Kako isterati krticu iz bašte

euphorbia-lathyris-herbe-%C3%A0-taupe-graines.jpg


Годинама смо имали проблема са њима и онда смо посадили садницу. Размножава се не тако тешко, реко бих коровска биљка. Читам да је много
отровна па се надам да је неће неко од млађих укућана грицкати.
 
George zar nisi na mojoj strani? Te krtice me urnišu :(

- - - - - - - - - -




Nisam tako spretna. Da li to u opšte uspeva?

Успева често. Гледао сам пар пута како људи раде. Кад почне да земљу избацују и буду при врху само забоду ашов или лопату и избаце је напоље. Одмах рикне не подноси светлост!?
 
Успева често. Гледао сам пар пута како људи раде. Кад почне да земљу избацују и буду при врху само забоду ашов или лопату и избаце је напоље. Одмах рикне не подноси светлост!?

To ću reći mom mužu da uradi, ja ne znam da li moći.
Na vikendici su nam krtice napravile dar mar, ali posle nekog vremena nije ih bilo. Šta se deslio ne znam. Evo sad je sve ok i nema ih.
 
Постоје и народне методе. За ово сам чуо али ево како тачно. копи-пасте

"Par praznih pivskih flaša zakopajte na predjelima gdje se pojavljuju krtičnjaci i ostavite da viri iz zemlje oko 10tak cm. Dobro nabijte zemlju oko flaše. Vjetar pireći preko njenog ogrljka stvara zvuk i vibracije koje se prenose u zemlju i tako plaši krtice. Efikasno."

- - - - - - - - - -

a da su lepe nisu
Лепота је релативан појам. Тако да... :D
 
Necemo ih ubijati to sigurno..samo kako ih se resiti a da ne izriju celu bastu..sta uraditi da odu na neko drugo mesto
...na primer, kod komsije :mrgreen:


a da su lepe nisu

1376426335.jpg

Daleko od toga da su lepe :sad2:

Vladane, ovo sa flašama nije loše. Meni samo nije jasno gde će one otići jer oko kuće imam svuda izlivene temelje od ograde. Kolikio duboko kopaju? Da li mogu da izađu?
 

Back
Top