UFO & Politika - Da li verujete ?

Da li verujete u posete UFO planeti Zemlji ?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
41.911
Podstaknut Blajbijevim komentarima na temu nestale Argentinske podmornice pokrecemo temu i postavljamo pitanje o UFO i uticaju politike na isti.

Da li mislite da su neke vlade uspostavile kontakt sa komsijama iz svemira ili mislite da su ljudi jedina inteligentna bica u tolikom svemiru.
Naravno ako je istina ovo prvo, politika i religija ce raditi zajedno na zataskavanju kako bi sacuvali kontrolu nad covekom.

Covek veruje u mnoge stvare za koje ne postoje dokazi, pa da cujemo sta Srbi i braca misle o ovom pitanju. :D

 
Poslednja izmena:
Nemoguće je da ovoliki svemir bude prazan, kao što je nemoguće da neko izgradi zgradu sa sto stanova da bi se stanovalo samo u jednoj. Da li su oni dolazili nekada davno na Zemlju? Verovatno jesu...


svemir je toliki da je verovatnoca da negde ima nekog, ili vise nekih oblika zivota, ogromna, a za inteligentne oblike naprednog tipa, kao covek, ipak nesto manja. kao naprimer majka Zemlja, ima milioni vrsta, ali samo jedna covek. znaci verovatno postoje milioni vrsta i po svemiru, ali kao ljudi mnogo manje. a napredniji od ljudi, jos manji broj.


ali nije ovde tema, da li ih ima tamo negde.

nego medju nama, dal otimaju podmornice, ljude, vozove, brodove, dal su se stopili medju nas, interakcija, i te fore.
 
Valja razlikovati dva pitanja:

1. da li još negde u svemiru postoji nekakav život? Odgovor: DA, veoma verovatno, skoro sigurno!

2. da li neka vanzemaljska civilizacija na bilo koji način posećuje Zemlju? Sasvim sigurno NE!

Obrazloženje za pitanje 2:

Svemirska su rastojanja većini ljudi nezamisliva. Malo ko može da zamisli i rastojanje od Zemlje do Meseca iako je "svega" oko 350 hiljada kilometara. Mesečeva svetlost stiže do nas za manje od dve sekunde. U astronomskim merilima manje od dve svetlosne sekunde. Koliko je onda teško zamisliti "samo" jednu svetlosnu godinu, što je u astronomskim razmerama sitnica! Astronomska je mera parsek koji 30 837 000 000 000 kilometara. (Čita se 30 837 terametara.)

Sve ovo nisu rastojanja koja se prelaze zapregama. (:D) Za prelazak takvih rastojanja potrebna je tehnologija prema kojoj je naša na nivou (najviše) pećinskog čoveka.

Kada bi sada negde postojali pećinski ljudi mi bismo sa današnjom tehnologijom mogli da ih posmatramo iz velike udaljenosti i da znamo o njima više nego oni sami. Ne bismo imali nikakvu potrebu da se približimo toliko da nas vide.

Isto tako visokorazvijena bi kosmička civilizacija mogla da nas posmatra iz velike daljine (u kosmičkim razmerama!) i da zna o nama više nego mi sami. Zašto bi nam se onda uopšte približavali?

Prema tome, nema nikakve logike verovati da se, bilo kakav civilizovani i tehnološki visokorazvijeni život, približio Zemlji da ga mi možemo na bilo koji način uočiti.
 
Valja razlikovati dva pitanja:

1. da li još negde u svemiru postoji nekakav život? Odgovor: DA, veoma verovatno, skoro sigurno!

2. da li neka vanzemaljska civilizacija na bilo koji način posećuje Zemlju? Sasvim sigurno NE!

Obrazloženje za pitanje 2:

Svemirska su rastojanja većini ljudi nezamisliva. Malo ko može da zamisli i rastojanje od Zemlje do Meseca iako je "svega" oko 350 hiljada kilometara. Mesečeva svetlost stiže do nas za manje od dve sekunde. U astronomskim merilima manje od dve svetlosne sekunde. Koliko je onda teško zamisliti "samo" jednu svetlosnu godinu, što je u astronomskim razmerama sitnica! Astronomska je mera parsek koji 30 837 000 000 000 kilometara. (Čita se 30 837 terametara.)

Sve ovo nisu rastojanja koja se prelaze zapregama. (:D) Za prelazak takvih rastojanja potrebna je tehnologija prema kojoj je naša na nivou (najviše) pećinskog čoveka.

Kada bi sada negde postojali pećinski ljudi mi bismo sa današnjom tehnologijom mogli da ih posmatramo iz velike udaljenosti i da znamo o njima više nego oni sami. Ne bismo imali nikakvu potrebu da se približimo toliko da nas vide.

Isto tako visokorazvijena bi kosmička civilizacija mogla da nas posmatra iz velike daljine (u kosmičkim razmerama!) i da zna o nama više nego mi sami. Zašto bi nam se onda uopšte približavali?

Prema tome, nema nikakve logike verovati da se, bilo kakav civilizovani i tehnološki visokorazvijeni život, približio Zemlji da ga mi možemo na bilo koji način uočiti.

Sve si lepo rekao,dok si na kraju stavljao svoje misli i pretpostavke. Ko kaže da nije uočeno? To je tako naivna pretpostavka iz tvog ugla,šta te nateralo na taj zaključak,pitao bih...nadam se da nije onaj otrcani izgovor,zato što nije u medijima,i nacionalnoj televiziji.
Drugo,ti pretpostavljaš da bi naprednija civilizacija od naše,putovala velike razdaljine linearno,dok mi smo stigli samo do meseca nekoliko puta a već razmišljamo o teleportaciji i kako da je ostvarimo.
 
Da li mislite da su neke vlade uspostavile kontakt sa komsijama iz svemira ili mislite da su ljudi jedina inteligentna bica u tolikom svemiru.
Naravno ako je istina ovo prvo, politika i religija ce raditi zajedno na zataskavanju kako bi sacuvali kontrolu nad covekom.


Ne vidim šta tu ima da se misli...
Istorija je sve rekla - celokupna poznata istorija ove planete (u zadnjih skoro 5.800 godina) je istorija sukoba dva bloka, koji čine sledbenici dva Boga.
A ko su Bogovi - to treba pitati zvanične istoričare.

Ne radi se samo o kontroli običnih ljudi (mada to jeste primarno i najbitnije) već i o sopstvenom uzdizanju - ako nema pravih Bogova, onda neke dovoljno moćne bitange mogu da izigravaju lažne bogove.
 
Ko kaže da nije uočeno?
Objasni ko je i kako uočio.


Drugo,ti pretpostavljaš da bi naprednija civilizacija od naše,putovala velike razdaljine linearno,
Nebitno je kako bi putovala. Njena bi tehnologija omogućila da nas proučava bez da nam se približi.

mi smo stigli samo do meseca nekoliko puta a već razmišljamo o teleportaciji i kako da je ostvarimo.
Razmišljamo ali smo daleko od ostvarenja.
 
Objasni ko je i kako uočio.


Nebitno je kako bi putovala. Njena bi tehnologija omogućila da nas proučava bez da nam se približi.

Razmišljamo ali smo daleko od ostvarenja.

Najpre je uočeno u bibliji,i na freskama.
ufo-ra10.jpg


af34b3352031be4df5f4b37118be1d89--alien-proof-alien-art.jpg


notre-10.jpg


burgan10.jpg


madonn11.jpg


A za uočavanje posle 1900te,je potrebna sasvim nova tema,samo za to,zapravo ona postoji od ranije.
 
Poslednja izmena:
Šta je umetnik hteo da kaže,to samo on zna,a to je i naslikao,da slika kaže umesto njega.
U celom vizantijskom slikarstvu ne postoji nijedna slika sa takvim prikazom meseca.
Posebno sam impresioniran "stručnjacima" iz pomenute eparhije. Nekad je bolje čutati i izgledati glupo,nego progovoriti i to dokazati.
Crkvi bi najviše odgovaralo da većina ljudi,od završene škole, još uvek imaju samo 4 razreda,a neki ni toliko..pa da im pune glavu,sa pričom o andjelima koji silaze sa nebesa u kočijama.
Plus, lakše mi je da poverujem da su to vanzemaljci, nego tamo neki andjeli za upravljačem.
 
UFO ili NLO ili vanzemaljci ili kako god ih nazivate nisu samostalna progresivno napredna daleka civilizacija koja dolazi da nas prosvjetli. To su pali andjeli odnosno demoni koji rade na poslednjoj velikoj globalnoj prevari a to je da pokusaju da simuliraju 2 Hristov dolazak, i koji su i u proslosti djelovali tako da su ljude zavodili i varali. Za njih su davne ljudske civilizacije mislile da su bogovi.

Svemir vrvi od zivota, ali univerzum mi posmatramo svojim ocima a ne onako kako nas Bog vidi zato nam je neshvatljivo da smo sami i pitamo se zasto nas niko ne posjecuje. A zapravo realnost je da je nas univerzum inficiran grijehom (odvojenosti od Boga), pobunom protiv Boga i dok se ne zavrsi sukob izmedju Hrista i lucifera, svemir ostaje ovakav. NEBO je pojam u Bibliji koji iskljucuje nas univerzum. Kada se govori o Nebu, ili Gori Bozijoj ne misli se na neku drugu udaljenu galaksiju u nasem svemiru...govori se o prostoru izvan naseg univerzuma. To je tesko shvatljivo ljudskom mozgu. Jos ako ne zna da Bog postoji koji je stvorio sve, jos teze.

Ova nasa planeta je poslednje uporiste sotone prije 2 Hristovog dolaska. Cilj je da se sto vise ljudi upropasti da niko ne bude spasen. Zato sotona saradjuje sa ljudima i upravlja ovim svetskim poretkom kakav je sada u svijetu. Politika i demoni su povezani veoma, samo sto se neukim ljudima servira prica o vanzemaljcima, Zvezdanim ratovima, X-Files serijama i ostalim sranjima koje ljudi gutaju...

Ne zaboravite da je stotona majstor prevare i obmane. Ne zaboravite da je pad covjeka poceo sa prevarom i lazi, tako ce pokusati i da zavrsi. Ono sto ljudi mogu jeste da se iz Svetog Pisma informisu a to je kakav ce biti Hristov dolazak i sta mu prethodi i sta sotona nece moci imitirati. Covjek bez informacija od Boga iz Svetog Pisma nema sta da trazi u vrtlogu ludskih zabluda danas.
 
UFO ili NLO ili vanzemaljci ili kako god ih nazivate nisu samostalna progresivno napredna daleka civilizacija koja dolazi da nas prosvjetli. To su pali andjeli odnosno demoni koji rade na poslednjoj velikoj globalnoj prevari a to je da pokusaju da simuliraju 2 Hristov dolazak, i koji su i u proslosti djelovali tako da su ljude zavodili i varali. Za njih su davne ljudske civilizacije mislile da su bogovi.

Svemir vrvi od zivota, ali univerzum mi posmatramo svojim ocima a ne onako kako nas Bog vidi zato nam je neshvatljivo da smo sami i pitamo se zasto nas niko ne posjecuje. A zapravo realnost je da je nas univerzum inficiran grijehom (odvojenosti od Boga), pobunom protiv Boga i dok se ne zavrsi sukob izmedju Hrista i lucifera, svemir ostaje ovakav. NEBO je pojam u Bibliji koji iskljucuje nas univerzum. Kada se govori o Nebu, ili Gori Bozijoj ne misli se na neku drugu udaljenu galaksiju u nasem svemiru...govori se o prostoru izvan naseg univerzuma. To je tesko shvatljivo ljudskom mozgu. Jos ako ne zna da Bog postoji koji je stvorio sve, jos teze.

Ova nasa planeta je poslednje uporiste sotone prije 2 Hristovog dolaska. Cilj je da se sto vise ljudi upropasti da niko ne bude spasen. Zato sotona saradjuje sa ljudima i upravlja ovim svetskim poretkom kakav je sada u svijetu. Politika i demoni su povezani veoma, samo sto se neukim ljudima servira prica o vanzemaljcima, Zvezdanim ratovima, X-Files serijama i ostalim sranjima koje ljudi gutaju...

Ne zaboravite da je stotona majstor prevare i obmane. Ne zaboravite da je pad covjeka poceo sa prevarom i lazi, tako ce pokusati i da zavrsi. Ono sto ljudi mogu jeste da se iz Svetog Pisma informisu a to je kakav ce biti Hristov dolazak i sta mu prethodi i sta sotona nece moci imitirati. Covjek bez informacija od Boga iz Svetog Pisma nema sta da trazi u vrtlogu ludskih zabluda danas.

Vanzemaljci su vanzemaljci,a demoni su demoni,tačnije bića iz više dimenzije,koja misle loše nama. Ja sam se uvek fascinirao,kad pročitam,da neko meša ta dva. Živa je istina da drevne civilizacije su mislile da su vanzemaljci Bogovi,pa ko i ne bi na njihovom mestu.
I kao što postoje ti drevni vanzemaljci što su se predstavljali kao Bogovi,postoje i druge vrste,ne samo dve,više..desetina vrsta...i da,jedna od njih se predstavljala kao Bog nekada davno pred nama..i htela bi opet,ali ne bi upalilo kada bi krenuli SAD ODMAH..jer jednostavno,ako nam se vanzemaljci nisu predstavili javno još uvek,ne znači,da bi prihvatili za boga,prvog naprednog vanzemaljca,što to uradi,jer zna više od nas.
To sa vezom drugog Hristovog dolaska,neće da upali,čak i da pokušaju,nisu svi slepi vernici,možda nekolicina jeste ali to nije dovoljno.
To sa poslednjim uporištem si donekle u pravu,naša planeta je jedna od manjine gde nadvladava negativna energija,tačnije ugnjetavanje većine za dobit pojedinca. To nema veze sa Sotonom,već sa pogledom odredjenog bića na vlasti,koja ima mogućnost da menja stvari u svetu,i guranjem svoje propagande nad naivnom većinom. I ziva je istina da je to biće majstor prevare i obmane,i zato kažem da je to Sveto Pismo promenjeno,a osobe koje pokušavaju da nešto izvuku odatle nije cela istina,već izmenjena. Crkva je najveća obmana.
-----------
Da dodam,ne kažem da demoni ne postoje,kažem da su demoni bića iz 4-te niže dimenzije koja pokušavaju da utiču na ovu,kroz kratkotrajnu korist,saučesnika,čoveka,koji ima mogućnost da pristupi četvrtoj dimenziji. Njihova dobit je naša negativna energija,emocije niske frekvencije,kojima se oni hrane. Naša planeta je puna takvih sr$nja.
 
Poslednja izmena:
Kad je Gorski-jeva teza u pitanju,dolazimo do pitanja,odakle meni te informacije,kad ne podržavam Sveto Pismo,a imaju neke sličnosti?
Ako mene pitaš,odgovor se sam javlja,bez obzira odakle mi..koji god izvor da je,ima veze sa svetim pismom,ali su detalji drugačiji,što dovodi do zaključka,neko ovde s#re kvalitetno.
Istina nije u Svetom Pismu,iz razloga jer je zvanično i javno,i baš iz tog je izmenjeno u detaljima,istina je data polovično. Iz drugog,pisano je primitivcima na samom početku,pa je preuveličano iz njihovih primitivnih očiju.
Pričaju o demonima,kad su to samo najobičnija bića što nam žele loše,iz četvrte niže dimenzije. Postoji i treća niža dimenzija,to su životinje koje vidjamo svaki dan.
 
Ne radi se o vanzemaljcima već o anđelima.

Da li su anđeli neka vrsta telesne garde vrhovnog bića u svemiru ili su nešto drugo?

Biblija govori da su ovo prvo. I da su oni anđeli koji su sledili nekakvog pobunjenika satanu, otpavši od boga, pali na zemlju i postali pali anđeli. Interesantno je da ti pali anđeli nisu bili žene. U svim slučajevima bili su samo i isključivo muškarci; i neki od njih su se parili sa ženama. Iz njihovih polnih odnosa rađali su se divovi ili nefilimi.

Evo šta je meni ovde interesantno. Postoje pećine širom planete Zemlje u kojima se nalaze takozvane “svemirske slikarije”, odnosno crteži pećinskih ljudi koji su slikali prizore iz svog svakodnevnog života. Između ostalog, postoje i crteži svemirskih brodova, takozvanih gvozdenih ptica, bića sličnih ljudima, dakle humanoida u skafandrima itd. Takve stvari ne mogu biti plod mašte pećinskih ljudi; oni su ih morali videti sopstvenim očima.

Dakle nisu anđeli.

Još interesantnija je sledeća stvar. Naime, tri civilizacije na našoj planeti gradile su piramide, a da nijedna od njih nije znala jedna za drugu. Maje i Asteci u Meksiku, Egipćani u Severnoj Africi i Kmeri u Kambodži. Koliko god se razlikovale, piramide svih pomenutih naroda, arheolozi (i astroarheolozi) su to potvrdili, imaju iste naručioce, odnosno projektante. Kada se baci pogled na kartu sveta, vidi se i od oka, ne treba koristiti razmernik, da su piramide Maja i Asteka udaljene od egipatskih piramida onoliko koliko su piramide u Egiptu udaljene od piramida drevnih Kmera u današnjoj Kambodži. Tema za razmišljanje.

- - - - - - - - - -

Do dvadesetog veka ljudi su širom sveta viđali anđele. Danas ih viđaju samo pastiri na izolovanim brdima i ostali neuki ljudi. Ali... Danas se mnogo češće mogu videti raznorazni UFO-i nego anđeli. I mislim da je to odgovor na pitanje sa početka. Anđeli muškarci spavali sa ženama. Zašto ne obrnuto? Kakve nebuloze...
 
UFO ili NLO ili vanzemaljci ili kako god ih nazivate nisu samostalna progresivno napredna daleka civilizacija koja dolazi da nas prosvjetli. To su pali andjeli odnosno demoni koji rade na poslednjoj velikoj globalnoj prevari a to je da pokusaju da simuliraju 2 Hristov dolazak, i koji su i u proslosti djelovali tako da su ljude zavodili i varali. Za njih su davne ljudske civilizacije mislile da su bogovi.

Svemir vrvi od zivota, ali univerzum mi posmatramo svojim ocima a ne onako kako nas Bog vidi zato nam je neshvatljivo da smo sami i pitamo se zasto nas niko ne posjecuje. A zapravo realnost je da je nas univerzum inficiran grijehom (odvojenosti od Boga), pobunom protiv Boga i dok se ne zavrsi sukob izmedju Hrista i lucifera, svemir ostaje ovakav. NEBO je pojam u Bibliji koji iskljucuje nas univerzum. Kada se govori o Nebu, ili Gori Bozijoj ne misli se na neku drugu udaljenu galaksiju u nasem svemiru...govori se o prostoru izvan naseg univerzuma. To je tesko shvatljivo ljudskom mozgu. Jos ako ne zna da Bog postoji koji je stvorio sve, jos teze.

Ova nasa planeta je poslednje uporiste sotone prije 2 Hristovog dolaska. Cilj je da se sto vise ljudi upropasti da niko ne bude spasen. Zato sotona saradjuje sa ljudima i upravlja ovim svetskim poretkom kakav je sada u svijetu. Politika i demoni su povezani veoma, samo sto se neukim ljudima servira prica o vanzemaljcima, Zvezdanim ratovima, X-Files serijama i ostalim sranjima koje ljudi gutaju...

Ne zaboravite da je stotona majstor prevare i obmane. Ne zaboravite da je pad covjeka poceo sa prevarom i lazi, tako ce pokusati i da zavrsi. Ono sto ljudi mogu jeste da se iz Svetog Pisma informisu a to je kakav ce biti Hristov dolazak i sta mu prethodi i sta sotona nece moci imitirati. Covjek bez informacija od Boga iz Svetog Pisma nema sta da trazi u vrtlogu ludskih zabluda danas.

Ako i jesu zemlju posecivali svemirski brodovi u dalekoj prošlosti ili u srednjem veku, svakako da su ljudi od uzbuđenja i straha bili ubeđeni da su to bogovi. Samo su ptice i bogovi mogli da lete. Šta su ljudi ondašnjega doba mogli da misle kada bi videli leteće svetlucave objekte na nebu?


Pogledaj šta danas u savremenom svetu ljudi misle o tim istim pojavama? Misle da su to demoni. :hahaha:


Nekada su ljudi mislili da su to bogovi, danas (neki) ljudi misle da su to demoni. U oba slučaja imamo mistifikovanje iste pojave na isti način.

Ove gluposti da su leteći tanjiri ustvari demoni je samo još jedna u nizu nebuloza koje sam čuo. To je priča koju kod nas plasira Miroljub Petrović. Čovek pravi budalu od sebe.
 
Najpre je uočeno u bibliji,i na freskama.

Pogledajte prilog 467281

A za uočavanje posle 1900te,je potrebna sasvim nova tema,samo za to,zapravo ona postoji od ranije.

Ova je možda i najubedljivija ikona koja oslikava leteći objekat iz 15. veka pod nazivom “Madonna and Child with the Infant St. John”, Palazzo Vecchio Museum in Florence, Italy.

Pogledajte kako je taj detalj diskretno naslikan, u pozadini, u drugom planu. Vidi se nekakav veliki prst na nebu, odmah iznad bogorodice, kako pokazuje na leteći objekat, ispod koga se nalazi neke osoba koja sa zemlje posmatra taj prizor. Takođe na suprotnoj strani, nalazi se sunce sa neka tri elementa ispod. Neka simbolika ili možda isto neki leteći objekti.

567a55d0160000b300eb97e4.jpeg
 
Poslednja izmena:
Pa jeste,neko će videti leteći šešir,tamno sunce u obliku nepravilnog jajeta,ili zvezde padalice sa vozačima.

Tačno.

Svako je istim pojavama davao nazive iz svakodnevnog govornog jezika. Neki su videli leteći šešir, i to je potpuno opravdan naziv kao što je i leteći tanjir.

Nekome je to ličelo na tanjir pa je nazvao leteći tanjir. A mogao je da bude i leteći šešir. Ali nekako je tanjir više u upotrebi pa je to bila prva asocijacija.

Dakle, šta je ono što vidiš i na šta te to prvo podseća? Na šta te asocira? Tako funkcioniše um.

Na History kanalu je imalu puno emisija o vanzemaljcima. Priča o Aleksandru Velikom u opsadi Tira, govori se da su dva leteća sjajna štita sobotirala njegovu vojsku.

U antičkom dobu vojska je "išla sa štitetm ili se vraćala na štitu" tako da su oni ono što su videli nazvali - leteći štit. :D

Naravno ovo za Aleksandra Makedonskog nikada nije potvrđeno, niti će ikada biti bilo šta od ovoga potvrđeno. :cool:

Ja nikada nisam video čudne leteće objekte, niti sam video jaku svetlost na nebu koja je menjala boje i koja se kretala tamo ovamo, niti sam video krugove u travi, ni u travi, ni u pšenici, ni u kukuruzu. A i ne znam nikoga koje ikada igde video bila šta od navedenog. Možda sam nekad negde naučuo neke priče od nekih ljudi, ali to se prisećam kroz maglu. Reklo bi se da ovo i nije tako česta i masovna poja. Pre će biti da mediji od ove zapravo retke pojave prave masovnu pojavu.
 

Back
Top