Politicki kompas

Moljac64

Elita
Poruka
16.586
www.politicalcompass.org
poznat test na internetu, political compass, danas se dosta koristi da opise necija politicka opredeljenja, iako samo kao "bazna" stvar koja ne zadiruje puno, takodje se na kompasnoj tabeli oznacava i mesto odredjene stranke ili licnosti, na primer, poznatih vladara
levo-desno zastupa necije mesto an ekonomskoj skali, dok gore-dole zastupa necije mesto na drustvenoj skali (gore je za vecu kontrolu drzave nad socijalnim pitanjima, pa se samim tim ljudi gore cesce zalazu protiv gej brakova, legalizacije marihuane, vecu policiju i kontrolu
dok se oni dole vise zalazu za slobodu pojedinca)
evo je lista sa poznatim vladarima
axeswithnames.gif


evo ga moje mesto
polcompass.png


uradite i vi i stavite
 
Ova tema sa političkim kompasom je bila već bar 5 puta na Krstarici.Sećam se da sam se nalazio na suprotnoj strani od tvoje.Right,na sredini između Libertarian i Authoritarian

- - - - - - - - - -

E ovako negde kao kolega pivosok
 
Najjaci su oni koji misle da su desnica jer su konzervativci i patriote, urade ovaj test i skroz su levo na crvenom pa onda kazu srpska desnica je za socijalnu pravdu, glasajmo za Dveri i SRS.

drustveno sam konzervativan, patriotski sam orijentisan i podrzavam protekcionizam
na ekonomskoj skali sam na levici, za socijalnu zastitu, drzavno zdravstvo/skolstvo i vecu kontrolu drzave, pa otud pretpostavljam da sam tu negde :)
 
drustveno sam konzervativan, patriotski sam orijentisan i podrzavam protekcionizam
na ekonomskoj skali sam na levici, za socijalnu zastitu, drzavno zdravstvo/skolstvo i vecu kontrolu drzave, pa otud pretpostavljam da sam tu negde :)

ti si za kralja i monarhiju ko staljin. da li mislis da je pre 60 godina prosecan srpski patriota bio crven.
 
ti si za kralja i monarhiju ko staljin. da li mislis da je pre 60 godina prosecan srpski patriota bio crven.

to sto me on oznacava na istom mestu, ne znaci da sam ja staljinista/nacista/gandijevac
dogadjaje delim po vremenskom periodu, moguce je da u jednoj situaciji podrzavam odredjenu stranu koju u prethodnim vremenima nikad ne bih podrzavao, ja podrzavam i ruskog cara i srpskog kralja (iako karadjordjevici posle kralja petra 1 nisu nizasta), ali ne mozes ti sedeti izmedju kapitalisticke amerike i komunistickog sovjetskog saveza i da govoris i dalje "ja sam ti za kralja", u svakoj situaciji moras se opredeliti
amerika realno nije zastupala kralja, o sovjetskom savezu da ne pricamo :D i nijedna nije bila monarhija po opredeljenju tako da tu mogu podrzati sovjete u odredjenim slucajevima iako bi ih prezirao tokom revolucije 1918, ako me razumes
 
to sto me on oznacava na istom mestu, ne znaci da sam ja staljinista/nacista/gandijevac
dogadjaje delim po vremenskom periodu, moguce je da u jednoj situaciji podrzavam odredjenu stranu koju u prethodnim vremenima nikad ne bih podrzavao, ja podrzavam i ruskog cara i srpskog kralja (iako karadjordjevici posle kralja petra 1 nisu nizasta), ali ne mozes ti sedeti izmedju kapitalisticke amerike i komunistickog sovjetskog saveza i da govoris i dalje "ja sam ti za kralja", u svakoj situaciji moras se opredeliti
amerika realno nije zastupala kralja, o sovjetskom savezu da ne pricamo :D i nijedna nije bila monarhija po opredeljenju tako da tu mogu podrzati sovjete u odredjenim slucajevima iako bi ih prezirao tokom revolucije 1918, ako me razumes
ne znaci da si staljinista ali delis slicne poglede na svet poput njega.
ne verujem da je kralj bio levicar. ti si ********* bajo i useljivao bi se ljudima u stanove.

- - - - - - - - - -

velike kooperacije nisu nikakvo zlo. i sam mozes da kupis akcije i da budes suvlasnik i da dobijas deo profita. Jedini problem je drzava. Ona stvara korupciju. Ona stvara monopole
 
ne znaci da si staljinista ali delis slicne poglede na svet poput njega.
ne verujem da je kralj bio levicar. ti si ********* bajo i useljivao bi se ljudima u stanove.

- - - - - - - - - -

velike kooperacije nisu nikakvo zlo. i sam mozes da kupis akcije i da budes suvlasnik i da dobijas deo profita. Jedini problem je drzava. Ona stvara korupciju. Ona stvara monopole

********* sigurno nisam, i ne bih se useljivao nikome u stan
za poglede mozda i jeste istina, ali i mnogi "urbani" desnicari dele poglede kao i hitler i musolini sa svojim kompleksom nize vrednosti, klanjaju bilo cemu/kome sa zapada, i stalnom ugledanju na zapad kao ultimativno dobro
opet, ja ih ne prozivam nacistima

- - - - - - - - - -

Desnica koja se pobunila protiv svih ostalih desnica sveta i rekla mi smo pravi, ovi ostali su u stvari Sorosevi Bilderbeg levicari. Odoh guslati o vecim platama i penzijama :hahaha:

slicna je i desnica u francuskoj (Front nationale) i u jos dosta zemalja, pa ne bih rekao da smo "odvojeni"
 
www.politicalcompass.org
poznat test na internetu, political compass, danas se dosta koristi da opise necija politicka opredeljenja, iako samo kao "bazna" stvar koja ne zadiruje puno, takodje se na kompasnoj tabeli oznacava i mesto odredjene stranke ili licnosti, na primer, poznatih vladara
levo-desno zastupa necije mesto an ekonomskoj skali, dok gore-dole zastupa necije mesto na drustvenoj skali (gore je za vecu kontrolu drzave nad socijalnim pitanjima, pa se samim tim ljudi gore cesce zalazu protiv gej brakova, legalizacije marihuane, vecu policiju i kontrolu
dok se oni dole vise zalazu za slobodu pojedinca)
evo je lista sa poznatim vladarima
axeswithnames.gif


evo ga moje mesto
Pogledajte prilog 467544

uradite i vi i stavite


Kako je Hitler na vrhu autoritarne ose, a u centru levo/desno ose? Zar ne bi trebao da bude skroz desno i skroz gore, tamo gde je Tacerica na slici?
 
axeswithnames.gif


evo ga moje mesto
Pogledajte prilog 467544

uradite i vi i stavite

:hahaha:

Стаљин.

- - - - - - - - - -

Kako je Hitler na vrhu autoritarne ose, a u centru levo/desno ose? Zar ne bi trebao da bude skroz desno i skroz gore, tamo gde je Tacerica na slici?

Не. Хитлер је све супротно од Тачерке. Он је пре требао да уђе у црвену осу, као левичар и вођа национал СОЦИЈАЛИСТИЧКЕ РАДНИЧКЕ партије.
 
Ako Hitler nije ekstremna desnica ne znam ko jeste

као што видимо на слици, Тачерка и Фридман су екстремна десница.


Е сад, цела прича лежи у томе што разне врсте левичара желе да представе како и на десници постоје екстремисти чије су идеологије деструктивне, те су тако измислили причу која је, у складу са оним гебелсовским "сто пута поновљена лаж постаје истина", у основи гласила да су Хитлер и Мусолини десничари. И Мусолини је био социјалиста пре него што је осмислио фашизам.
 
Nacisti i fašisti su u početku bili teški levičari, došli su na vlast propagirajući leve ideje, gotovo utopijske, sve se vrtelo oko radnika, naravno da su posle osvajanja vlasti bili u fazonu navukli smo marvu sad baš i ne moramo ići skroz levo nego eto idemo malo udesno al ostali su levo samo su od krajnje leve crte došli bliže onoj centralnoj osi. U principu mrzeli su komuniste jer su bili najveća opasnost za krezave pristalice i glasove, to je bila borba za radnike i seljake jadne koje su fašisti i nacisti oduzeli komunistima upravo na energične govore i veći stepen agitacije, političko angažovanje od *********.
 
Poslednja izmena:
Nacisti i fašisti su u početku bili teški levičari, došli su na vlast propagirajući leve ideje, gotovo utopijske, sve se vrtelo oko radnika, naravno da su posle osvajanja vlasti bili u fazonu navukli smo marvu sad baš i ne moramo ići skroz levo nego eto idemo malo udesno al ostali su levo samo su od krajnje leve crte došli bliže onoj centralnoj osi. U principu mrzeli su komuniste jer su bili najveća opasnost za krezave pristalice i glasove, to je bila borba za radnike i seljake jadne koje su fašisti i nacisti oduzeli komunistima upravo na energične govore i veći stepen agitacije, političko angažovanje od *********.

musolini je od kako je dosao na vlast bio desnicar i ekonomski i drustveno, pre je bio socijalista ali tokom vladavine ne, tokom njegovog marsa na rim imao je podrsku biznismena i viseg staleza dok je protiv njega bila radnicka klasa, tako da se za njega moze slobodno reci da je bio na desnici kao i tacer, samo mnogo veci autoritet

- - - - - - - - - -

pritom, nisam ni blizu staljina
compare.png
 
Bilo je više tema o ovome, ali su sve strašno pojednostavljene...ili je pravolinijski kompas levo-desno, ili eventualno ima još onaj krst sa autoritarnim/liberalnim. Naravno, većina ovih stvari ne može nikako prodreti do suštine i redovno je pogrešna, ali evo za promenu nešto malo preciznijeg testa.

http://www.politiscales.net/en_US/quiz/

Izdvojite 5 minuta i podelite utiske. :)

P. S. Ovo sam ja.

Ja.jpg


Ponekad u dnu postoje pečati koji opisuju neke dodatne specifičnosti, ako ih ima. Kod mene su ispali pragmatizam i monarhizam.
 

Back
Top