Polovicno stampanje izvestaja iz programa

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Imam jedan cudan problem, instalirao sam na poslu program koji samo mi koristimo i imam problema prilikom stampanja omota spisa.
Pre stampe on prikaze omot kako treba sa zaglavljima, brojevima i imenom i prezimenom stranke na cirilici, ali kad se pusti na stampu izlazi samo broj bez zaglavlja i imena stranke.
Probao sam da prebacim sa drugog racunara ceo program files sa reportima od programa i onda mi ne prikazuje kako treba izvestaj pre stampe , ali ga odstampa kako treba samo sa engleskim slovima gde lj,nj, dj i druga slova prebaci na q,w,x... i to ne mogu da promenim.

Probao sam da podesim regionalna podesavanja na srpski cirilicu i latinicu, proverio sam putanje u programu do izvestaja, menjao sam izvestaje iz liste, skidao sa drugih kompova, gledao sam cak i podesavanja stampaca i stoji lepo A4 format i portrait orjentacija. Zaglavio sam se sa dve lose situacije.
U prvoj stampa lose bez zaglavlja, a u drugoj stampa kako treba ali sa slovima koja ne mogu da se izmene na cirilicu.

Imate li ideju gde bi jos mogla biti greska? Sta jos mogu da pogledam?
 
Imam jedan cudan problem, instalirao sam na poslu program koji samo mi koristimo i imam problema prilikom stampanja omota spisa.
Pre stampe on prikaze omot kako treba sa zaglavljima, brojevima i imenom i prezimenom stranke na cirilici, ali kad se pusti na stampu izlazi samo broj bez zaglavlja i imena stranke.
Probao sam da prebacim sa drugog racunara ceo program files sa reportima od programa i onda mi ne prikazuje kako treba izvestaj pre stampe , ali ga odstampa kako treba samo sa engleskim slovima gde lj,nj, dj i druga slova prebaci na q,w,x... i to ne mogu da promenim.

Probao sam da podesim regionalna podesavanja na srpski cirilicu i latinicu, proverio sam putanje u programu do izvestaja, menjao sam izvestaje iz liste, skidao sa drugih kompova, gledao sam cak i podesavanja stampaca i stoji lepo A4 format i portrait orjentacija. Zaglavio sam se sa dve lose situacije.
U prvoj stampa lose bez zaglavlja, a u drugoj stampa kako treba ali sa slovima koja ne mogu da se izmene na cirilicu.

Imate li ideju gde bi jos mogla biti greska? Sta jos mogu da pogledam?

Да си бар написао који програм и оперативни систем користите...
Који фонт користитете у својим документима које израђујете у том "програму који само ви користите"... а не би било згорег да напоменеш и у ком облику је излаз који пребацујеш на друге рачунаре (.doc; .docx, .rtf; .odt.....).
Делује ми да је у првом случају до подешавања самог штампача а на другим рачунарима није инсталиран одговарајући фонт тј изгледа да у том вашем програму користите неки од "ћириличних фонтова"?
 
Preporuka: ako koristite fontove kojih nema na drugom računaru, instalirati ih na drugom računaru. Podrazumevane zamene ne rade uvek kako treba. Ili koristiti sistemske fontove koji sigurno sadrže ispravne ćirilične karaktere još od windowsa XP (Arial, Calibri iz Office 2007, Times New Roman, Verdana i ostali sistemski fontovi koji imaju cyrilic skript.)
Za štampanje bez zaglavlja proveriti margine štampača (posebno se podešavaju i ako se razlikuju od onih u dokumentu, dolazi do problema). Možda najbolja varijanta (ako podešavanje štampača dozvoljava) staviti margine 0, pa da budu samo one koje su podešene u dokumentu.
 
Program ili stampac su danas magicno resili da rade i stampaju kako treba bez diranja bilo kakvih podesavanja. Sve je ostalo isto kao u petak i sad radi.
Imamo cesto te probleme da hp stampaci iz cista mira prijavljuju neke greske i baguju da bi nakon par restarta ili nekog vremena poceli da rade normalno. Moja teorija je da nas **** napon jr se desava da sijalica zazmuri u preduzecu, racunari se ne ugase, ali znam da je sjeban napon jer se serveri ugase u tom slucaju.
 
Imam jedan cudan problem, instalirao sam na poslu program koji samo mi koristimo i imam problema prilikom stampanja omota spisa.
Pre stampe on prikaze omot kako treba sa zaglavljima, brojevima i imenom i prezimenom stranke na cirilici, ali kad se pusti na stampu izlazi samo broj bez zaglavlja i imena stranke.
Probao sam da prebacim sa drugog racunara ceo program files sa reportima od programa i onda mi ne prikazuje kako treba izvestaj pre stampe , ali ga odstampa kako treba samo sa engleskim slovima gde lj,nj, dj i druga slova prebaci na q,w,x... i to ne mogu da promenim.

Probao sam da podesim regionalna podesavanja na srpski cirilicu i latinicu, proverio sam putanje u programu do izvestaja, menjao sam izvestaje iz liste, skidao sa drugih kompova, gledao sam cak i podesavanja stampaca i stoji lepo A4 format i portrait orjentacija. Zaglavio sam se sa dve lose situacije.
U prvoj stampa lose bez zaglavlja, a u drugoj stampa kako treba ali sa slovima koja ne mogu da se izmene na cirilicu.

Imate li ideju gde bi jos mogla biti greska? Sta jos mogu da pogledam?

Probaj da to prebaciš u PDF, kao sliku. On bi trebalo da se štampa bez problema.
 
Problem je bio u regionalnim podesavanjima, odnosno u Language for non Unicode programs. Sad stampa normalno.

Treba povremeno da se prate ta podešavanja,jer ume to nekad i samo da se pobrlja.Imao sam lično iskustvo s tim.I još nešto,obavezno povremeno i proveriti napojni kabl od štampača,ako se kači,ume malo da se izvuče i da krene štampanje i da stane na pola lista.I to me je marilo,dok jednom,zamalo da ga izlupam i slučajno pritisnem kabl u priključak i ono nastavi da radi normalno.Sada kad i ne radim duže neko vreme,prvo proverim kabl,pa isprobam štampač sa probnom stranicom.Ume nakda sitnica da zaludi.
 

Back
Top