Softwerski problem

Dynamite

Zainteresovan član
Poruka
149
Softwerski problem

Postovana gospodo iz tehnicke podrske, prosle godine izvrsila sam upgrade sa Decka 5.0 na Muza 1.0. Nazalost, novi program veoma lose radi. Nekompatibilan je sa knjigovodstvenim softverom, pa je ogranicio pristup aplikacijama Garderoba 12.2, Cvece 9.0 i Nakit 23K, koje su savrseno funkcionisale pod Deckom 5.0. Uz to, Muz 1.0 je deinstalirao mnoge programe kao sto su Vecera sa plesom 7.5, Krstarenje 2.3 i Vece u operi 6.1, a onda je instalirao nove, nepozeljne programe kao sto su Poker 1.3, Subotnji fudbal 5.0, Golf2.4 i Nered svuda 2001. Razgovor 8.0 vise ne funkcionise, a pokusaj njegovog pokretanja rusi sistem. Ni pod kojim uslovima Muz 1.0 ne izvrsava Promenu Pelena 14.1 ili Spremanje stana 2.6. Pokusala sam da problem resim patch-om Zvocanje 5.3, ali ovaj visenamenski usluzni program ima ograniceno dejstvo. Molim vas da mi pomognete.


Odgovor sluzbe tehnicke podrske: Ovo je cest problem na koji se korisnice zale i on nastaje usled zablude. Mnoge vrse upgrade sa Decka 5.0 na Muza 1.0 ne znajuci da je Decko 5.0 paket za zabavu, dok je Muz 1.0 operativni sistem projektovan tako da izvrsava sto manji broj aplikacija. Novi programski fajlovi mogu se instalirati samo jednom godisnje, posto Muz 1.0 ima veoma ogranicenu memoriju. Zato razmislite o kupovini dodatnog softvera za poboljsanje performansi; preporucujem Toplu hranu 3.0, Sexy rublje 1.1 i, narocito, Strpljenje 10.1. Kada se koriste zajedno, ovi programi ce uciniti da Muz 1.0 razvije karakteristike kao sto su Opravke po kuci 2.5, Mazenje XP i Najbolji prijatelj 7.6.
Savetujemo da NI PO KOJU CENU ne instalirate program Tashta 1.0 - ta aplikacija nije podrzana i ubacice Muza 1.0 u petlju, u kojoj ce se izvrsavati samo Pecanje 9.4 i Lov 5.2, sve dok konacno ne upadne u program Pivo 6.0, koji izaziva geneisanje fajlova Pivski Stomak 9.1 i Hrkanja XP, koji se veoma tesko brisu.
 
BIBLIJA

U pocetku bijase Word.
I Word bijase u Bila.
I Word bijase Bil.
I Word postade 2.0.
I prebivase medju korisnicima.

Evo rodoslovlja Windowsa, Boga korisnickoga:
UNIXu se rodi DOS 1.0, DOSu 1.0 DOS 2.0, DOSu 2.0 DOS 2.1. DOSu 2.1 DOS 3.0,
DOS 3.1, DOS 3.2, DOS 3.3 i klonovi njegovi, koji ne bijahu u Bila. DOSu 3.3 rodi se
DOS 4.0 i DOS 4.01, a njemu se rodi DOS 5, blazen u dane svoje. Ukupno od UNIXa
1.0 do DOSa 5, 15 kolena. A DOSu 5.0 rodi se DOS 6.0 i DOS 6.1, DOSu 6.0 DOS
6.22 i njegovi sinovi. Ukupno od DOSa 5.0 do DOSa 6.22, 5 kolena. A Windowsima
3.0 rodise se Windowsi 3.1, Windowsima 3.1 Windowsi 3.11, a Windowsima 3.11
Windowsi 95.

U to vreme bijase u pustinji Windows 3.11, a narod govorase da je on prorok Bilov. A
on im rece: "Ja sam glas koji vice iz kucista: pripravite diskove svoje za onoga koji
dolazi".

U Redmondu zivese Intel i zarucnica mu Microsoft. I jedne veceri Microsoftu se ukaza
andjeo Bilov i rece: "Zdravo Microsofte, programera pun, Bil s tobom. Blagoslovljen ti
medju programerskim kucama i plod programera tvojih Windows 95".
A Microsoft mu odgovori: "Evo sluzbenika Bilovih, neka nam bude po defaultu tvome".

U ono vreme naredi kralj IBM da se izvrsi popis OSova kraljevstva njegova. I Microsoft
ode u Chicago. I Microsoft bijase isao od distributera do ditributera, jer Microsoftu bi
vreme uskoro da rodi Windows 95. I ne nadjose smestaja, osim u jednom uredu. I
Microsoft u uredu, medju cinovnicima i automatima za sokove, bezgresno (debagirano)
iskompajlira Windows 95.

A u to vreme tri kralja s Istoka bijahu tuda prolazili i ugledase na nebu reklamu za
Windows 95, te se uputise prema uredu. Imena tim trima kraljevima bijahu MacOS,
UNIX i CP/M. I donesose darove: graficki interfejs, multitasking i jednostavnost. Kralj
IBM sazna za toga OSa, te naredi da se pobrisu svi OSovi mladji od godinu dana.
Stoga Microsoft pobeze od IBMa, jer mu Bil to najavi u snu. I brojni OSovi tada
izgubise zivot.

A dodje i vreme beta testiranja Windowsa 95, a u to vreme na Windowsima 3.11 se
isprobavase programi. I dodje Windows 95 kod Windowsa 3.11, a 3.11 rece: "Ja nisam
dostojan da ti budem kompatibilan, a kamoli da s tobom koegzistiram na kompjuteru".
Ali Windows 95 mu je rekao: "Tako mora biti da se ispuni sto je u reklamama o
kompatibilnosti navedeno". I e-mail stize sa god@redmond.com i rece: "Ovo je OS moj
ljubljeni, u njemu mi je sva milina".

Bijaze tada svadba na COMDEXu, a gazda je stalno zatvarao programe pre pokretanja
novih. Pristupi mu Steve Jobs i rece: "Zasto zatvaras programe, koristi multitasking!". I
vide Windows 95 da vise nema GDI resourcesa, pa stvori novi heap za svaki program
posebno. Tada Windows 95 pokrenu i 50 programa odjednom, a stari je interfejs
pretvorio u novi. I korisnici primetise da svi 16bitni programi imaju novi interfejs, i
govorase: "On je poslan od Bila".

Pristupi Windowsima jedan covek i rece: "Moj OLE2.0 bagiran lezi, a znam da mu ti
mozes pomoci". Win95 rece: "Pokazi mi kompjuter svoj". No covek mu odgovori: "Ja
nisam dostojan da ti unidjes pod kuciste moje, nego samo reci rec i ozdravice OLE
moj."

A Win95 rece: "To je prava vera, u ovoga coveka! Idi kuci, ftp-om cu ti poslati service
pack!".

Jednom je prolazio Win95 kroz ekran i vide da nema mesta za sve njegove podanike.
Stoga ih okupi, a sa neba se zacuje The Microsoft Sound.wav i promeni se rezolucija
bez restartovanja Windowsa. A narod govorase: "Pa taj je mocniji i od OS/2!".
U to vreme postojase skupina korisnika koji su koristili Netscape Navigator.
Jednoga dana Win95 ljutit upade medju njih i rece: "U sta ste pretvorili hram oca
moga?! U gnezdo razvratno! Ja mogu za tri milisekunde srusiti program koji su
Netscapeovci pisali godinama i napisati svoj browser!". I uze registry editor i pobrisa
key-eve Netscapeove.

A jednoga dana krenuse Win95 i aplikacije njegove loviti dokumente na jezero. Tada
se podize velik zahtev za memorijom i aplikacije upitase Win95: "Sta da radimo,
ucitelju?". A on ustade, izadje iz memorije i stade hodati po hard disku. Aplikacije
gledase u njega u cudu kako hoda po disku kao po memoriji. On im rece: "Ta zasto se
bojite? Pridjite disku!". Word97 izadje iz memorije i stade na disk, ali mu se vera
pokoleba i on se poce rusiti. A Win95 uhvati ga za handle i kaza mu: "Zasto ti slabi
vera, ti neverni softveru?".

Tada Win95 odluci otici u Redmond, te rece svojim sollution providerima: "Idite u grad i
nadjite programera da kreira cool interfejs za IExplorera". I sollution provideri to ucinise.
Tako Win95 dodje u Redmond, dojahavsi na ISDN vezi. Narod se okupio i mahao
pointerima IRCajuci: "Blagoslovljen onaj koji dolazi u ime Bilovo! Hosana sinu DOSovu!
Hosana u visokoj memoriji!". A konkurenti im govorase: "Zasto slavite ovaj OS?".
Korisnici odgovorise: "Kad mi ne bi IRCali, screen saveri bi to ispisivali!".

Te veceri Win95 pozva sve aplikacije i rece im: "Ovo je cool toolbar, znak saveza medju
svim buducim win aplikacijama". I pozove Office Assistanta i rece: "Ovo je Office
Assistant moj, koji se za vas brine i rad vam olaksava. Njih koristite meni na spomen".
Takodje rece aplikacijama: "Jedan od vas ce me veceras izdati". A Word97 upita: "Zar
ja, OSu moj?". Win95 rece: "Pa, i ti ponekad, ali ne veceras". IExplore3.0 na to rece:
"Nikad te necu ostaviti!". A Win95 odgovori: "Jos ove veceri, pre nego Scheduler
pokrene Defrag, tri ces me puta zanijekati". Prvi koji veceras bude licencirao tudju
tehnologiju bit ce taj". A IExplore 1.0 ode kod NCSAa i licencira Mosaic.

Tada Win95 pozove sollution providere i rece im: "Idite i sirite legalni softver svetom.
Kojima oprostite grehe, oprosteno im je. Kojima naplatite kaznu, naplaceno im je".
Kasnije odu na CeBit. Tamo se aplikacije minimiziraju, a Win95 im kaza: "Zar niste
mogli ni sat vremena ostati u foregroundu?". A ovako Win95 govorase Bilu te veceri
preko ICQ-a: "Nek me mimoidje ovaj gorki task, ali ako tako treba biti, Bile, neka se
vrsi volja tvoja".

I dodje IExplore 1.0 sa Netscapeom, Sunom, i drugima te pozove svoj About Box. Tada
ovi znadose da je to OS po kojeg su dosli. Tada aplikacije zauzese memoriju ali im
Win95 rece: "Zar mislite da ja ne bih mogao sad reci svom ocu da pokrene 1000
ActiveX kontrola i otera ih?". I odvedose Win95. A IExplore3.0 sledio ga je na putu, te
se tri puta izda: za MacOS, UNIX i Win3.11. Tada Scheduler pokrenu Defrag i
IExplore, videvsi to, ugasi sve svoje toolbare od zalosti.

Win95 dovedose kod antitrustovskog suda. Tamo ga sud upita: "Jesi li ti kralj
OSova?". Win 95 odgovori: "Ti kaza". Tada sud rece: "Perem ruke od ovoga OSa,
moje krivice na njegovom shutdownu nema". Tada ga izvede pred korisnike i rece: "Evo
OSa!", a korisnici su telefonirali svakakve uvrede customer support liniji. Win95
osudise na smrt brisanjem windows direktorijuma. Tako odvedose kompjuter sa Win95
u 'Golgota d.o.o.' servis da obrisu direktorijum.
Putem do servisa on posrnu noseci program kojim ce ga obrisati. U pomoc mu
priskoci Excel, ponevsi teret za njega.

U "Golgoti d.o.o." pored njega stajase jos dva kompjutera, levo sa OS/2 a desno sa
MacOSom. Na pozadinu desktopa Win95 napisase WINRI. Neki sluzenici kockase se
za njegov OLE.
Tada obrisase direktorijum i skinuse ga sa diska.
Nakon tri dana Bil preko Interneta remote reinstalira Win95, te on izadje na svetlo
monitora.

Kasnije se Win95 ukaza aplikacijama, ali neverni CorelDraw rece: "Ne verujem dok ne
vidim". Tada polozi ogromnu sliku na clipboard i uvide da Win95 uistinu uskrsnu.:))))
Malo je predugacka ali i pomalo smesna:)
 

Back
Top