Francuz srpskiji od mnogih "Srba" danas

Zarathustra

Poznat
Poruka
7.625
Gujon: Pravdao sam se tamo, nisam mislio da ću morati ovde
Beograd -- Francuski humanitarac sa srpskim državljanstvom Arno Gujon naveo je da je tokom gostovanja na N1 “napadan zbog svojih političkih stavova“.
IZVOR: B92 SUBOTA, 2.12.2017. | 17:59
Podeli

2691440485a22e4de9c653230072034_v4_big.png

Foto: Screenshot​

Na sajtu N1 objavljen je snimak Gujovog gostovanja, kako navode, "nakon različitih interpretacija" da bi građani "sami mogli da donesu zaključak".
Gujon navodi da su ga početkom nedelje zvali da gostuje u emisiji “Novi dan” u petak na N1, da bi sa njim razgovarali o njegovom humanitarnom radu.
On u saopštenju koje je objavio na svom Tviter nalogu ističe da je “bio presrećan” što će gostovati na N1 jer ga do sada nisu zvali da gostuje, kao zbog toga što će gledaocima N1 moći da objasni u kakvoj situaciju se nalaze Srbi na KiM, “pošto se na tom kanalu retko govori o tome”.

“Međutim, o tome skoro da nije bilo reči. O mom 13-godišnjem rado smo pričali samo tri minuta. O humanitarnoj situaciji u enklavama ni minut. Ostatak vremena sam morao da odgovaram na napade novinarke koja je pokušavala da me destabilizuje. Pitala me je kog sam političkog opredeljenja, pokušala je da ocrni mene i moj rad povezujući me sa identarcima u Francuskoj i sa nacionalistima u Srbiji pošto sam učestvovao na vidovdanskom maršu 2009. godine kada sam 15 dana išao peške od Beograda do Gazimestana”, navodi Gujon.

Prema njegovim rečima, “očigledno je da su se pažljivo pripremili za te napade i da su imali nameru da me demonizuju kako bi me prikazali kao lošeg momka”.

“Pošto nisu uspeli u tome onda su cenzurisali intervju i nisu ga objavili na svom sajtu. Danas se osećam povređeno i mislim da to nisam zaslužio”, ističe Gujon.

Oglasili su se i sa N1 ističući da se na njihovom sajtu iz emisije Novi dan “po pravilu postavljaju samo video snimci rubrika Prelistavanje i Tema jutra": "Ali nakon različitih interpretacija u vezi sa gostovanjem Arno Gujona, objavljujemo ceo snimak razgovora s njim kako biste sami mogli da donesete zaključak".

Gujon u saopštenju navodi da je ranije bio član Bloka identitaraca u Francuskoj koji više ne postoji, a da je reč o pokretu koji “nije bio u ni u levici, ni u desnici, već se zalagao za čvrstu migracionu politiku i bio je proevropski orjentisan".

Kako navodi, to je bio jedini pokret takve vrste koji je bio “prosrpski orjentisan po pitanju Kosova”.

“U Francuskoj sam morao često da se pravdam zbog pomoći koju pružamo Srbima na Kosovu, ali iskreno nisam očekivao da ću to morati da uradim i u Beogradu. Ono što radimo već 13 godina je apolitički. Naš humanitarni rad okuplja ljude sa različitih horizonata koji misle različitom o politici, ali su ujedinjeni preko naše humanitarne organizacije u pomaganju srpskim enklavama na Kosovu. Ne bavim se politikom, već humanitarnim radom. Siguran sam da je i to razlog zašto me mnogi u Srbiji cene i podržavaju, bez obzira da li pripadaju ‘građanskoj Srbiji’, ‘nacionalnoj Srbiji’ ili nemaju političkog opredeljenja”, saopštio je Gujon ističući da ga “političke podele ne zanimaju”.

“Kosovo ne treba da nas deli, nego da nas okupi. Renoviranje škola, izgradnja firmi, deljenje pomoći deci su nešto konkretno i pozitivno i niko ne može da bude protiv toga”, dodao je on.

Osim toga, Gujon je istakao i da njegova humanitarna organizacija “Solidarnost za Kosovo” trenutno privodi kraju renoviranje četiri škole, završava izgradnju farme za tov svinja i priprema 43. božićni konvoj.
 

Obratite pažnju kako ideološki obrađena voditeljka N1 televizije na kerbersko-islednički način gleda da navede sagovornika da mu bude neprijatno zbog svojih uverenja.
To redovno rade i domaćim sagovornicima koji su po rođenja naši sunarodnici, to rade i strancu, što jasno svedoči u prilog tome da iza uredništva televizija stoji kruti politički stav.
 
Gujon: Pravdao sam se tamo, nisam mislio da ću morati ovde
Beograd -- Francuski humanitarac sa srpskim državljanstvom Arno Gujon naveo je da je tokom gostovanja na N1 “napadan zbog svojih političkih stavova“.
IZVOR: B92 SUBOTA, 2.12.2017. | 17:59
Podeli

2691440485a22e4de9c653230072034_v4_big.png

Foto: Screenshot​

Na sajtu N1 objavljen je snimak Gujovog gostovanja, kako navode, "nakon različitih interpretacija" da bi građani "sami mogli da donesu zaključak".
Gujon navodi da su ga početkom nedelje zvali da gostuje u emisiji “Novi dan” u petak na N1, da bi sa njim razgovarali o njegovom humanitarnom radu.
On u saopštenju koje je objavio na svom Tviter nalogu ističe da je “bio presrećan” što će gostovati na N1 jer ga do sada nisu zvali da gostuje, kao zbog toga što će gledaocima N1 moći da objasni u kakvoj situaciju se nalaze Srbi na KiM, “pošto se na tom kanalu retko govori o tome”.

“Međutim, o tome skoro da nije bilo reči. O mom 13-godišnjem rado smo pričali samo tri minuta. O humanitarnoj situaciji u enklavama ni minut. Ostatak vremena sam morao da odgovaram na napade novinarke koja je pokušavala da me destabilizuje. Pitala me je kog sam političkog opredeljenja, pokušala je da ocrni mene i moj rad povezujući me sa identarcima u Francuskoj i sa nacionalistima u Srbiji pošto sam učestvovao na vidovdanskom maršu 2009. godine kada sam 15 dana išao peške od Beograda do Gazimestana”, navodi Gujon.

Prema njegovim rečima, “očigledno je da su se pažljivo pripremili za te napade i da su imali nameru da me demonizuju kako bi me prikazali kao lošeg momka”.

“Pošto nisu uspeli u tome onda su cenzurisali intervju i nisu ga objavili na svom sajtu. Danas se osećam povređeno i mislim da to nisam zaslužio”, ističe Gujon.

Oglasili su se i sa N1 ističući da se na njihovom sajtu iz emisije Novi dan “po pravilu postavljaju samo video snimci rubrika Prelistavanje i Tema jutra": "Ali nakon različitih interpretacija u vezi sa gostovanjem Arno Gujona, objavljujemo ceo snimak razgovora s njim kako biste sami mogli da donesete zaključak".

Gujon u saopštenju navodi da je ranije bio član Bloka identitaraca u Francuskoj koji više ne postoji, a da je reč o pokretu koji “nije bio u ni u levici, ni u desnici, već se zalagao za čvrstu migracionu politiku i bio je proevropski orjentisan".

Kako navodi, to je bio jedini pokret takve vrste koji je bio “prosrpski orjentisan po pitanju Kosova”.

“U Francuskoj sam morao često da se pravdam zbog pomoći koju pružamo Srbima na Kosovu, ali iskreno nisam očekivao da ću to morati da uradim i u Beogradu. Ono što radimo već 13 godina je apolitički. Naš humanitarni rad okuplja ljude sa različitih horizonata koji misle različitom o politici, ali su ujedinjeni preko naše humanitarne organizacije u pomaganju srpskim enklavama na Kosovu. Ne bavim se politikom, već humanitarnim radom. Siguran sam da je i to razlog zašto me mnogi u Srbiji cene i podržavaju, bez obzira da li pripadaju ‘građanskoj Srbiji’, ‘nacionalnoj Srbiji’ ili nemaju političkog opredeljenja”, saopštio je Gujon ističući da ga “političke podele ne zanimaju”.

“Kosovo ne treba da nas deli, nego da nas okupi. Renoviranje škola, izgradnja firmi, deljenje pomoći deci su nešto konkretno i pozitivno i niko ne može da bude protiv toga”, dodao je on.

Osim toga, Gujon je istakao i da njegova humanitarna organizacija “Solidarnost za Kosovo” trenutno privodi kraju renoviranje četiri škole, završava izgradnju farme za tov svinja i priprema 43. božićni konvoj.
Eto,posle se novinari pitaju,zasto ih neko napada i grdi po ulici.Kada su stoka.Ovom coveku Srbi i s Kosova i iz Srbije treba da se klanjaju.Koliko dugo pomaze i prica po svetu da Srbi nisu ono kako se predstavljaju,svuda po svetu,a posebno u Americi.Sto ih englezi ne satrse u tim njihovim ratovima.mada ni ovi pegavi nisu bolji.
 
Не би ја њега много пуштала близу деце ,све ми је то мало , не мало , него много сумњиво ..

велике он донација прима у Фрнацуској ..треба то да се истражи и прекопа до танчина .

нису ту чиста посла
 
Не би ја њега много пуштала близу деце ,све ми је то мало , не мало , него много сумњиво ..

велике он донација прима у Фрнацуској ..треба то да се истражи и прекопа до танчина .

нису ту чиста посла

Зато се комунисти широм света убише од донација Србима на Космету.

Шукурац!
 
Meni je taj ambasador više politička fukara kao i svaki političar. Može da laprda šta hoće.

Какве везе има да ли је изговара фукара или патријарх, истина је истина.


Ovde se ipak radi o čoveku koji je odvojio lični trud, zalaganje i novac da pomogne ugroženim Srbima.


И овде "новинарка" иде по твом принципу, није важно шта си урадио него да ли је био у окружењу са покретом хиљадунеким ....



.
 
Heh, ima masa tih pogubljenih francuza, engleza, nizozemaca, šveđana koji nakon propasti vlastitih država u istočnoeuropskim državama vide svoje kako su izgledale prije jedno 50 godina.
И биће их све више, како ствари стоје.
Декаденција западних друштава је свеопшта, и многи су збуњени и уплашени.
 
Morao je ocekivati nesto tako ipak je N1 siptarska tv.

Постојање такве телевизије и сличних медија је слика власти у окупираној Србији. Проокупациона власт је одговорна што такви медији послују овде.

Ни државна ТВ није боља. И на државној ТВ се најстрашније пљује по Србима и шире тешке гадости, од лажних кривица за рат до промоције содомије и осталих ЕУропских вредности.

Да Вучић хоће да то све уклони, он би то урадио, али неће. Није му то задатак. Мора да ради како му газде кажу.

За време Слобе то није постојало. За време Вучића постоји.

Дакле, све је ствар власти. Какава је власт, таква је држава, па и медији.
 

Obratite pažnju kako ideološki obrađena voditeljka N1 televizije na kerbersko-islednički način gleda da navede sagovornika da mu bude neprijatno zbog svojih uverenja.
To redovno rade i domaćim sagovornicima koji su po rođenja naši sunarodnici, to rade i strancu, što jasno svedoči u prilog tome da iza uredništva televizija stoji kruti politički stav.

Стоји ...УС Чмарика, ФБИ, ЦИА, НСА...НАТО вазали....:per: ...:aha2:
 
Не би ја њега много пуштала близу деце ,све ми је то мало , не мало , него много сумњиво ..

велике он донација прима у Фрнацуској ..треба то да се истражи и прекопа до танчина .

нису ту чиста посла

Ниси ни ти ..ЧИСТА...:think:

Присталица комуњара у ..21-вом веку...:huh:
 
Не би ја њега много пуштала близу деце ,све ми је то мало , не мало , него много сумњиво ..

велике он донација прима у Фрнацуској ..треба то да се истражи и прекопа до танчина .

нису ту чиста посла

kakve veze ima N1 sa srbijom i srbima?? :think: :eek:


inace me pecka oko levog jajeta kada vidim ove humanitarce... mene baba ucila da ne verujem strancima, pogotovo ako nose poklone

Arno je saborac, sabrat i pobratim nas rodoljubivih Srba, pa se vi je...
 
Šta taj Vrancuz se petlja oko Kosova je.bo ga Papa i Sveti Duje i Sveti Mihovil.

Ima ko je zadužen za svetu Srbsku zemlju, to je Marko Đurić i gospodin Vučić, ostali samo smetaju i trte se bezveze, uključujući ovog Vrancuza što nas je bombardovo i poslo nam osiromašeni uranijum.
 
Stvar je u tome što je voditeljka pokušala nevešto da ga dovede u neugodnost povezujući ga sa francuskim identitarcima, za koje navodno apostrofira kako su "ekstremna desnica". Baš su tako pre više od 10 godina nas Srbe vozali u francuskim sredinama dovodeći sve srpsko u vezu s "ekstremnom desnicom". Eto zato je dečko rekao da je zbog toga otuda pobegao da bi ga zanimljivo ovde sačekao isti indoktrinarni upitnik. Potpuno ga razumem.

Francuski identitarci su bili pokret koji se zalagao za očuvanje francuskog kulturnog i verskog identiteta u granicama Francuske protivivši se trendu masovne imigracije i islamizacije zemlje. Nije poznato da su se zalagali za progon ili deportaciju bilo koga. S moje strane imaju punu podršku i nije čudno što je jednog francuskog "identitarca" navelo da se posrbi i privoli Srbiji i srpstvu.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E

Back
Top