Politicki kompas
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Politicki kompas

Iskusan Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Politicki kompas

www.politicalcompass.org
    poznat test na internetu, political compass, danas se dosta koristi da opise necija politicka opredeljenja, iako samo kao "bazna" stvar koja ne zadiruje puno, takodje se na kompasnoj tabeli oznacava i mesto odredjene stranke ili licnosti, na primer, poznatih vladara
    levo-desno zastupa necije mesto an ekonomskoj skali, dok gore-dole zastupa necije mesto na drustvenoj skali (gore je za vecu kontrolu drzave nad socijalnim pitanjima, pa se samim tim ljudi gore cesce zalazu protiv gej brakova, legalizacije marihuane, vecu policiju i kontrolu
    dok se oni dole vise zalazu za slobodu pojedinca)
    evo je lista sa poznatim vladarima

evo ga moje mesto
    Ime:  polcompass.png
Pregleda: 72
Veličina:  15,7 KB

uradite i vi i stavite

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Podrazumevano Re: Politicki kompas

- - - - - - - - - -

stalin
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Citat Original postavio pivosok Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

stalin
    i jedina svrha posta ti je da se nekome podsmevas?
    stavi i ti svoj kad si tako pametan

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

"There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Ova tema sa političkim kompasom je bila već bar 5 puta na Krstarici.Sećam se da sam se nalazio na suprotnoj strani od tvoje.Right,na sredini između Libertarian i Authoritarian

- - - - - - - - - -

E ovako negde kao kolega pivosok
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

pa zanimljivo
    ugl. nemas drustveno opredeljenje? ili si i gore i dole pa si "izmedju"?

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    217

Najjaci su oni koji misle da su desnica jer su konzervativci i patriote, urade ovaj test i skroz su levo na crvenom pa onda kazu srpska desnica je za socijalnu pravdu, glasajmo za Dveri i SRS.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku
    Najjaci su oni koji misle da su desnica jer su konzervativci i patriote, urade ovaj test i skroz su levo na crvenom pa onda kazu srpska desnica je za socijalnu pravdu, glasajmo za Dveri i SRS.
    Patriota i konzervativac, staljin

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Ово је пети пут да неко отвара исту тему.
    Poslednji put ažurirao/la haeul : 09.12.2017. u 13:12
    「一死固知忠義在」 · Србија никада неће ући у ЕУ. Помирите се с тим.

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

drustveno sam konzervativan, patriotski sam orijentisan i podrzavam protekcionizam
    na ekonomskoj skali sam na levici, za socijalnu zastitu, drzavno zdravstvo/skolstvo i vecu kontrolu drzave, pa otud pretpostavljam da sam tu negde

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

Citat Original postavio Moljac64 Pogledaj poruku
    drustveno sam konzervativan, patriotski sam orijentisan i podrzavam protekcionizam
    na ekonomskoj skali sam na levici, za socijalnu zastitu, drzavno zdravstvo/skolstvo i vecu kontrolu drzave, pa otud pretpostavljam da sam tu negde
    ti si za kralja i monarhiju ko staljin. da li mislis da je pre 60 godina prosecan srpski patriota bio crven.

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

ti si za kralja i monarhiju ko staljin. da li mislis da je pre 60 godina prosecan srpski patriota bio crven.
    to sto me on oznacava na istom mestu, ne znaci da sam ja staljinista/nacista/gandijevac
    dogadjaje delim po vremenskom periodu, moguce je da u jednoj situaciji podrzavam odredjenu stranu koju u prethodnim vremenima nikad ne bih podrzavao, ja podrzavam i ruskog cara i srpskog kralja (iako karadjordjevici posle kralja petra 1 nisu nizasta), ali ne mozes ti sedeti izmedju kapitalisticke amerike i komunistickog sovjetskog saveza i da govoris i dalje "ja sam ti za kralja", u svakoj situaciji moras se opredeliti
    amerika realno nije zastupala kralja, o sovjetskom savezu da ne pricamo i nijedna nije bila monarhija po opredeljenju tako da tu mogu podrzati sovjete u odredjenim slucajevima iako bi ih prezirao tokom revolucije 1918, ako me razumes

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

to sto me on oznacava na istom mestu, ne znaci da sam ja staljinista/nacista/gandijevac
    dogadjaje delim po vremenskom periodu, moguce je da u jednoj situaciji podrzavam odredjenu stranu koju u prethodnim vremenima nikad ne bih podrzavao, ja podrzavam i ruskog cara i srpskog kralja (iako karadjordjevici posle kralja petra 1 nisu nizasta), ali ne mozes ti sedeti izmedju kapitalisticke amerike i komunistickog sovjetskog saveza i da govoris i dalje "ja sam ti za kralja", u svakoj situaciji moras se opredeliti
    amerika realno nije zastupala kralja, o sovjetskom savezu da ne pricamo i nijedna nije bila monarhija po opredeljenju tako da tu mogu podrzati sovjete u odredjenim slucajevima iako bi ih prezirao tokom revolucije 1918, ako me razumes
    ne znaci da si staljinista ali delis slicne poglede na svet poput njega.
    ne verujem da je kralj bio levicar. ti si komunjara bajo i useljivao bi se ljudima u stanove.

- - - - - - - - - -

velike kooperacije nisu nikakvo zlo. i sam mozes da kupis akcije i da budes suvlasnik i da dobijas deo profita. Jedini problem je drzava. Ona stvara korupciju. Ona stvara monopole

Domaćin Turpentine (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Old Tory toff..

Domaćin КласичноЛибералан (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Србска десница

Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    217

Citat Original postavio КласичноЛибералан Pogledaj poruku
    Србска десница
    Desnica koja se pobunila protiv svih ostalih desnica sveta i rekla mi smo pravi, ovi ostali su u stvari Sorosevi Bilderbeg levicari. Odoh guslati o vecim platama i penzijama
    Poslednji put ažurirao/la Straks92 : 09.12.2017. u 02:40

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

ne znaci da si staljinista ali delis slicne poglede na svet poput njega.
    ne verujem da je kralj bio levicar. ti si komunjara bajo i useljivao bi se ljudima u stanove.

- - - - - - - - - -

velike kooperacije nisu nikakvo zlo. i sam mozes da kupis akcije i da budes suvlasnik i da dobijas deo profita. Jedini problem je drzava. Ona stvara korupciju. Ona stvara monopole
    komunjara sigurno nisam, i ne bih se useljivao nikome u stan
    za poglede mozda i jeste istina, ali i mnogi "urbani" desnicari dele poglede kao i hitler i musolini sa svojim kompleksom nize vrednosti, klanjaju bilo cemu/kome sa zapada, i stalnom ugledanju na zapad kao ultimativno dobro
    opet, ja ih ne prozivam nacistima

- - - - - - - - - -

Desnica koja se pobunila protiv svih ostalih desnica sveta i rekla mi smo pravi, ovi ostali su u stvari Sorosevi Bilderbeg levicari. Odoh guslati o vecim platama i penzijama
    slicna je i desnica u francuskoj (Front nationale) i u jos dosta zemalja, pa ne bih rekao da smo "odvojeni"

Domaćin GasMaska (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

www.politicalcompass.org
    poznat test na internetu, political compass, danas se dosta koristi da opise necija politicka opredeljenja, iako samo kao "bazna" stvar koja ne zadiruje puno, takodje se na kompasnoj tabeli oznacava i mesto odredjene stranke ili licnosti, na primer, poznatih vladara
    levo-desno zastupa necije mesto an ekonomskoj skali, dok gore-dole zastupa necije mesto na drustvenoj skali (gore je za vecu kontrolu drzave nad socijalnim pitanjima, pa se samim tim ljudi gore cesce zalazu protiv gej brakova, legalizacije marihuane, vecu policiju i kontrolu
    dok se oni dole vise zalazu za slobodu pojedinca)
    evo je lista sa poznatim vladarima

evo ga moje mesto

uradite i vi i stavite

Kako je Hitler na vrhu autoritarne ose, a u centru levo/desno ose? Zar ne bi trebao da bude skroz desno i skroz gore, tamo gde je Tacerica na slici?

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    521

evo ga moje mesto

uradite i vi i stavite

Стаљин.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio GasMaska Pogledaj poruku
    Kako je Hitler na vrhu autoritarne ose, a u centru levo/desno ose? Zar ne bi trebao da bude skroz desno i skroz gore, tamo gde je Tacerica na slici?
    Не. Хитлер је све супротно од Тачерке. Он је пре требао да уђе у црвену осу, као левичар и вођа национал СОЦИЈАЛИСТИЧКЕ РАДНИЧКЕ партије.

Domaćin GasMaska (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku

Не. Хитлер је све супротно од Тачерке. Он је пре требао да уђе у црвену осу, као левичар и вођа национал СОЦИЈАЛИСТИЧКЕ РАДНИЧКЕ партије.
    Ako Hitler nije ekstremna desnica ne znam ko jeste

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    542

Ljudi kod nas ne poznaju razliku između levice i desnice.Hitler je bio levičar.Ne ogleda se desnica u šovinizmu,nego u nečemu sasvim drugom
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    521

као што видимо на слици, Тачерка и Фридман су екстремна десница.

Е сад, цела прича лежи у томе што разне врсте левичара желе да представе како и на десници постоје екстремисти чије су идеологије деструктивне, те су тако измислили причу која је, у складу са оним гебелсовским "сто пута поновљена лаж постаје истина", у основи гласила да су Хитлер и Мусолини десничари. И Мусолини је био социјалиста пре него што је осмислио фашизам.

Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    217

Nacisti i fašisti su u početku bili teški levičari, došli su na vlast propagirajući leve ideje, gotovo utopijske, sve se vrtelo oko radnika, naravno da su posle osvajanja vlasti bili u fazonu navukli smo marvu sad baš i ne moramo ići skroz levo nego eto idemo malo udesno al ostali su levo samo su od krajnje leve crte došli bliže onoj centralnoj osi. U principu mrzeli su komuniste jer su bili najveća opasnost za krezave pristalice i glasove, to je bila borba za radnike i seljake jadne koje su fašisti i nacisti oduzeli komunistima upravo na energične govore i veći stepen agitacije, političko angažovanje od komunjara.
    Poslednji put ažurirao/la Straks92 : 09.12.2017. u 13:49

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Nacisti i fašisti su u početku bili teški levičari, došli su na vlast propagirajući leve ideje, gotovo utopijske, sve se vrtelo oko radnika, naravno da su posle osvajanja vlasti bili u fazonu navukli smo marvu sad baš i ne moramo ići skroz levo nego eto idemo malo udesno al ostali su levo samo su od krajnje leve crte došli bliže onoj centralnoj osi. U principu mrzeli su komuniste jer su bili najveća opasnost za krezave pristalice i glasove, to je bila borba za radnike i seljake jadne koje su fašisti i nacisti oduzeli komunistima upravo na energične govore i veći stepen agitacije, političko angažovanje od komunjara.
    musolini je od kako je dosao na vlast bio desnicar i ekonomski i drustveno, pre je bio socijalista ali tokom vladavine ne, tokom njegovog marsa na rim imao je podrsku biznismena i viseg staleza dok je protiv njega bila radnicka klasa, tako da se za njega moze slobodno reci da je bio na desnici kao i tacer, samo mnogo veci autoritet

- - - - - - - - - -

pritom, nisam ni blizu staljina
    Ime:  compare.png
Pregleda: 27
Veličina:  67,2 KB

Slične teme

1. Politicki kompas - update
    Autor Droid u forumu Politika
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 24.05.2014., 18:42
  2. Politicki kompas 2013. godine
    Autor Droid u forumu Politika