Tabor u Hrvatskoj

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Da li neko zna kakva je to organizacija pod nazivom Tabor u Hrvatskoj?Ono sto sam nasla na netu mi deluje kao odpadnistvo od zvanicne katolicke crkve.Brinem da nije neka sekta jer su mi prijatelji u toj prici.
 
U pitanju su Franjevci,a sam Tabor je njihova kuća u Samoboru...Uostalom ,evo link...
https://www.jutarnji.hr/life/zivotn...-tamo-je-i-zivot-to-je-poruka-uskrsa/5912652/
(Inače,franjevci su sledbenici doktrine Franciska-Franje Asiškog i red Male Braće je aktivan i u Hrvatskoj...U narodu zvani fratri,poznati po svopjoj skromnosti i pozivanju
na ljubav i trpeljivost...)

Procitala sam ovo i hvala ti sto si postavio.Prvo sam mislila da je to neki manastir ali ovo je neka privatna kuca koja se iznajmljuje i tamo se vrse neki seminari pa mi to sve malo....bzv...
 
Pa Tabor imas i u Beogradu. Koliko znam tamo su sluzili i Beogradski nadbiskup i Apostolski nuncij. I sada ces ti reci da je Tabor neka sekta... To je kuca susreta. A sto se tice cinjenice da je to obicna 'privatna kuca'... ja ne znam sta ocelujes? Katedralu? Pa pogledaj samostan Isusovih malih sestara u Beogradu... Izgleda kao privatna kuca a unutra odise Božjom prisutnoscu..
 
Pa Tabor imas i u Beogradu. Koliko znam tamo su sluzili i Beogradski nadbiskup i Apostolski nuncij. I sada ces ti reci da je Tabor neka sekta... To je kuca susreta. A sto se tice cinjenice da je to obicna 'privatna kuca'... ja ne znam sta ocelujes? Katedralu? Pa pogledaj samostan Isusovih malih sestara u Beogradu... Izgleda kao privatna kuca a unutra odise Božjom prisutnoscu..

Nisam u toku,zato se i raspitujem.Hvala na odgovoru.
 

Back
Top