Lekovi
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Lekovi

Aktivan član
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Lekovi

Imam problema sa depresijom i anksioznoscu, dal neko zna neki lek koji može da obuhvati ova dva poremećaja? Da li bih mogao da pijem lekove na svoju ruku ili bas moram do psihića da mi on prepiše?
    filmofil

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: Lekovi

Ništa na svoju ruku,kada su u pitanju bilo kakvi lekovi.Nemoj da ti bude neprijatno.Porazgovaraj sa neuropsihijatrom o svim problemima,tako da bi mogao da odredi pravu dijagnozu i lekove.

Aktivan član
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio jolemisa Pogledaj poruku
    Ništa na svoju ruku,kada su u pitanju bilo kakvi lekovi.Nemoj da ti bude neprijatno.Porazgovaraj sa neuropsihijatrom o svim problemima,tako da bi mogao da odredi pravu dijagnozu i lekove.
    Ma manje više dijagnoza mi je jasna, nema tu on mnogo čega da postavi, ako odem tamo ima da me gnjavi godinu dana, A voleo bih da mi nekako odma prepiše lekove.

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

calixta
    Vsevolod Petrovski ( 1986- 2015) R.I.P.

Iskusan frederikrr (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio momcilo95 Pogledaj poruku
    Ma manje više dijagnoza mi je jasna, nema tu on mnogo čega da postavi, ako odem tamo ima da me gnjavi godinu dana, A voleo bih da mi nekako odma prepiše lekove.
    Idi kod lekara.
    Prepisace ti odmah lekove.
    I ne trazi medicinske savete po forumima.
    “Float like a butterfly, sting like a bee. The hands can't hit what the eyes can't see.”

Domaćin wirdz (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    142

jolemisa i frederikrr su ti lepo rekli.

Zainteresovan član Soradze (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    26

Ovo kako pišeš je veoma nezrelo i opasno po tebe i one oko tebe...Bez duže psihoterapije i upotrebe lekova nećeš uspeti da se izboriš sa tim bolestima.. I zapamti, lekar neće da te "gnjavi" nego će da ti pomogne da izađeš iz zamki zabluda sopstvene psihe...i još u ponečemu će da ti pomogne... na tebi je da pronađeš lekara sa "toplim srcem", što je, verujem, najteže u tvojoj situaciji...
    Aj' u zdravlje!!!

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    226

Citat Original postavio Soradze Pogledaj poruku
    Ovo kako pišeš je veoma nezrelo i opasno po tebe i one oko tebe...Bez duže psihoterapije i upotrebe lekova nećeš uspeti da se izboriš sa tim bolestima.. I zapamti, lekar neće da te "gnjavi" nego će da ti pomogne da izađeš iz zamki zabluda sopstvene psihe...i još u ponečemu će da ti pomogne... na tebi je da pronađeš lekara sa "toplim srcem", što je, verujem, najteže u tvojoj situaciji...
    Aj' u zdravlje!!!
    Potpuno se slazem. Vecina ima unapred zamisljen negativan ceo scenario u vezi lekara i strucnjaka raznih vidova te unapred katastrofiraju i zamisljaju - "ma oni ce samo to i to da mi urade, znam ja, nema od toga nista, necu ni da idem ni da pokusavam", a zapravo istina je DA NE ZNAJU sta ce biti i kako, vec idu linijom "manjeg otpora".

Nekada i najbezveznije i najmanje promene, suprotne nasim uvrezenim misljenjima o bilo cemu, iskorak iz te sfere komfora, nam MOGU PROMENITI CITAV ZIVOT NA BOLJE, I TO MNOGO BOLJE.

I posle uvek kazemo - jaooo zasto ovo bre nisam uradio ranije, zasto sam toliko dugo cekao/cekala ! E sada imas priliku, URADI TO, BAS SADA. SKOCI, KRENI. NE CEKAJ OD PONEDELJKA, NE CEKAJ U TACNO 3:00 ILI BILO KOJE ZAOKRUZENO VREME, NEGO ODMAH U 2:38 NPR, NE CEKAJ "OD NOVE GODINE CU", SADA I ODMAH ! SRECNO.

Aktivan član
    Učlanjen
    10.12.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Potpuno se slazem. Vecina ima unapred zamisljen negativan ceo scenario u vezi lekara i strucnjaka raznih vidova te unapred katastrofiraju i zamisljaju - "ma oni ce samo to i to da mi urade, znam ja, nema od toga nista, necu ni da idem ni da pokusavam", a zapravo istina je DA NE ZNAJU sta ce biti i kako, vec idu linijom "manjeg otpora".

Nekada i najbezveznije i najmanje promene, suprotne nasim uvrezenim misljenjima o bilo cemu, iskorak iz te sfere komfora, nam MOGU PROMENITI CITAV ZIVOT NA BOLJE, I TO MNOGO BOLJE.

I posle uvek kazemo - jaooo zasto ovo bre nisam uradio ranije, zasto sam toliko dugo cekao/cekala ! E sada imas priliku, URADI TO, BAS SADA. SKOCI, KRENI. NE CEKAJ OD PONEDELJKA, NE CEKAJ U TACNO 3:00 ILI BILO KOJE ZAOKRUZENO VREME, NEGO ODMAH U 2:38 NPR, NE CEKAJ "OD NOVE GODINE CU", SADA I ODMAH ! SRECNO.

A šta to konkretno, da odem kod psihijatra?
    filmofil

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    226

Je l' ste vi psihijatar? Ovo sad ozbiljno pitam, pošto vidim da ste dosta aktivni i stručni u vezi ovih stvari...
    Odgovorio kroz rep, cisto da ispostujem.

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    97
    Reputaciona moć
    4411

Nema potrebe za daljom diskusijom. Ovo nije poligon za zezanje.
    Postavljač bi trebalo da zna da se lekovi ne uzimaju bez konsultacije sa lekarom.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Slične teme

1. Trudnoca, bolest i lekovi
    Autor rafaelica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 12.11.2013., 01:24
  2. Lekovi protiv bolova
    Autor apache u forumu Zdravlje
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 09.08.2008., 18:11
  3. ZAČEĆE I LEKOVI
    Autor baki 75 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1