je ekumenista, a on ako ne na recima, na delima nije pogresio. Tako da, a i iz razloga sto nemam dovoljno znanja o ovome, da ovde i stanem.

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Ne treba "peglati različitosti". To je posao inkvizicije.
    Treba prihvatati i negovati različitosti.
    Svako ima različite razloge. Ne treba ih negirati nego prihvatiti.

Ako spajanje - ekumenizam - podrazumeva "peglanje razlika" onda se spremajte za nove ratove.

Prihvatanje da su drugi različiti, i da imaju pravo da ne budu u pravu, je prihvatanje ljubavi.
    Sa nekima možemo sa nekima ne. Ali peglanja različitosti ne dolaze u obzi
    r.
    I to je to, sustina.

Moderator Bole__Ser (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1029

Za ovakvu temu, potreban je relevantan izvor.
    U zemlji slepih jednooki čovek je kralj

Slične teme

1. AПОКАЛИПСА ДАНАС И ОВДЕ...
    Autor Enigma_M u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 15.04.2006., 10:46
  2. КАКО ДО ВЕЛИКЕ СРБИЈЕ ДАНАС.
    Autor Marty Misterija u forumu Politika
    Odgovora: 232
    Poslednja poruka: 28.05.2005., 07:29

Oznake

Pravila za slanje poruka