Da li ste za to da se ukine autonomija Vojvodine?

Da li ste za to da se ukine autonomija Vojvodine?

  • Da, jesam

  • Ne, nisam

  • Baš me briga


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ко су за тебе ти " ви" којима се обраћаш ? Војводини је дао" независност тј аутономију" режим онога кога не ваља помињати, али ни њега ни те државеу којој вам дао, чуј!!!независност, више нема . Живите у држави Србији за коју се се борили Срби из Бачке, Баната, Срема и Барање и дарвали своје животе, а коначно и постигли то жељено присаједњење Краљевини Србији и у тој форми ушли у заједничку државу Краљевину СХС.
Ја те зато питам ко сте ви да то негирате.

XMsv1ng.jpg


8YyTdBO.jpg

Znaci ovako da rezimiramo neke istorijske CINJENICE -VOjvodina se SVOJEVOLJNIO Prpojila Srbiji...Svi znamo koliko dugo je imala status Autonomne pokrajine-te je 80tih godina pored SLovenije i Hrvatske bila jedna od najbolje drzecih delova EX YU-s druge strane zahvaljujuci i toe da su Vojvodjani generalno-miroljubivi, vredni, posteni...Znaci-ZASLUZILI SU!1I sad odjednom njihovo pravo koje im pripada-NEKO ukida..>?Na osnovu cega...??!Ne moze ovo biti otadzbina samo Srbina-ja sam Srbin da se razuumemo ali-ovde zive ravnopravno i mnogi drugoi-Madjari, Rusini, Slovaci, itd...To i jeste ono sto cini VOjvodinu-takvom kakva jeste!1>Multietnicko okruzenje...I do skora-bilo nam je dobro...Dok nisu neki kvazi-nacionalisti-tj pre FASISTI-poceli da se busaju u grudi "mi Srbi"!!
 
ja sam za ukidanje svih tih komunistickih relikta , i totalnu decentralizaciju i debeogradizaciju i denovosadizaciju Srbije

To znaci da se drzava treba podeliti samo na okruge ukinuti sav visak administracije koji nam sisa krv i koji nas pljacka , i decentralizovati tako da se drzavne institucije umesto sto se koncentrisu u samo 2 grada ravnomerno razmeste sirom Srbije

sta ce ministarstvo odbrane u beogradu? Koga gore imaju da brane? Njihovo mesto je Bujanovac i Presevo

Sta ce ministarstvo poljoprivrede u Beogradu? Sta se tamo seje? To ministarstvo treba da bude u npr Zrenjaninu

Sta ce ministarstvo zdravlja u beogradu? Njega treba izmestiti na neku planinu gde je zdrav vazduh i priroda , kao i sve najjace klinike tamo premestiti , jer su uslovi za oporavak bolesnih tamo daleko bolji nego u Beogradu koji je najzagadjeniji grad u zemlji uz Pancevo.

Itd.

DQHVQWAW0AEaI_9.jpg

Па не опоравља министратсво здравља болесне.

У министраству седи министар и ради административне ствари.
 
Ja jesam za ukidanje autonomije Vojvodine iako sam i sam vojvođanin , ali ne iz nacionalističkih razloga nego iz čiste materijalne koristi i bespotrebnog pravljenja velikog broja političkih tela koja puno koštaju.

Ali ću ostati za autonomiju sve dok nacionalisti i "patrioti" insistiraju na ukidanju, jer njima država ništa ne znači zato što i ne znaju šta je država s'obzirom da žive mentalno u pećini i imaju instikt krda i čopora a ne civilizovanih i demokratskih ljudi.
 
Stevan Šupljikac i Josif Rajačić bi se smejali verovatno kad bi videli ove "autonomaše". Ti ljudi, koji su dobili autonomiju od Austrijanaca, su ceo život sanjali prisajedinjenje svojoj otadžbini.

Zaboravio si jedne ključne detalje , a to je da je prošlo od tada preko 150 godina i da su njihove i naše poltiičke potrebe sasvim drugačije , a da ne govorim o tome kad je došlo ujedinjenje da su centralisti iz BG sa svojim pristalicama doslovno opljačkali sve ono što je pod ovom dvojicom stvarano dugo godina.

Nažalost sve lepe ideje naši "patrioti" unište čim se oslobode i ujedine.
 
Znaci ovako da rezimiramo neke istorijske CINJENICE -VOjvodina se SVOJEVOLJNIO Prpojila Srbiji...Svi znamo koliko dugo je imala status Autonomne pokrajine-te je 80tih godina pored SLovenije i Hrvatske bila jedna od najbolje drzecih delova EX YU-s druge strane zahvaljujuci i toe da su Vojvodjani generalno-miroljubivi, vredni, posteni...Znaci-ZASLUZILI SU!1I sad odjednom njihovo pravo koje im pripada-NEKO ukida..>?Na osnovu cega...??!Ne moze ovo biti otadzbina samo Srbina-ja sam Srbin da se razuumemo ali-ovde zive ravnopravno i mnogi drugoi-Madjari, Rusini, Slovaci, itd...To i jeste ono sto cini VOjvodinu-takvom kakva jeste!1>Multietnicko okruzenje...I do skora-bilo nam je dobro...Dok nisu neki kvazi-nacionalisti-tj pre FASISTI-poceli da se busaju u grudi "mi Srbi"!!

Хајде да се не фолирамо и да се не заклањамо из мањина. Статус мањина не потиче од аутономије, него од државе Србије. Мањине су у том новом аутономашком покрету готово занемарива мањина. Аутономаштво воде Срби, а међу тим Србима има исто толико староседелаца колико и " дођоша". Хајде да видимо, да нам кажете, шта је то кључно у титоистичкој аутономију што не можете да прежалите ?
 
Укидање тог бирократског титоистичког монструма су најављивалиа назадњаци у кампањи 2012 године, видимо да је данас да је та бајка о укидању аутономије била лаж у циљу сакупљања политичких поена огорченог народа коме је мука бирократије и аутономаштва.

- - - - - - - - - -

Иронично је да ВОЈВОДИНА која у корену своје речи представља облик аутономије у ројализму има аутономију као покрајина у републици.

Али шта знају комунисти и њихови ретардирани нво потомци...

- - - - - - - - - -

Nemoj lupati gluposti, zivota Ti...Ovakvo hejterstvo je neverovatno!Beograd zivi 100 x bolje od Novog Sada ili od Vojvodine, s tim da taj isti Beograd zivi NA RACUN VOJVODINE bas!! I cela tema je cista provokacija-ko ste bre pa VI da odlucujete o tako necemu..?Jeste li vi oni koji imate pravo da dajete/oduzimate..?Jeste li VI dali Vojvodiini nezavisnost tj. autonomiju pa da joj istu i oduzmete...?

- - - - - - - - - -



Na tom referendumu bi samo uvideo koliko nisi u pravu...Ali to Beogradu nije u interessu...da izgubi"kravu muzaru"...I treba da Te je sramota zaovakkav izraz "vojvodjaneri"!Kave su to provokacije..?AKo hoces da nas/ih zoves nekako onda napisi Vojvodjani!>sto i jeste normalan izraz, a ne ovako da tu nesto izmisljas/samo provociras...

Ви и јесте војвођанери, срамота за Војводину и Војвођане.
 
Укидање тог бирократског титоистичког монструма су најављивалиа назадњаци у кампањи 2012 године, видимо да је данас да је та бајка о укидању аутономије била лаж у циљу сакупљања политичких поена огорченог народа коме је мука бирократије и аутономаштва.

- - - - - - - - - -

Иронично је да ВОЈВОДИНА која у корену своје речи представља облик аутономије у ројализму има аутономију као покрајина у републици.

Али шта знају комунисти и њихови ретардирани нво потомци...

- - - - - - - - - -



Ви и јесте војвођанери, срамота за Војводину и Војвођане.

Znas samo da vredjas...Samo govori o tome KOGA treba da je sramota...
 
The term vojvodina in Serbian means a type of duchy – more specifically, a voivodeship. It derives from the word "vojvoda" (See: voivode) which stems from the Proto-Slavic language word "voevoda". Those words are etymologically connected with modern-day words "vojnik" (soldier) and "voditi" (to lead). Its original name (from 1848) was the "Serbian Voivodeship" (Српска Војводина / Srpska Vojvodina) which then became "Voivodeship of Serbia" (Војводство Србија / Vojvodstvo Srbija).

Аутономија у ројализму. Влада ли у Србији ројализам? Не. Укидање ово накарадне авнојевске творевине јесте решење за многе проблеме овдашњег народа.
 
Кроато-комунисти, титоисти и даље владају Србијом. Наравно да Војводину одмах треба укинути и то из овох стопа. Да ли се то можже урадити, то је сасвим друга ствар. А да треба, треба. И ја то тврдим као Лала.
 
The term vojvodina in Serbian means a type of duchy – more specifically, a voivodeship. It derives from the word "vojvoda" (See: voivode) which stems from the Proto-Slavic language word "voevoda". Those words are etymologically connected with modern-day words "vojnik" (soldier) and "voditi" (to lead). Its original name (from 1848) was the "Serbian Voivodeship" (Српска Војводина / Srpska Vojvodina) which then became "Voivodeship of Serbia" (Војводство Србија / Vojvodstvo Srbija).

Аутономија у ројализму. Влада ли у Србији ројализам? Не. Укидање ово накарадне авнојевске творевине јесте решење за многе проблеме овдашњег народа.
Terminilogija je nebitna u današnje vreme , Poljskoj su isto vojvodstva administrativne jedinice , a monarhije ni od korova ,takodje i eventualno ukidanje ne bi rešilo nijedan problem ovdašnjeg naroda , kao što ga ne rešava postojanje APV , tačnije narodu bi bio isti qurac i sa i bez APV ,
 
The term vojvodina in Serbian means a type of duchy – more specifically, a voivodeship. It derives from the word "vojvoda" (See: voivode) which stems from the Proto-Slavic language word "voevoda". Those words are etymologically connected with modern-day words "vojnik" (soldier) and "voditi" (to lead). Its original name (from 1848) was the "Serbian Voivodeship" (Српска Војводина / Srpska Vojvodina) which then became "Voivodeship of Serbia" (Војводство Србија / Vojvodstvo Srbija).

Аутономија у ројализму. Влада ли у Србији ројализам? Не. Укидање ово накарадне авнојевске творевине јесте решење за многе проблеме овдашњег народа.

Данашња АП војводина, никаве везе нема ни са Српским Војводством, нити са Војводинм Србијом у време ондашње. Данашња АП Војводина је последња коминтерновска заоставштина и одмах би је требало укинути. А до душе, све то нема никакве везе ни са монархијом... чисто нек се зна. Некадашња монархија, у којој је створено Српско Војводиство није била српска монархија. Бла је туђа парекселанс.
 

Back
Top