Pokretacka sila

Možeš biti savršen, ali to nije dovoljno.
Sreća je u onom drugom i to ako mu kreneš u susret i pružiš ruku.
Jedino nesreća dolazi sama, nepozvana. :)

magla sve menja toliko... kako to napisa hese.
mada, moguće da je i u onom drugom.

luv.jpg
 
Razum ne stvara, nego kopira. A od svih tih nabrojanih likova, vidim samo jednog velikog koji je rekao da ako ne bi bio car, bio bi naucnik. :-)

I da seks ima bilo kakvo ojacavajuce svojstvo, zar ne bi zene isle u vojnike. Tako da ... gledaj sta zene rade, da bi znao kako da ojacas.

emocije-lazi.png
 
primetio sam da često koristiš priliku da omalovažiš razna učenja i učitelje, koji valjda ne odgovaraju tvojoj "stvarnoj slici života".

evo i za tebe jedan citat:

“Činjenica je da niko nikada nije postao prosvetljen putem poricanja tela niti kroz borbu sa njim, a ni kroz vantelesno iskustvo.”

Ekart Tol, Moć sadašnjeg trenutka


- - - - - - - - - -

+

„Ne moraš da tragaš daleko odavde:
Najviša nebesa šta mogu pomoći?
Ovde, baš u tom sastojku bića,
U svome telu, naći ćeš početak i kraj.”

ovo je valjda Buda rekao.

Pogrešno si razumeo.
Moje isticanje jednog ili drugog je samo da bih stavio tačno gde šta stoji i šta se može očekivati ili ne od određenih učenja ili religija ili sekti.
Istina je da nikadsa nisam pisao da treba poricati telo i telesne potrebe, naprotiv, ne treba ništa iz života negirati ili odbacivati jewr tek tada nemamo neophodnu kompletnost.
Ako si to što si naveo razumeo kao moje poricanje onda stoji jedno; ili nisam bio dovoljno jasan ili me nisi dovoljno razumeo.
Istina je da sva današnja učenja imaju svoje mesto i svoje sledbenike koji imaju određene potrebe, ali nije moguće očekibati niti od Ekarta niti od mnoštva drugih učitelja iz Indije koji jedva da su dosegli više nivoe svesti Astralnog Sveta.
Takvi učitelji ne mogu ponuditi konačno razumevanje života niti oni koji su dosehli Mentalni Nivo.
Učitelj, da bi dao svako objašnjenje i razumevanje svom učeniku neophodno je da bude onaj koji donosi učenja iz samog srca Kreacije, a to su uvek čista i sveža učenja same suštine života koju zovemo Sveti Duh. Ta učenja ne mogu biti iz bilo koje prošlosti već iz vremena koje zovemo SADA, kada smo i mi i učitelj u fizičkom telu.
Ovo znači da čak ni učitelj pre njega, koji je njegovog ranga, ako je napustio ovaj svet makar samo pre deset ili pet godina ne zadovoljava zahteve da može biti učitelj onima koji žele najvišu istinu.
Sa ovom činjenicom je mali broj ljudi upoznat i zbog toga gube svoje dragoceno vreme.
Preminula majka ne može dojiti dete pa ni učitelj koji je napustio ovaj svet više ništa ne može učiniti za svoje sledbenike. Knjige su nadalje samo slova na papiru a duhovni učitelj glavninu učenja daje iz svog duhovnog tela svakom sledbeniku pa makar da ih je nebrojeno...

Inače citiranju kniiga i napisa bilo koga ne vidim nikakav smisao niti potrebu. Čitaocu je ovde potrebno razumevanje, ako je nekome uopšte potrebno.

Još jednom, istina je da plejada minulih učitelja svih nivoa i svih onih koji sada hrle po svetu kao skupljači perja neće dati duhovnu hranu onima koji imaju potrebu za najvišom istinom. Drugima, kojima je i nešto manje savim zadovoljavajuće nema ni potrebe nuditi ono što i ne žele.

Sve ove moje reči nemaju nikakve veze sa tobom ali ni sa onima koje eventualno slediš ili si sledio. Tvoj izbor je tvoja svetinja i to, ja hteo ili ne, moram poštovati.

Još i ovo: Kada sam se svojevremeno sreo sa odgovarajućim učenjima i kada sam pročitao pasus u kojem se tvrdilo upravo ovo što i sam ističem, osetio sam da je to prejako rečeno, pogođena je moja ego-svest. Međutim, posle par godina, kada sam shvatio samu suštinu učinja i razlike između izvornih učenja i onih ostalih sagledao sam da onaj pasus koji me je ranije pogodio, ustvari nije dčak ovoljno naglasio ono što je trebalo da se naglasi. Tek nekoliko godina kasnije, shvatio sam ono treće: Taj originalni pasus je rekao ni dovoljno jako niti suviše slabo, već u pravoj meri da shvati ko želi shvatiti.
Izvini, ako drugačije vidiš stvari.
 
Poslednja izmena:
Pa zato i stoji da se zene izopste iz drustvenog u smislu gospodara, savetnika vec iskljucivo kao deca, znaci korisnik sa potrebama...
Tacno je da kuronja sigurno brze ako ne i jedino napreduje u karijeri picopacenickog drustva i oportunistickog drustva, posto je to jedno te isto u libidnoj sferi a izgleda jos gore kad je semilibidna, tj kad pocne da im se kvari topuzina...

Takodje je prisutna eliminacija superiornog koje nije zasticeno....to znaci ako si na istom nivou , isti komsiluk , pisi propalo, ali ako imas vec uzdignut polozaj i koliko toliko fizicku i distancu moci, onda te nece satrti....laju iza ledja..

To su ustvari mita i korupcije, pa uspeva onaj koji je vise i bolje mitio, kitom ili sarmom ili paprikama...
Uostalom demokratija je donela jedna glava jedan glas, a zene se razumeju u kvalitet ko marija u kriv k......tako da svoj glas daju egoisticki , egocentricno i egokliticno...
Slicno dobijas kad dajes moc preko glasanja seljoberima , seljacima, penzosima i svima kojima je vec oslabila funkcija razmisljanja a jaka funkcija ili uvlacenja oportunizam ili strah....
Tako da je odlicna kombinacija za urnisanje drustva pustiti da glasa seljak koji ima ukljucen TV ali smanjen ton na mute dok se ne pojavi neko iz novina a onda pojacaju da cuju neku pametnu....
Zatim seljoberi, oni uglavnom promovisu svoje egzistencijalne i primitivne potrebe, tj oni bar lobiraju za sebe.
Zene, to ti je kao muva bez glave.....odlicno za paravan....imaju milion stavova, a mozga tek svaka stota, ne zato sto ne mogu , nego zato sto im je sladje da su bez mozga..
Paranoici , fobicari i ostala pasivna gamad......u sustini oni su fini ljudi, ali su gamad kad postanu selektori, jer se to malo moci sto im se da kao da razbukta u njima....

Ali to ti je izvrnuta torta.....
Svet ne ide naopako zbog toga....kako vecina prica...

Vas dvojica ste jedna velika zbrka. Od svega sto se desava oko vas ne mozete da razlucite sta je kome zaista na srcu, sta je kupljeno, a sta ukradeno. Kod rulje (nacionalista) sjecanje obicno ide do djeda, dakle, do drugog svjetskog rata, a kod vas ni dotle. Vi zivite izmedju beogradskih splavova.
 
Vas dvojica ste jedna velika zbrka. Od svega sto se desava oko vas ne mozete da razlucite sta je kome zaista na srcu, sta je kupljeno, a sta ukradeno. Kod rulje (nacionalista) sjecanje obicno ide do djeda, dakle, do drugog svjetskog rata, a kod vas ni dotle. Vi zivite izmedju beogradskih splavova.

A toliko recenica a nigde smisao...bravo, bravo...
 
Ponekad se pitam, citate li vi ista narode...kad citate, kako citate?..od pozadi ili?
Kad gledate film, gledate li ga zbog zgodne glumice ili?

Davno sam odustao od filma kao medija u kojem bi trebao vidjeti nesto vise .... znaci dijabolicka zabava koja sluzi da opusti mozak i smiri cula, jer oni filmovi nama dostupni to i jesu,

Citanje je problematicno iz razloga sto imamo ove koje citaju samo odredjene autore, a oni su u ppravilu gori od onih koji uopste ne citaju ... s togamani se nacitanih i nagledanih, svi oni nesto znaju :D
 
Glavna pokretacka sila je volja. Zena je inace nepokretna, ona samo reaguje na neciju volju.

Strast - ne mora biti seksualna.

Matori predsednici drzava i vlastodrsci itekako imaju motivaciju.

- - - - - - - - - -

pokvari mi vece....joj sad me bole jaja...

ja sto?

- - - - - - - - - -

ja sam to negde procitao za testise mada ne znam da li je istina
 
Teslu je stimulisala apstinencija.

U ovom razvratnom dobu sve sem cjelodnevnog seksa je apstinencija.

- - - - - - - - - -

Rekli smo vec na jednoj drugoj temi da je najveca inspiracija pametnom covjeku kad cuje ili vidi neku glupost. A onda je lako zakljuciti da ako vidi i cuje gluposti svuda oko sebe, da automatski prelazi u apstinentni modus.
 
Kada se poklopi prirodna genijalnost sa prirodno jakom seksualnom energijom, eto ti velikog umetnika, naucnika, vojskovodje najcesce...
Ne mislis tako?

Bez uvrede ali ovo je glupost, kad se prirodna genijalnost poklopi sa veoma snažnom, energičnom i aktivnom voljom dobijaju se navedeni primerci ljudske rase. Seksualna energija ako i ima veze sa tim, odražava se samo u domenu sublimacije, odnosno umetnik/naučnik/vojskovodja sublimira seksualnu energiju pretvarajući je u delatnu volju, i time još više motivišući sebe. Sjajan primer za to je Salvador Dali recimo, Tesla takodje. U tom smislu seks može da bude podsticaj, ali ako nema sublimacije odnosno ako je čovek samo seksualno veoma aktivan on prazni tu energiju u seksualnoj aktivnosti, ne pretvara je u druge oblike energije.
 
U ovom razvratnom dobu sve sem cjelodnevnog seksa je apstinencija.

- - - - - - - - - -

Rekli smo vec na jednoj drugoj temi da je najveca inspiracija pametnom covjeku kad cuje ili vidi neku glupost. A onda je lako zakljuciti da ako vidi i cuje gluposti svuda oko sebe, da automatski prelazi u apstinentni modus.


Dobro, recimo da si u pravu što se tiče današnjeg doba.
U Teslino vreme to nije bilo baš toliko javno, pa nije ni moglo biti njegova pokretačka snaga.

Ja sam malo karikirala u tom postu.
Šta se dešava u mozgu jednog genija mi sigurno ne možemo znati. Njegova pokretačka snaga su bile njegove ideje... zamisli košnicu ideja koja ti non-stop zuji oko glave a ti hoćeš sve da ih sprovedeš u delo a nemaš dovoljno vremena.
Sigurno je da u takvoj situaciji kod njega nije bilo mesta ni za šta drugo.
 
Poslednja izmena:
Dobro, recimo da si u pravu što se tiče današnjeg doba.
U Teslino vreme to nije bilo baš toliko javno, pa nije ni moglo biti njegova pokretačka snaga.

Ja sam malo karikirala u tom postu.
Šta se dešava u mozgu jednog genija mi sigurno ne možemo znati. Njegova pokretačka snaga su bile njegove ideje... zamisli košnicu ideja koja ti non-stop zuji oko glave a ti hoćeš sve da ih sprovedeš u delo a nemaš dovoljno vremena.
Sigurno je da u takvoj situaciji kod njega nije bilo mesta ni za šta drugo.

Ne, nego, njegove ideje su bile motiv za zene da u njemu otkriju nesto lijepo, nesto privlacno, svi mi svojim djelovanjem pokusavamo da pokrenemo zene, da skrenemo paznju na sebe, sto bi rekao Miroljub Petrovic. Nietzsche takodje koji je skrivenim pisanjem pokusao da privuce paznju zena tipa Kozime Vagner.
Dakle, sve u prirodi je nadmetanje u ljepoti. Ljepota je motiv cjelokupne prirode, ali danasnje zene nisu sklone ljepoti. One ne razvijaju vise sposobnosti koje su samo njima svojstvene, nego u utakmici da se poistovjete sa muskarcima gube i ono malo zenstvenosti koja im je preostala, te vise ne odaju postu ni muskarcima za njihovu muskost. Tako dobijamo dva ravnodusna pola. To je Teslin zakljucak koji je svojim djelovanjem htio u prvom redu da pobudi lojalnost kod zene. To je cilj svakog lijepog iliti mocnog djelovanja.
 

Back
Top