OSTAVIĆE VAS BEZ DAHA "Blic" na snimanju filma "Zaspanka za vojnike"

Poruka
21.521
http://www.blic.rs/zabava/vesti/ost...spanka-za-vojnike-suze-krv-i-borba-za/19prr2h

U tekstu reditelj Gaga Antonijevic izmedju ostalog kaze i sledece : " Paradoks je da je to snimano u vreme druga Tita, a u ovim novim vremenima retko se ukazivala prilika da se bavimo Prvim svetskim ratom, a to je naša poslednja velika pobeda, jer drugi rat je u suštini bio građanski u isto vreme sa oslobodilačkom borbom. Sramota je za jednu naciju da nije više vremena, sredstava i umetničkog talenta posvetila tom periodu. Da su neke druge ozbiljne nacije imale istoriju kao našu, do sada bi snimili preko 200 filmova baveći se tom tematikom, a ne dva kao mi. "

E sad nemoj da mi premestate na Film i video jer je ovo 100 posto politicka tema .. ! Ako je za vreme druga Tita bilo nepozeljno da se bavimo Prvim svetskim ratom ko je onda branio kasnije ??? Zasto do sada imamo samo 2 filma na tu temu a ne 200 kao sto kaze Gaga ili makar 20 .... Ja sam optimista i nadam se da ce Zaspanka i Lazine Carape da podstaknu i ostale da se bave Velikim ratom .. ali ne mogu a da ne postavim pitanje zasto smo do sad kao djavo od krsta bezali od te teme .. Da li je mozda to zbog toga sto se i posle Titove smrti pa sve do danasnjeg dana Titoisti za sve pitaju u Srbiji .. ? ? ? Lepo je covek reko da je bilo koja druga nacija imala istoriju kao nasu snimila bi stotine filmova hvalila bi se na sva usta .. i francuska i hrvatska i americka i bugarska nacija ....
 
Poslednja izmena:
Opet reklamianje nekog umetnickog projekta o ratu. Ok, ponosni treba da budemo na tradiciju, treba da imamo snaznu vojsku, cak i neku vrstu obavezne vojne obuke, ali malo se preteruje sa kulturom rata. Bukvalno je kontraproduktivno.
Nisam bas neki hardcor liberalni pacifista, ali brate mili, sto je mnogo mnogo je. Nasi umetnici kao da vise nisu u stanju da naprave ista a da nema ratnu tematiku. Ovaj narod hoce i ume da se odusevi nekim drugim zanrom.
 

Back
Top