Revolucija je pocela II

Svi ti dometi su teoretska stvar u idealnim uslovima, nesto kao prica kod SUS motora koliko trosi kad ga konstantno vozis 90 na sat. Elektroautomobili ce jos dugo biti mnogo skuplji od obicnih, a dok kao polovnjaci stignu do nas ja cu vec biti pokojni.
 
Svi ti dometi su teoretska stvar u idealnim uslovima, nesto kao prica kod SUS motora koliko trosi kad ga konstantno vozis 90 na sat. Elektroautomobili ce jos dugo biti mnogo skuplji od obicnih, a dok kao polovnjaci stignu do nas ja cu vec biti pokojni.

U Kini ce so 2022. POLOVINA automobila biti elektricno! (Imaju najvise automobila na svetu!)

Oni MORAJU, jer ce ih u gradovima ugusiti smog.

U Evropi i Americi industrija nafte KOCI RAZVOJ ELETRICNIH AUTOMOBILA.
 
Zasto je krs?

Zato sto nema izduvnih gasova?

Konkretno Tesla S 100D. Cena je abnormalna oko $104.000. Na zadnju klupu osoba od 170 cm ne moze da sedne jer udara glavom u nebo. To moze da se resi tako sto uz doplatu naravno dobijes panoramski krov I on ti doda jos oko 5-6 cm prostora za glavu. Znaci svako iole preko 180 cm ne moze da sedi pozadi normalno.

Posle godinu dana je poceo da truli na gepeku. Uz silnu kuknjavu I preganjanje diler se slozio da sredi to bez doplate.

Ceo sistem u kolima je softverski koji uzasno koliko ima problema. Najveci je problem kad posle bezbroj update taman namestis da sve radi kako treba oni gurnu novi update I opet pola stvari neradi. Glavna for a je sto ne mozes da odbijes update nego Tesla to gurne automatski pa se ti jebi.

Baterija….ah sem sto hoce da plane nema vecih problema.
I tako predjes jedno 300 milja a krenuo si iz npr, SF za LA. Stanes I onda kampujes jedno 6-7 sati da se dopuni da mozes da stignes gde si hteo.

Adaptivni cruise control hoce malo da pobrljavi pa radar ne vidi kola ispred tebe, kasno te upozori pa se ti lepo zakucash u kamion ispred.

Ja mislim da je ovo malo previse za cenu od $104.000, sta ti kazes? :hvala:
 
Konkretno Tesla S 100D. Cena je abnormalna oko $104.000. Na zadnju klupu osoba od 170 cm ne moze da sedne jer udara glavom u nebo. To moze da se resi tako sto uz doplatu naravno dobijes panoramski krov I on ti doda jos oko 5-6 cm prostora za glavu. Znaci svako iole preko 180 cm ne moze da sedi pozadi normalno.

Posle godinu dana je poceo da truli na gepeku. Uz silnu kuknjavu I preganjanje diler se slozio da sredi to bez doplate.

Ceo sistem u kolima je softverski koji uzasno koliko ima problema. Najveci je problem kad posle bezbroj update taman namestis da sve radi kako treba oni gurnu novi update I opet pola stvari neradi. Glavna for a je sto ne mozes da odbijes update nego Tesla to gurne automatski pa se ti jebi.

Baterija….ah sem sto hoce da plane nema vecih problema.
I tako predjes jedno 300 milja a krenuo si iz npr, SF za LA. Stanes I onda kampujes jedno 6-7 sati da se dopuni da mozes da stignes gde si hteo.

Adaptivni cruise control hoce malo da pobrljavi pa radar ne vidi kola ispred tebe, kasno te upozori pa se ti lepo zakucash u kamion ispred.

Ja mislim da je ovo malo previse za cenu od $104.000, sta ti kazes? :hvala:

Ovako su izgledali benzinski automobili pre samo 100 godina......Isao je celih 35 kn/ha !

bEWEqBV.jpg


Kako ce igledati elektricni za SAMO DESET godina?
 
Kada su se pojavili automobili, ogromna vecina je govorila: "To je skroz OK, ali automobil ipak nikada nece moci da zameni konja!"

To ti govoris danas.....:aha2:

Ja ne znam gde si ti to procitao?
Lepo sam ti objasnio zasto Tesla nije bas najbolja i rekao moje misljenje o elektricnim automobilima tj. da su OK za kratke relacije.

Jedino sto sam video je da si mudro precutao bilo kakav dalji komentar na temu Tesle...
 
Ja ne znam gde si ti to procitao?
Lepo sam ti objasnio zasto Tesla nije bas najbolja i rekao moje misljenje o elektricnim automobilima tj. da su OK za kratke relacije.

Jedino sto sam video je da si mudro precutao bilo kakav dalji komentar na temu Tesle...

Danasnji elektricni automobili su POCETAK REVOLUCIJE U SVETU AUTOMOBILA.

D o sada su "Sedam sestara' upravljale ovom oblascu i svetom...

Medjutim tome izlazi kraj...

Kinezi se nezaustavljivo izvlace jer MORAJU tako....

I toga su svesni i u Americi i u Japanu i u celom svetu...

Ostaje im samo da prihvate trku u elektrinim automobilima, jer dugog izlaza nemaju.

Zaradjivace manje, ali svet ce biti cistiji...

Pojavice se ubrzo desetine i stotine novih elektricnih automobila, raznih karakteristika, izgleda i oblika...

Benzinski automobili ce, preko "hibrida" polako postajati proslost, kao i motori na paru sto su danas proslost...
 
Poslednja izmena:
Verovatno će u budućnosti zaista preovladati električni pogon. Tu možemo da se složimo.

Danas su automobili na električni pogon još uvek suviše skupi i suviše zaostaju za SUS pogonom.

Namerno sam rekao verovatno jer se SUS motori neće lako predati. Možda naftu zameni TNG, metan ili vodonik a motor ostane SUS.
 
Ja zivim u Srbiji, a ovde se na vreme kad su automobili postali dostupni veoma sirokom krugu ljudi cekalo veoma dugo. Tako ce i za ovo. Dok to dodje ja vec necu biti za voznju, a verovatno ni ziv. Mislim na vreme kad ti automobili budu vecina, a ovako tek poneki u imucnijim kucama, toga ce biti.
 
Ja zivim u Srbiji, a ovde se na vreme kad su automobili postali dostupni veoma sirokom krugu ljudi cekalo veoma dugo. Tako ce i za ovo. Dok to dodje ja vec necu biti za voznju, a verovatno ni ziv. Mislim na vreme kad ti automobili budu vecina, a ovako tek poneki u imucnijim kucama, toga ce biti.

Dlugi, ni ja tada necu biti ziv........Ali, nasoj deci cemo mozda ostaviti jedan cistiji i bolji svet...
 

Back
Top