Ilija Garasanin nije smatrao Bosnjake zasebnom nacijom.

Немој тако ба, сајт bosnjaci.net је објавио да је Гарашанин још тада сматрао да су Срби у БиХ заправо православни Бошњаци, али да је као промотер великосрпске пропаганде морао да пише о њима као прекодринским Србима.

Ја вјерујем сајту bosnjaci.net :ok:
 
Немој тако ба, сајт bosnjaci.net је објавио да је Гарашанин још тада сматрао да су Срби у БиХ заправо православни Бошњаци, али да је као промотер великосрпске пропаганде морао да пише о њима као прекодринским Србима.

Ја вјерујем сајту bosnjaci.net :ok:

i ja.........:zcepanje:
 
Ih sta je nekad bilo.....muskarci su imali jaja, za pocetak, a zenama su znali da pokazu gde im je mesto...
Nazalost mnogi su u tome preterivali ali zene su se pobrinule da i to mnogo pomnoze sa 5 ili 10 i da ispadne stvarno mnogo....
Istorija je uvek malo levo malo desno natezanje, uglavnom po ukusu pobednika ili onog ko trenutno jashe...
Ali nikada nije istinita, nikada...
 
И да је сматрао и да није сматрао, исто му се сматра. Шта је то Гарашанин да он поставља националне стандарде? Министар, саветник, секретар..политичар. Мога о је мислити да су сви у БХ Бугари, његова ствар.
Истина је да је он написао да су сви Бошњаци српско колено, или нешто слично. То националне Бошње радо ваде из контекста и у недостатку аргумената тиме нас гађају по интернету.
Само један документ је довољан да оспори те небулозе, а то је Крешевска повеља Војсалића где се као народи препознају Срби и Власи. Има тога још, али и ово је довољно.
 

Back
Top