Baštenski paviljoni

Aruena*

Buduća legenda
Poruka
34.078
Smešteni u nekom delu bašte služe za odmor i razonodu.Prvi paviljoni nastali su na Dalekom Istoku i to su bile pagode za meditaciju. U baroknim parkovima Evrope šestougaone i osmougaone kućice za odmor postale su u 16. i 17.veku omiljeni dekorativni element. Kasnije su paviljoni u poznatim engleskim baštama Stourhed ili u kaselskom planinskom parku Vilhelmšue više postali nalik klasičnim hramovima.

Paviljoni se mogu upotrebiti na bezbroj načina, koji će vam omogućiti da uživate u letu i svojoj bašti bez obzira na vremenske uslove. Vremenski uslovi mogu biti nepredvidivi, a paviljon će vas zaštititi ukoliko imate goste ili planirate nedeljni ručak na otvorenom. Ili se jednostavno odmarate okruženi lepotom vase bašte.

hGeT6sE.jpg

Ovakvi paviljoni su zaista lepi i korisni u našim baštama. Od kakvog materijala ih možemo praviti? Kojim biljkama ih možemo ukrasiti? U kom delu bašte ih napraviti?...
 
Pu prva :lol:

Ja sam već spremila borovu građu da napravimo u dvorištu u selu nešto slično. Štiti od sunca a i od kiše. Najteže mi je kad pada kiša i ja moram da sedim u kući a napolju svež vazduh. Milina je leti na 1200m nv biti napolju dok pada kiša
 
Paviljoni ili kako se kod nas zovu letnjikovci, moj prijatelj ima nešto slično u vrtu. Par puta smo sedeli unutra po toplom letnjem vremenu, lepa hladovina. Jedino što je kvarilo ugođaj, su rojevi komaraca koji su nas prosto urnisali. Pitam postoji li neko efikasno sredstvo protiv komaraca jer ih tamo ima cele sezone.
 
to ti pricam..paviljon dalje od kuce u predivnoj prirodi zaklonjen rastinjem i cvecem i dvoje se drze za ruke..:D

ovo je muzicki paviljon na Kalemegdanu u Beogradu, gde se samo svira..:D
Muzicki-paviljon.jpg
 

Back
Top