Citrusi u saksijji

Мирује. У ходнику је где је прохладно, ту је негде око 10 С. Мислим да му прија. Некад мало орошавам, а ставио сам по врху хумус земље купљене. На пролеће ћу у већу саксију и ту земљу за цитрусе.
 
djubrivo_za_citruse_1_6.jpg


5907487101334_01_large.jpg


Evo ga đubrivo i zemlja koje sam koristila.
Presadila sam ih lepo.
Trenutno stanje 7-8 mandarina u 2 limuna. Videćemo koliko će da preživi.

Jedva čekam da se stabilizuje toplo vreme da ih izbacim na terasu da se sunčaju kako im i godi.
 
Na mladom lišću limuna (4 lista) pojavio se neki prah (?) i to lišće je jako bledo i lako opada...
Pod lupom (4x) ne mogu da primetim biljne vaši...ali nečeg ima.
Ostalo lišće je normalno.

Imam 15-ak već skoro zrelih limunova i ne bih sad da ga prskam insekticidima...
Ima li neko nekog iskustva sa ovim problemom?

Picture 002.jpg
 
Beli prah je najverovatnije pepelnica, gljivično oboljenje biljaka koje se brzo širi i preneosi sa biljke na biljku. Teško se leči. Zaražene listove ili još bolje celu grančicu ukloniti i zaraženu biljku izolovati.



Nemam iskustva sa limunom ali možeš potražiti savet u poljo apoteci. I ja primećujem da na listovima postoji još neka štetočina ali ne mogu proceniti o čemu se radi.
 
Poslednja izmena:
Beli prah je najverovatnije pepelnica, gljivično oboljenje biljaka koje se brzo širi i preneosi sa biljke na biljku. Teško se leči. Zaražene listove ili još bolje celu grančicu ukloniti i zaraženu biljku izolovati.



Nemam iskustva sa limunom ali možeš potražiti savet u poljo apoteci. I ja primećujem da na listovima postoji još neka štetočina ali ne mogu proceniti o čemu se radi.


Imam iskustva sa pepelnicom jabuke, vinove loze, tikvica,... ali je nikad nisam imao na limunu.
Ja sam ta 4 lista slikao a zatim spalio. Ostaje mi da vidim da li će se ponovo negde pojaviti.

Pre nekoliko godina sam imao štitaste vaši na limunu ali koliko se sećam one su bile na stablu a ne na lišću.
 

Back
Top