Mentalitet Srba

Da li ste zadovoljni mentalitetom srpskog naroda?

  • Jesam

    glasova: 52 26,8%
  • Nisam

    glasova: 137 70,6%
  • Nemam stav

    glasova: 12 6,2%

  • Ukupno glasova
    194
dira.jpg


indijanac.jpg
 
27336301_2031376443569334_8279329438188436772_n.jpg


Oni Dosovci svi lopovi.. Ameri ih finansirali.. Sloba je junak!!
5 oktobra upao u skupstinu ukrao fotelju..


Гледа вести све се напржио суе матер агресорску...

Што ви ја нисам там све би ве низао ки сараге!!!

Воина милиција на капиу с позив за мометалну мобилизацију...

Бега у шљивак и виче Драгице "кажии отишао кострица у Михен..."



Za vreme bombardovanja uveče vidi severnjaču na nebu:
-Avaks brale moj
 
Pogledajte prilog 476500

Oni Dosovci svi lopovi.. Ameri ih finansirali.. Sloba je junak!!
5 oktobra upao u skupstinu ukrao fotelju..


Гледа вести све се напржио суе матер агресорску...

Што ви ја нисам там све би ве низао ки сараге!!!

Воина милиција на капиу с позив за мометалну мобилизацију...

Бега у шљивак и виче Драгице "кажии отишао кострица у Михен..."



Za vreme bombardovanja uveče vidi severnjaču na nebu:
-Avaks brale moj

to sto je dosta naroda zabolela ona stvar za bombardovanje je za pohvalu, da se isto desi u americi ili nemackoj svi bi pobegli ili van grada ili u podzemne prolaze
 
Mi smo generalno zatucan i primitivan narod. Ali nismo mi krivi. Krivi su Turci. Drzali nas 5 vekova u pecinama. Ebali nase zene. Odvodili nam decu u roblje. Nismo navikli na rad jer turcinu moras dati harac. Preskocili renesansu. Ja ne kazem da nije bilo turaka da bih bili na nivou Nemacke. Germani su posebni. Ali bi sigurno bili na nivou Ceske.
 
Mi smo generalno zatucan i primitivan narod. Ali nismo mi krivi. Krivi su Turci. Drzali nas 5 vekova u pecinama. Ebali nase zene. Odvodili nam decu u roblje. Nismo navikli na rad jer turcinu moras dati harac. Preskocili renesansu. Ja ne kazem da nije bilo turaka da bih bili na nivou Nemacke. Germani su posebni. Ali bi sigurno bili na nivou Ceske.

А што?
Хебему свака шуша муњка како су Турци ****** жене и да су сви данас потуричка копилад само нема никакав документ за период пре дахија који то потврђује.
Ти клончићчу можда никад ниси радио јер си најпаметнији и визијонар.
Много смо пропустили западно празнословље и раскош јер већ имамо исконско и суштинско.

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 476500

Oni Dosovci svi lopovi.. Ameri ih finansirali.. Sloba je junak!!
5 oktobra upao u skupstinu ukrao fotelju..


Гледа вести све се напржио суе матер агресорску...

Што ви ја нисам там све би ве низао ки сараге!!!

Воина милиција на капиу с позив за мометалну мобилизацију...

Бега у шљивак и виче Драгице "кажии отишао кострица у Михен..."



Za vreme bombardovanja uveče vidi severnjaču na nebu:
-Avaks brale moj

А који је то архетип?
 
Mi smo generalno zatucan i primitivan narod. Ali nismo mi krivi. Krivi su Turci. Drzali nas 5 vekova u pecinama. Ebali nase zene. Odvodili nam decu u roblje. Nismo navikli na rad jer turcinu moras dati harac. Preskocili renesansu. Ja ne kazem da nije bilo turaka da bih bili na nivou Nemacke. Germani su posebni. Ali bi sigurno bili na nivou Ceske.

E ovo je razmišljanje prosečnog srbende :D
 
Mi smo generalno zatucan i primitivan narod.

Ali to nema veze sa istinom, samo sa ličnom perspektivom, i baš mi je žao što je tako.

J a mislim baš suprotno, da su Srbi divan narod, bio i ostao, i da u ovako tragičnim vremenima uspeva da zadrži veru i nadu, što je pokazatel duhovne snage.
Naravno da su pojedinci primitivni (al ajd a ih uporedimo sa primitivnim Velšaninom ili još gore, stanovnikom Brooklina..u svakom poredjenju naš najgori "stvor" je bolji od prosečnog nekog tamo a ponekad i najboljeg nekog tamo) i to u većem broju oni iz prestoničke sredine, pa redom unazad..opada broj prostaka kako se govori o manjem mestu stanovanja..

Kad su komunisti smislili industrijalizaciju, pa naveli seljake u grad (prvo stanovi sa toplom vodom, pa povlastice, pa besplatni prevoz..a posle malo ništa, čakni socijalna pomoć) u grad su prešli neradni seljaci , oni što nisu ni za selo bili. tako su se sela oslobodila napasti. pa sad, u selu imaš veću gospodu nego u majke Jevrosime.
 
Ali to nema veze sa istinom, samo sa ličnom perspektivom, i baš mi je žao što je tako.

J a mislim baš suprotno, da su Srbi divan narod, bio i ostao, i da u ovako tragičnim vremenima uspeva da zadrži veru i nadu, što je pokazatel duhovne snage.
Naravno da su pojedinci primitivni (al ajd a ih uporedimo sa primitivnim Velšaninom ili još gore, stanovnikom Brooklina..u svakom poredjenju naš najgori "stvor" je bolji od prosečnog nekog tamo a ponekad i najboljeg nekog tamo) i to u većem broju oni iz prestoničke sredine, pa redom unazad..opada broj prostaka kako se govori o manjem mestu stanovanja..

Kad su komunisti smislili industrijalizaciju, pa naveli seljake u grad (prvo stanovi sa toplom vodom, pa povlastice, pa besplatni prevoz..a posle malo ništa, čakni socijalna pomoć) u grad su prešli neradni seljaci , oni što nisu ni za selo bili. tako su se sela oslobodila napasti. pa sad, u selu imaš veću gospodu nego u majke Jevrosime.

Коначно смо доживели да су ти домаћини изнад тзв.елите, тј квазиелите.

То ће бити нова Србија са својим новим народом.

Када руља изумре због претеране љубави ка својој олигархији, коначно ће доћи до изражаја здрав народ.

Тај здрав народ створиће нову елиту и нову масу !
 
Коначно смо доживели да су ти домаћини изнад тзв.елите, тј квазиелите.

То ће бити нова Србија са својим новим народом.

Када руља изумре због претеране љубави ка својој олигархији, коначно ће доћи до изражаја здрав народ.

Тај здрав народ створиће нову елиту и нову масу !

Nece to da moze Mistik, bez patriotizma u eliti nista se nece postici, a elita je slabasna, popusta na jeftinim ponudama,

tako da je sve to kvazi elita i naroljana elita obe neupotrebljive.
 
Та ће појести саму себе !

Naravno, nego se generise stalno od naroljane elite zeljne svega i svacega.

Neophodan je front elite, a poznato je da oni ne mogu da se sloze ni za kojim stolom da sede.

Patriotizam bi trebalo da snizi egoizam kao visi cilj.

I ako nam je trenutno elita kafanskog tipa nikad od njih nece postati prava elita.
 
Mi nemamo elitu jer je vekovima elita medju onima koji nose mac sa takvim egoom,
da ne podnosi intelektualnu elitu koja mora da se skloni da je ne poseku.

Izbor je kafana i trucanje ili odlazak u inostranstvo gde izgubi ostricu svesti.

Ovo sto bi moglo da bude elita sada i ovde je uskropljeno ili kupljeno.
 
Није !

Многи су се повукли, почиње нова друштвеност и ново увезивање.

То траје.

Народ без сиротиње, је изнад тзв.елите (позиција и опозиција - квазиелита )
 
Па те у кафани, чекамо да све поједу, попију и раскрчме а њихова сиротиња да помре.

Tako je, a narod odumire. Taman se stvorila neka elita koja je mogla nesto da uradi, pojave se stranci da kupe sta mogu i ostatku potkresu muda.

Uostalom, to i jeste sve seljacka elita.
 
Данашња квазиелита је више антиелита - бољшевичка пореклом очева и дедова ДБ-а - 98%

Народ не одумире, већ одбацује баласт - Олигархија+Сиротиње !
 
Није !

Многи су се повукли, почиње нова друштвеност и ново увезивање.

То траје.

Народ без сиротиње, је изнад тзв.елите (позиција и опозиција - квазиелита )

Ja ne znam ni da smo imali neku elitu ikad, samo pojedince koje proganja sila.

Evo ti sadasnji primer. Gomila "prozvanih" intelektualaca iz redova bivse vojske ne dozvoljava nikome da je pametniji od njih,
a sami su sposobni samo za otimacinu ili samodokazivanje.
Ne moze da se racuna u elitu neko ko pored intelekta i patriotizma nema i obezbedjen
prost zivot. Takvi su se pojavili u vreme komunista i bili su postavljeni izmedju lomace i giljotine.
Aristokratija s jedne strane, komunisti sa druge, a cetnici sa trece,
naravno i crkva sa cetvrte i svi protiv pameti, za neke svoje interese i jos u saradnji sa neprijateljem,
jer interes ne bira partnera.
 
Ja ne znam ni da smo imali neku elitu ikad, samo pojedince koje proganja sila.

Evo ti sadasnji primer. Gomila "prozvanih" intelektualaca iz redova bivse vojske ne dozvoljava nikome da je pametniji od njih,
a sami su sposobni samo za otimacinu ili samodokazivanje.
Ne moze da se racuna u elitu neko ko pored intelekta i patriotizma nema i obezbedjen
prost zivot. Takvi su se pojavili u vreme komunista i bili su postavljeni izmedju lomace i giljotine.
Aristokratija s jedne strane, komunisti sa druge, a cetnici sa trece,
naravno i crkva sa cetvrte i svi protiv pameti, za neke svoje interese i jos u saradnji sa neprijateljem,
jer interes ne bira partnera.

21414656_10155584004152808_3646387896289508284_o.jpg
 

Back
Top