Auto do 1100 evra

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.727
Da li punto 2 koji je pristojan moze da se kupi za te pare? Imam toliko para i svidja mi se punto 2 i ima na oglasima da se nadje za te pare, ali nisam jos isao da ih gledam posto je sad ovaj sneg pa kad se otopi.

Ako ima da se sredi mali limarija to je ok, ali da li moze da se nadje prostojan sto se motora, menjaca, elektronike i tako toga?
 
Bolje gledaj limariju nego motor.
Motor se mnogo lakse sredi.

PS:
Meni prosle godime promAce Citroen ZX
prvi vlasnik za 1,100E.
Trebala mu lova, pa trazio pare odmah.

Za hiljadarku mozes naci dobrog
npr. Klia, stariji tip
 
Poslednja izmena:
Ako nisi bas zagrizao za punta ja bih ti predlozio daewoo lanos. U njemu su motor i menjac od opela, tj. sve je nemacko samo sto se sklapa u koreji (isto kao fiat kod nas, ww u Spaniji, renault u Rumuniji..) Imao je drugar taj auto i mogu ti reci da je udobniji i izdrzljiviji od svakog punta. On je hteo da ga upropasti da bi mu roditelji kupili pasata i isli smo na napusten parking nocima i nocima i divljali sa tim autom, palili gume, okretali pod rucnu i ko zna sta sve drugo. Jedino sto smo uspeli je da mu unistimo gume, iskocile su zice iz pneumatika ali auto je jednostavno neunistiv :) Da treba da kupujem za te pare bez razmisljanja bih uzeo njega.
 
Za te pare mozes da uzmes samo Punto I da je u solidnom stanju a ovo mastanje Punto II moze al uzeces ruinu kojoj ces morati da dodas jos ko zna koliko i opet ces imati ruinu.
Najgore je kad ti kazu "sredjen" auto.
Ovom belom je radjena limarija a kako je radjena i uradjena ti govori sama cinjenica da on trazi 1099€.To ti znaci prezimis ovu zimu i na prolece je opet radis.
Ne mozes da uzmes dobar Seicento za te pare a ne Punto.
Za 1500 vec mozes da uzmes takav dobar auto.
 
Kako bre nema da se nadje putno za te pare. Mozda nema u top stanju ali ok auto ima. Ima dosta oglasa do 1200. Jedan od njih je valjda ok. Ja idem sa majstorom pa gledamo da nadjemo nesto npr sto se oljustio lak sa haube ili da je izgreban malo i tako to. Pa onda za mesec dva da to sredim i da se vozam.

Da mogu da cekam skupio bih pare pa kupio dobar auto nego pocinjem da radim i auto mi za posao treba. A ualganja ako ima kasnjije nije mi problem. Samo da ta ulaganja budu isplativa.
 
Ako nisi bas zagrizao za punta ja bih ti predlozio daewoo lanos. U njemu su motor i menjac od opela, tj. sve je nemacko samo sto se sklapa u koreji (isto kao fiat kod nas, ww u Spaniji, renault u Rumuniji..) Imao je drugar taj auto i mogu ti reci da je udobniji i izdrzljiviji od svakog punta. On je hteo da ga upropasti da bi mu roditelji kupili pasata i isli smo na napusten parking nocima i nocima i divljali sa tim autom, palili gume, okretali pod rucnu i ko zna sta sve drugo. Jedino sto smo uspeli je da mu unistimo gume, iskocile su zice iz pneumatika ali auto je jednostavno neunistiv :) Da treba da kupujem za te pare bez razmisljanja bih uzeo njega.

Nije to bas sve kao kod Opela, a limarija mu je upadljivao losija od Fiatove.
 
Niko nije rako da nema da se nadje ali za te pare to su izraubovana kola koja ce pokazati svoje nedostatke kroz eksploataciju.
Pa evo dokaza od pre nekih 4-5 dana gde je drugar prodao svoju Corsu B 1,0 12V 1998 sa troje vrata i bez klime ali u veoma lepom stanju za 1200€.
I kakv ce to Punto 2001-2002 da bude za te pare?
Pogledaj malo Seicento pa ces da vidis kako se on krece a on jako retko ima i klimu.
Ja sam danas dovezao iz carine jedan predivan 206 1,4B 2001 pa sam ga platio dosta vise od te cifre koju si spomenuo ali sam rekao predivan a ne guli se ovde i otpada onda pa cu to da sredjujem jer ima vremena.
IMG_3955.jpg

I ono sto se mora znati da je ovo auto sa 170k km a ne sa 300k km pa ocekujete da nemate nikakav problem.
 

Prilozi

  • IMG_3955.jpg
    IMG_3955.jpg
    96,1 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
Znam za sicenta. Imaju ga moji. Ok je auto al za dvoje. Nazad samo dete moze da sedi.
Kupio je moj komsa punta 2002 za 950 evra. Sa novim gumama i registracijom. Ja isao sa njim kad je kupovao. Znaci auto je kao nov limarijski. Uzeo on i oterali kod majstora da ispregleda motor. Majstor kad je video rekao kupuj odmah.
I odatle meni ideja. Krivo mi sto ja nisam kupio njega al sta je tu je.
 
Kupi jugića za 350 eu, stigneš gde treba i kad treba na vreme. Jedino na šta treba da vodiš računa sem redovnog i najjeftinijeg održavanja je da kad ulaziš u raskrsnicu s kružnim tokom saobraćaja da brzina ne bude 50 km/h jer hoće jugić da se prevrne.
 
uvoznicki lobi gura pricu da se ne moze kupiti auto bez 2 hilj evra

a bas te oni prodaju

a moze se naleteti i na jeftinije a da je u okej staju

recimo kupis za 2 hilj vozis 4-5 god , dosadi ti a imas pare ,

iako je dobar hoces da uzmes noviji i prodas taj za 1000-1500.


kad se kupuje tako jeftin auto gleda se stanje

trapovi, motor , limarija i unutrasnjost.

ako je u solidnom stanju - kupis

pa sta i ako je radjen - jos bolje valjda
 

Back
Top