TED Govori-Širenje novih ideja

ми јесмо Богови. Само мало да средимо свој ум да не смета да се наше моћи и сила испоље.

Ne postoje nikakvi Bogovi. Postoji samo jedan aspekt Bića u kojemu je Biće Bog. To je kad je volja Bića usmjerena u ono-štp-(ono)-jeste.
Tada se ono doživljava apsolutom. Apsolut tad zna sebe apsolutom i jedino u tom odnosu volje i pažnje Biće jeste Bog.

'Problem' je što se Biće poistovjećuje sa sopstvenom kreacijom te za čovjeka recimo, kao svoju kreaciju, misli da čovjek jeste biće i to zamisli... "živo biće", aludirajući s tim da postoji i 'mrtvo biće'.
"Živo biće" koje u svakom sledećem trenu može da padne 'mrtvo' za sebe smatra da je Bog. To samo pokazuje koliko je zbunjenosti u toj individualiovanoj volji, stoga Svjesnosti Bića kao jedinke. Zaborav na sebe Boga koji je proizvod individualizacije volje apsoluta (Bića) je pravo čudo. Apsolut u individualizaciji zaboravlja da on jeste Bog i da drugog Boga nema. Većeg čuda od tog nema.


Само мало да средимо свој ум да не смета да се наше моћи и сила испоље.

Na šta aludiraš sa ovim??? Da se Bog može stvoriti kroz silu i moć?
Moć i sila su karakteristike ega a ne Boga.
Bog stvara u Ljubavi, iz Ljubavi, a razum egu jedinke predstavlja božanske sposobnosti kreacije kao 'silinu', kao 'moć'... pa nije ni čudo što najokoreliji egoisti ovog svijeta (totalno nesvjesni sebe-apsoluta) teže manifestaciji moći kroz silu, odatle 'moćnici-siledžije'... 'bogovi na zemlji'.
Nije li to priča ovog svijeta niskog nivoa Svjesnosti???
"Samo da malo srede svoj um" i konačno će uspostaviti umišljeni red na Zemlji-potpunu moć nad ostatkom nesvjesnih proizvedenu manifestacijom sile-nasiljem.

...
O čemu ti pričaš???

- - - - - - - - - -

Jedno je Biće koje se doživljava stvorenjem sa niskim ili veoma visokim nivoom Svjesnosti a sasvim drugo je Bog; Biće koje ima Svijest-o-sebi-apsolutu.
I jedno i drugo su samo različiti aspekti istog Bića.
Boga ne možeš zamisliti, stoga ne mžeš ga niti stvoriti.
Bog moraš biti da bi uopšte znao šta 'to' jeste.
 
Populizam, koji se ovako promigolji ima da postigne ono sto obozava Dragoljub, a to je da se osecas da si proniknuo u filozofiju, sa malo para...tj citanja.
Ali da se ne zezamo prosao je staru skolu, a zaebancijom navija za novu skolu filozofije...
Ja sebe tek ne mogu da definisem. Nit sam prosao staru skolu , nit sam za istoricare filozofije, a nit sam za demokratski populizam...
A jesam za skole, sto je cudno a ustvari nije cudno...
A svi ostali mi se cine da nisu za skole....i odmah mi jasno ili da ne razumeju prednost skola ili da su bas ono protiv cega se borim...

Mada moram da priznam, ja termodinamiku jesam znao ali je sve nesto bila iscepkana , dok nisam gledao kurs onog znalca , a mlad, na netu...
Posle toga termodinamika mi je carska...Cuo sam da ga i fizicari obozavaju na faxu...
Nista me posebno nije doucio ali vraga nije....spojio mi sve sa svim , a sam nisam mogao , a ni skolske knjige nisu ni blizu da spoje to sto je on spojio...
E to isto bih voleo u filozofiji , ali corak, kontra.....

- - - - - - - - - -

Filozofija ostaje emotivna geneza zbog ljudi pa to ti je...
 
Imalo je sta da se spaja.
On ima lepak, ti imas znanje u nespojenim celinama, i hop. Fragmetisano znanje postaje celina.

Vidis meni jeste smetalo to sto mi nije nikako bilo spojivo, i pitao sam stalno ,cackao mecku i stalno sam bio sutnut odgovorima...
A opet svi oko mene su kao razumeli sve, i kad pricamo , njima sve tecno, a meni nista, moje pitanje njima je ma nebitno je to, ne znam, nevazno...
Kao sustinu znaju, a moje pitanje je kao zasto je led klizav, pa klizav je i tacka...

Imam ja puno biser pitanja koje ljudi smatraju kao zlonamerne...
I obicno tek posle deset godina naletim na neki odgovor i to u vezi neceg desetog, a covek ne kapira da odgovara na moje pitanje...tj ni sam ne bi znao da odgovori na to pitanje kad bih ga pitao...ali zna ono sto meni daje odgovor na moje pitanje..

Secam se na faxu, prica profa o magnetizmu a ja pitam po kom principu je magnetno polje kvantovano?
On ozbiljan pita, pa nije kvantovano.
Ako nije kako bi videli linije magnetnog polja jer se gvozdeni prah rasporedi tacno na mestima jaceg magnetnog polja ili po nekom drugom zakonu grupisanja.
I odmah odjeb stav uz smejanje ostalih...
A neka pitanja i ne razumeju, a vidim sad ih uce na Fizici kao normalne pojave...
Tako da ako si u trend razmisljanju , onda mozes kooperacija, ako nisi, mogu samo da te spuste i retko ko te ne blokira...Jedna profesorka mi nije blokirala pitanje i uradih neku analizu i posle 5 godina vidim to moje se koristi u vojnim uredjajima najnovije generacije, naravno ne verujem da je moja ideja bila prva, to je samo slucajnost da je upotreba tog istog pala na pamet i meni i tom timu iz M.... firme...

I sad ide pitanje u vezi teme.....Sirenje KAKVIH novih ideja omogucuje sistem, a kakvih omogucuje otvorena tribina u TED parku da ga tako nazovem po ugledu na Londonski park za slobodu govora...

Pa u ebenom programiranju, gde je ili fals ili sve po komandama, kad postavis pitanje, gledaju te belo...tek kasnije ispada da specijalistima znaci pitanje, a opsta klasa je totalno ignorantna u tome...a izvrsni programeri i jako postovani znalci...
 
Bolje mi kad isključim i ton i titl...
Onda vidim kako se razmahuje...:mrgreen::hahaha:

- - - - - - - - - -

Nešto kapiram:Ne viđam već godinama u podzemnom prolazu na Zelenom vencu one prodavce nevidljivih ribica...
Izgleda su otišli kod Groma u studio da snimaju ove njegove klipove...
Jesu i ti, koje sam viđao , bili rugobe ko ovi...:mrgreen:
 

Back
Top