Парцијална демократија - ограничење бирачког права

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Господо, ситуација је алармантна.

1) Усвајањем нерационалног и ничим поткрепљеног универзалног бирачког права, државна потрошња избила је на 40% у XX и XXI са просечних 15% у XIX веку. Упркос многобројним наметима, тржишна привреда задржала је улогу праведног редистрибутера богатства, док је поменута државна прерасподела махом помогла популистима и паразитима.

2) Све психопате које су доспеле на власт: Блер, Клинтон, Буш, Лењин, Стаљин, Милошевић, Хитлер, Јосип, Садам, Путин, Робеспјер, Кромвел; изабрала је директно или прећутно - сиротиња.

3) Просечан политичар, за разлику од монарха, добија привремени мандат коју му омогућава да државу третира као рент-а-банку. Покупи и уграби све што се за четири године може опељешити, ситуира кумове, швалерке и родбину, да би на крају касицу препустио следећем паразиту.

С тим на уму, да ли се слажете са увођењем ограниченог бирачког права тј. рестрикцијом хране која партитократе одржава у животу? Постоје разни цензуси: имовински, образовни, домицилни, старосни, порески. Одокативно, чини се да је имовински и образовни цензус најправеднији. Истовремено изузима старлете и самоуправљаче.

Који је ваш рецепт за ефикасну доместикацију народа напаћеног, ако не ограничење бирачког права?!
 
Који је ваш рецепт за ефикасну доместикацију народа напаћеног, ако не ограничење бирачког права?!

Pravo glasa treba da ima samo osoba koja moze da pozitivno resi specijalan test, koji bi se sastojao iz tri dela:

- test inteligencije
- test socijalizacije i empatije
- test stepena razvijenosti gradjanske svesti

Dokle god pravo glasa budu imali idioti, bez ikakvog osecaja za drugo ljudsko bice, i bez trunke razvijene gradjanske svesti, na vlast ce dolaziti isti takvi idioti.
 
Pravo glasa treba da ima samo osoba koja moze da pozitivno resi specijalan test, koji bi se sastojao iz tri dela:

- test inteligencije
- test socijalizacije i empatije
- test stepena razvijenosti gradjanske svesti

Dokle god pravo glasa budu imali idioti, bez ikakvog osecaja za drugo ljudsko bice, i bez trunke razvijene gradjanske svesti, na vlast ce dolaziti isti takvi idioti.

Ти би да нас идеолошки раздвајаш? Не видим како је то праведно. Твој тест положио би једино Берни Сандерс и њему слични.
 
1. Демократија није једини политички систем
2. Ако смо за "демократију" онда нека бирају сви пунолетни који су у стању да самостално доносе одлуке и који поштују законске одредбе
3. Ограничити право гласа особама које нису у стању да рационално расуђују
4. Укинути право гласа особама које не изврашавају своје законске и уставне обавезе (порез, поседовање докумената, пребивалиште...)
 
1. Демократија није једини политички систем
2. Ако смо за "демократију" онда нека бирају сви пунолетни који су у стању да самостално доносе одлуке и који поштују законске одредбе
3. Ограничити право гласа особама које нису у стању да рационално расуђују
4. Укинути право гласа особама које не изврашавају своје законске и уставне обавезе (порез, поседовање докумената, пребивалиште...)

Па то имамо сад.

Ја овде настојим да повучем линију између ниже, средње и више класе.
 
Још боља идеја!!!

И много је већа вероватноћа да буде остварива од ове првобитне.

Сендвич и 2000 за јагуракино злато!

ајд сад опет пљуц по опозицији...онако са стране...да изгледа као да си против Вучића
 
Forum je očigledno postao mesto za promociju fašističkih ideja.

Молим те да смањиш ад хоминем и ад популум бљувотине. Ја подржавам и парламентаризам и демократски процес за разлику од фашиста. Али без тебе, Комшије, Маринца, Блајбија, Тихија.
 
Сендвич и 2000 за јагуракино злато!

ајд сад опет пљуц по опозицији...онако са стране...да изгледа као да си против Вучића

Никола Крмивоје. Чачкаш се цело јутро.

Зашто Ниџо, зашто?

После кад распалим по теби, жалићеш се модераторима, а?
 
Молим те да смањиш ад хоминем и ад популум бљувотине. Ја подржавам и парламентаризам и демократски процес за разлику од фашиста. Али без тебе, Комшије, Маринца, Блајбија, Тихија.

E to tvoje #bez# te i cini fasistom.

Ja nemam nista protiv tebe kao coveka ... prilagodio bi se ti itekako u social-demokratiji.
 
Погледајте западне српске земље које су биле под Аустријским покровитељством.

Лепота.


Можда је боље, уместо пиргавцима, земљу дати Кyрцу, јер смо у њиховој зони интереса а не у зони пиргаваца? :think:
 
Молим те да смањиш ад хоминем и ад популум бљувотине. Ја подржавам и парламентаризам и демократски процес за разлику од фашиста. Али без тебе, Комшије, Маринца, Блајбија, Тихија.

Nisam ja kriv zbog tvojih poruka i njihove sadržine. I što je tebi dosadno u anglosferi pa bi da meriš nečiji nos lenjirom.
 
Nisam ja kriv zbog tvojih poruka i njihove sadržine. I što je tebi dosadno u anglosferi pa bi da meriš nečiji nos lenjirom.

Хахахаха!!!

Ово стварно не’а смисла :)

- - - - - - - - - -

E to tvoje #bez# te i cini fasistom.

Ja nemam nista protiv tebe kao coveka ... prilagodio bi se ti itekako u social-demokratiji.

Па немам ни ја ништа против тебе човече. Сва би права имао. Осим бирачког. Шта ћ’ ти то?

- - - - - - - - - -

Izuzetno nepopularan predlog. Mislim da bi te izbacili iz bilo kog parlamenta.

Čemu težnja anahronim idejama prošlih vekova?
Ako taj sistem valja zašto ne postoji? Nisi ti to dobro promislio.

Да, светом владају јакобинци и жирондинци.
 
Господо, ситуација је алармантна.

1) Усвајањем нерационалног и ничим поткрепљеног универзалног бирачког права, државна потрошња избила је на 40% у XX и XXI са просечних 15% у XIX веку. Упркос многобројним наметима, тржишна привреда задржала је улогу праведног редистрибутера богатства, док је поменута државна прерасподела махом помогла популистима и паразитима.

2) Све психопате које су доспеле на власт: Блер, Клинтон, Буш, Лењин, Стаљин, Милошевић, Хитлер, Јосип, Садам, Путин, Робеспјер, Кромвел; изабрала је директно или прећутно - сиротиња.

3) Просечан политичар, за разлику од монарха, добија привремени мандат коју му омогућава да државу третира као рент-а-банку. Покупи и уграби све што се за четири године може опељешити, ситуира кумове, швалерке и родбину, да би на крају касицу препустио следећем паразиту.

С тим на уму, да ли се слажете са увођењем ограниченог бирачког права тј. рестрикцијом хране која партитократе одржава у животу? Постоје разни цензуси: имовински, образовни, домицилни, старосни, порески. Одокативно, чини се да је имовински и образовни цензус најправеднији. Истовремено изузима старлете и самоуправљаче.

Који је ваш рецепт за ефикасну доместикацију народа напаћеног, ако не ограничење бирачког права?!

Eto, šta vam je stvorila utopija !

Od kulturnih homopoliticus-a stvorila vas je nekulturnim homoeconomicus-ima.

Sve merite kroz nepostojeći novac čije poverenje vrednosti pada, umesto da merite stabilnim i isprobanim vrednostima.

100x sam vam objasnio, ali ne vredi:
- - -
Sve takve što vole prisvajanje viška vrednosti ili što vole da rastaču postojeću vrednost , na račun lažnih pol.programa jeste depozit u banci kojim se tom politikantu oduzima ako ne ispuni obećanja - za takve je bič, batina i bol jedino regulatorno sredstvo - zaiebi civilne zakone - u tom svinjcu i kaljugi još se bolje snalaze !!!
 
Демократија не може бити парцијална.

Само значење речи то говори: владавина народа.

Из овога произилази да нама влада наш народ.

Е, сад, нико нам није крив што нам је народ такав.
 
Да ли би се у том новом систему одузимало и пасивно и активно бирачко право или само активно?

Пасинво је право да се буде биран а активно је право да се бира?

Само активно. Оно је једини значајан проблем XXI века. Који би нас узгред могао коштати цивилизације. Све катастрофе ће се завршити са фразом “Сорош и политичари, дете им јбм!” Као и досад. А друштвена класа која је највише крива за долазак Хитлера на власт наставља да гласа као да се ништа није десило. И онда се утркујеш да је опијеш популизмом, медијским мраком, апстрактним вредностима како би је убедио да гласа за Анђу или СДП.

То није трајно решење.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top