Stariji đaci prvake skidali gole u školi, pa ih ucenjivali fotografijama

gost 393525

Aktivan član
Poruka
1.936
STRAVIČNO NASILJE U IVANJICI Stariji đaci prvake skidali gole u školi, pa ih ucenjivali fotografijama

Novi slučaj vršnjačkog nasilja prijavljen je u osnovnoj školi u Ivanjici, gde su navodno stariji učenici skinuli pantalone prvaku nakon što nisu uspeli od njega da iznude novac.

Roditelj koji je želeo da ostane anoniman tvrdi da je reč o nekoliko sedmaka i osmaka koji su danima unazad na razne načine mučili nekoliko sedmogodišnjih dečaka.

- Oni su ih uvodili u ve-ce, gasili svetla da ih kamera ne bi snimila, držali ih za ruke i vezivali, lepili im traku na usta ili im držali šaku na ustima da ne bi vrištali, skidali im pantalone i slikali ih gole, a tražili su im i novac. Uz pretnje, deca su ćutala danima, a tek kada se jedan od njih požalio roditeljima, klupko je počelo da se odmotava - priča ovaj roditelj i dodaje da deca u strahu danima nisu smela da idu u toalet, niti da izlaze tokom odmora.

On ističe da je kolektiv škole upoznat sa situacijom, kao i da ovo nije usamljen slučaj.

- Ovakve stvari se dešavaju mesecima. Juče su se učenici gađali staklenim flašama... - priča otac i dodaje da će sledeće nedelje biti organizovan roditeljski sastanak i nastavničko veće.


http://www.blic.rs/vesti/drustvo/st...aci-prvake-skidali-gole-u-skoli-pa-ih/10c6rkk

strašno
 
Poslednja izmena:
Све је то нормално дечије понашање,
али је нормално и да ми старији реагујемо
и спречавамо насиље.

Што се тиче ових малограђанских поштапалица
"скандал", "страшно", "ужас" ...
мислио сам да смо их превазишли још у доба социјализма !

Немојте да испадне да смо џабе 45 година гулили марксизам,
па нас сада гуз-папир штампа учи изражавању !
 
Све је то нормално дечије понашање,
али је нормално и да ми старији реагујемо
и спречавамо насиље.

Што се тиче ових малограђанских поштапалица
"скандал", "страшно", "ужас" ...
мислио сам да смо их превазишли још у доба социјализма !

Немојте да испадне да смо џабе 45 година гулили марксизам,
па нас сада гуз-папир штампа учи изражавању !

ako je ovo tebi normalno ponašanje, šta li je tek nenormalno
 
šta je bre normalno ponašanje...da skidaju decu golu normalno ponašanje ?
aj tvoje dete tako nek skidaju pa da vidim jel ćeš i tad ovako da pišeš


Мој је клинац био први разред ош.
и ја сам случајно наишао у његову учионицу
за време малог одмора.
Следећу ситуацију сам затекао :

Другар га је оптужио да је шарао клупу !
а он се бранио да није.
Онда је све више деце около викало :

"Јеси, јеси !"
Мој мали се тресао.

Видевши ту сцену, наравно - полудео сам !
Викнуо сам нешто, опсовао их,
и то је било то.

После су ме деца тужила учитељици.

Болео ме стојко, ја сам нормално реаговао.
Уосталом и њихову крволочност сматрам за нормалну,
а ову целу ситуацију сину објашњавам као реалну
и стално присутну у животу.

Тако га учим да треба да се чува гомиле ( и не само гомиле )
и да треба имати неког за леђима,
као што је тад имао мене ! ;)

ako je ovo tebi normalno ponašanje, šta li je tek nenormalno

Не постоји ненормано дечије понашање,
ако већ посматраш децу,
треба и ти да поступаш спонтано - јер су и она спонтана !

Када те дете изнервира - удри ! :gadja:
 
Poslednja izmena:
Nek se organizuju roditelji sa batinama ispred skole ili jos bolje upad u direktorsko-pedagosku kancelariju.........:tiganj::azdaja:

Pa roditelji su i uzrok takvog ponasanja dece, nego sad se svaljuje sve na nesto drugo..

Svaki dan dete gleda roditelja kako je prema komsiji stoka, kako ne samo da nije uvidjavan pa gleda zajednicki interes kako bilo sta da uradi, npr jednostavno odrzavanje higijene ulaza nego kako trazi priliku da napravi malu diverziju gde ce ili ostetiti komsiju ili mu pokazati ko je ko..tj staviti ga u submisivnu poziciju.

To dete prima svaki dan kao signal, gledam to svaki dan svuda gde se krecem....
I to nesvesno igranje odraslih dete itekako pokupi, to stavljanje u submisivan polozaj nekog drugog.
 
i mene je jedan stalno terao da mu nosim onu najlon kesicu sa blokom za likovno

al skidanje pantalona je nešto drugo moj prijatelju...
loš si primer uzeo

Како не разумеш,
за нас са стране није важно шта су радили жртви
него како је она реаговала !

Ако се кињено дете смеје - онда је то једна ствар,
али има кад дете очито пати - е то нас тера на реакцију.

Мог је малог уствари страшно болело то што су сви против њега, а на страну оног другог.

То што кажеш да си морао да носиш кесу некоме,
може да буде катастрофално код неког поносног,
али теби ( срећом ) то очигледно није представљало неки проблем.
 
Ma svega ovoga nema kad upises dete u privatnu osnovnu skolu ili gimnaziju..
I tamo ima onih koji dodju pa bi da kinje, ali brzo budu izbaceni i primireni...
Obaveza svakog roditelja, makar bio i radnik na trafici , da obezbedi svom detetu skolovanje bar do srednje skole, u privatnoj skoli...
Ako hoce da bude dobar roditelj, a ako hoce da fushari i da prebacuje krivicu a snobira se, e onda se koristi parola "i ja sam nekad isao u drzavnu skolu i sta mi fali, da malo ocelicis".
 
...
Obaveza svakog roditelja,
makar bio i radnik na trafici ,
da obezbedi svom detetu skolovanje bar do srednje skole,
u privatnoj skoli...
...

Какве лупетарке !

Неупућен си,
без искуства
и зато је то тако.

Другар мога сина је ове године уписао приватну гимназију,
а мој мали државну средњу школу.

Дакле родитељи друга мог сина су људи који имају 300 евра месечно.
Ја нисам тај.

Али пази сад :
На крају осмог разреда
тај другар је непрестано позајмљивао уџбенике од мог детета,
и замало да понавља.

Испоставило се да дете уопште нема књиге ! :eek:

Његове родитеље то уопште није занимало.
Ни да ће да понавља, ни да нема књиге !

Насупрот,
ја сам са мојим клинцем сваког дана учио,
испитивао га,
пратио ...
Завршио је као јак одличан.

Хоћу да кажем,
џабе ти сав новац ако нема љубави.

И превише успешних пословних људи знам,
који су потпуно неуспешни родитељи.
 
Poslednja izmena:
...
Ako zivite u Srbiji odvajajte novac za privatno skolovanje svoje dece
inace ste nula od roditelja....

Видиш како је лепо што ја обраћам пажњу на то шта си ти написао !?
Шта ти вреде сви ови остали
који те нису приметили ?
 
Primetili su oni, ne sekiraj se.....ostane to zapisano u glavi i kad kod prijatelja koji ima stariju decu pocnu da vide rezultate skrtarenja na deci, naci ce se novac, a ionako nije veliki novac.

I sad postoje drzavne skole koje su maskirane privatne....zvanicno su drzavne, ali tu direktor, profesori i nastavnici svaki mesec traze po neki iznos za TV, krov, kamere, izlete itd....obicno razredni jedan iznos, a direktor drugi iznos...I samo padobranci ce se pobuniti...
Ostali roditelji tacno znaju zasto su upisali dete bas u tu skolu...

Nije da tamo nema tuca, svadja, maltretiranja, ali daleko od onog sto imate po drugim skolama...
Iznos dodje sitno u odnosu na ono sta se dobija, ali to je nezvanicno...
Znaci dodje npr razrednom po 3500 dinara mesecno , plus direktoru 1500-2000 plus za neka unapredjenja za decu po 3000 dinara...

A u marketu potrosis 1000 cim udjes...ako ne potrosis, prodavacica te gleda kroz nishan....
 
Ne , ne suger, to nece proci, a znas zasto ....Zato sto to nasilje ne pocinje kao naglo nasilje, nego to postane podrazumevana zeza...
Tako da radikalno nasilje bi ti bilo prijavljeno , ali silna neradikalna nasilja nece ti dete ni prijaviti , jer je kao normalno , a nece mu biti nimalo zgodno...

Jel prolazi nasilje devojki koje udaraju, samaraju mlade momke.....prolazi...zasto?
Zato sto je uvedeno kao normalno ponasanje...
Slicno je u nekim skolama felatio u WC....
Ako pitas sve te devojcice reci ce ti felatio nije seks...pa sta, drpaju me za dupe od 4og razreda osnovne...
Trava nije droga itd...
 
Kolega je kuburio sa sinom koji se zakacio sa nekim djilkosima u srednjoj skoli.Prijavljivao policiji direktoru i nista dete mu maltretiraju non stop.Svaki boziji dan ide po institucijama obija pragove pise zalbe i prituzbe.Smorio me sa svojim jadikovkama.Vidim ja da je covek upao u sistem i da mu se ne moze dokazati da to nije resenje.Posto znam da je sonjav i da od njega nikad dete nece dobiti pomoc resih da stvar preuzmem u svoje ruke al da ne bude tako ocito jer znam da je sonja nepouzdan.Posto mu znam klinca resih da krisom osmotrim desavanje ispred skole.
Parkiram se lepo na obliznji parking i bacim u sacovanje.Klindzov izlazi za njim idu siliedzije sutiraju ga u torbu lupaju mu cvrge i tako sve do autobuskog stajalista gde ovaj nesretnik konacno ulece u autobus spasa.
Ona tri klipana krecu dalje a ja za njima.Bazaju po gradu nasilni su i prema drugoj deci sutiraju kontejnere galame ... al ja ne odustajem pratim ih na distanci.Konacno pred mrak svako krece na svoju stranu odabrao sam vodju copora:mrgreen: Ide prema limanu 4 kraj odlicno poznajem ima dosta prolaznika pa ne mogu da krenem u akciju.Konacno idealna prilika skrece u prolaz izmedju dve zgrade.Tu ga sustizem i hvatam ga za duksericu i svlacim mu je preko ruku .:hahaha:Umlavio sam ga kao majmuna pao je i kmeci jauce i pita me zasto ga bijem ali ja ne odustajem izgazio sam ga i dao sam mu do znanja da je ovo tek pocetak i da mu prave batine tek sleduju ako jos koga pipne u skoli a i sire:hahaha:
Kolega me je posle par dana obavestio da su onog siledziju koji mu je dete maltretirao navodno lincovali neki huligani navijaci njih desetorica.:hahaha:
Eto sta je jajara izmislio je da su ga namlatili navijaci :hahaha: zeli i od batina da pravi publicitet
 
Poslednja izmena:
Ja se licno vise uzdam u metalnu stanglu i pesnicu. Rezultati su fantasticni to je cista pedagogija nema rezistentnih pojava:hahaha: Ukoliko se da odmah puna doza trajno je sprecena mogucnost da se golobradoj budali osladi kriminal i nasilje.Ako se kojim slucajem lupezu ponovo javi poriv da u buducnosti ucini stogod slicno to je znak da je doza bila nedovoljna i da mu treba vise koski polomiti.
 

Back
Top