Juzno Africki Burbulj

Jevdjo

Ističe se
Poruka
2.995
O ovoj rasi cu vam reci onoliko koliko ja znam a vi se priduruzite sa svojim dopunama o ovoj rasi koja je svakim danom sve popularnija.
Kolonizacija Afrike bila je poceta Holandjanima,koji su 1652g. osnovali misiju dobre nade.Sa sobom su doveli i pse molose koji su jos u 14 veku gajeni u holandiji.Racuna se da je Burbulj dobijen Prirodnom selekcijom tj.ukrstanjem Holandskih molosa i domacih Africkih pasa.Za selekcijom niko nije sledio tako da su prezivljavali samo naj jaci primerci.Burbulj je koristen naseljenicima kao cuvar farmi i kao lovacki pas.Smatr se da jaci primerak Burbulja cak moze sam da savlada leoparda.Burbulj nije priznat FCI,ali je priznat nacionalnim Africkim kinoloskim savezom.U Africi svaki Burbulj u uzrastu 9 meseci mora da izadje pred sudije kinoloskog saveza Afrike da bi dobio dokumenta.
Visina muzijaka minimalna 70cm. zenka 65cm.
Tezina muzijaka minimalna 70kg. zenka 55kg.
 
m_97dphmy017.jpg
std1.jpg


lara.jpg
598.jpg

Evo nekih...
 
Браво, Смех!
Поштедела си нас "малтретирања" по Интернету у потрази за сликама, невезано за дате линкове.
Пас је стварно импресиван!
 
Brego je star 2o mes, potice iz odgajivacnice Baden u Juzno Africkoj Republici Dobar cuvar, obozava decu i ukucane.Pas izuzetne eksplozivne snage,Brego je visok 67cm i tezak 65. Ja jesam razgovarao i dogovarao o kupovini Burbula u RU, ma da ne tri vec jedno, nismo se dogovorili prvobirano stene je otislo u Poljsku. Sada cekamo zenkicu iz iste odgajivacnice.
 
Brego je star 2o mes, potice iz odgajivacnice Baden u Juzno Africkoj Republici Dobar cuvar, obozava decu i ukucane.Pas izuzetne eksplozivne snage,Brego je visok 67cm i tezak 65. Ja jesam razgovarao i dogovarao o kupovini Burbula u RU, ma da ne tri vec jedno, nismo se dogovorili prvobirano stene je otislo u Poljsku. Sada cekamo zenkicu iz iste odgajivacnice.

Koja je cena,ako nije tajna.Ovde ih inace prodaju u uzrastu 2-3 meseca po ceni 1000-2000$.Ako hoces mogu ti dati par linkova iz Rusije,gde ces sigurno naci dobro stene.
 
Zahvaljujem se sto ste mi pronasli adrese. Pitali ste gde zivim, malo mesto blizu Sombora. Gore ste postavili sliku Burbula MADALE iz odgajivacnice Baden, On je deda mom psu. Do kraja ove godine se iskreno nadam da ce mi poslati i zenkicu, pozdravljam.
 

Back
Top