Priključci za USB

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276

Pozdrav.
Verujem da nisam prvi koji ima problema sa nedovoljnim brojem mesta na matičnoj ploči kod desktop računara.
Naime, reč je o igličastim pinovima na koje se kače kablovi za USB na kućištu ili nekom drugom dodatnom uređaju koja se obično postavljaju na mesta gde i optika.
Da li neko zna da li postoje PCI kartice sa takvim pinovima, koje putem PCI slota na matičnoj ploči služe za uvećavanje broja raspoloživih mesta za spojeve kablova od USB konektora?
Da li postoji nekakva račva koja ima istu svrhu kao i već pomenuta PCI kartica?
Unapred Vam hvala.

 

Pozdrav.
Verujem da nisam prvi koji ima problema sa nedovoljnim brojem mesta na matičnoj ploči kod desktop računara.
Naime, reč je o igličastim pinovima na koje se kače kablovi za USB na kućištu ili nekom drugom dodatnom uređaju koja se obično postavljaju na mesta gde i optika.
Da li neko zna da li postoje PCI kartice sa takvim pinovima, koje putem PCI slota na matičnoj ploči služe za uvećavanje broja raspoloživih mesta za spojeve kablova od USB konektora?
Da li postoji nekakva račva koja ima istu svrhu kao i već pomenuta PCI kartica?
Unapred Vam hvala.

Imas ovako nesto:https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/it-kabl-i-adapter/hama-2-0-razdelnik-1:4-beli-39788.html.Ne moras u Tehnomaniji,jer ima u svim prodavnicama delova za Komp.Ako ti treba 3.0 samo kazi prodavcu.
 
Skupo,
Ne treba da bude preko 5 eura
Ma samo sam prikazao sliku kako to izgleda.Ima za mnogo manje para,a dobrih adaptera.Zato sam i napisao da ode u bilo koju radnju za delove i komponente i da kupi doar adapter za bar upola cene.Imam taj produzni kablic sa 4 ulaza i ne verijem da sam ga platio vise od 300 din.Radi besprekorno.
 
Postoji slot mesto sa usbx3x2 konektorima koji se sa kablovima povezuju sa iglicastim 9pinskim usb portom.
Tada na tom mestu imas 6 usb izlaza/ulaza

Nisu svi istog ranga, a nisu ni svi iste brzine...
Cak nekad nisu ni isti kontroleri iako je ista ploca...
 

ГДЕ СИ БЕ ЧОВЕЧЕ ...:D :D :D ...нема те " читаву вечност "...;)

- - - - - - - - - -

Купи пци катицу за УСБ који ти је потребан ( 2.0 или 3.0 )...;)

На пример ----> http://www.list.rs/proizvod/kontrol...er-4xusb-2.0-1x-usb-2.0-kon00247/?category=88

JAVTEC-PCI-kontroler-4xUSB-2.0-1x-USB-2.0
KON00247_v.jpg


JAVTEC PCI kontroler 4xUSB 2.0 + 1x USB 2.0 --- Цена = 2499 дин ( 20€ )

Сигурно да има негде и ...ЈЕФТИНИЈЕ...:D:D:D
 

Prilozi

  • KON00247_v.jpg
    KON00247_v.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 1
ГДЕ СИ БЕ ЧОВЕЧЕ ...:D :D :D ...нема те " читаву вечност "...;)

- - - - - - - - - -

Купи пци катицу за УСБ који ти је потребан ( 2.0 или 3.0 )...;)

На пример ----> http://www.list.rs/proizvod/kontrol...er-4xusb-2.0-1x-usb-2.0-kon00247/?category=88

JAVTEC-PCI-kontroler-4xUSB-2.0-1x-USB-2.0
KON00247_v.jpg


JAVTEC PCI kontroler 4xUSB 2.0 + 1x USB 2.0 --- Цена = 2499 дин ( 20€ )

Сигурно да има негде и ...ЈЕФТИНИЈЕ...:D:D:D
ma da neka kupi deo i onda ga ubode i instalira drajvere i onda priključi na njega neki usb3.0 uređaj da se puni i onda kada uređaj povuče 900 miliampera spali i karticu i pci utor i ploču i uređaj koji je na njemu :)
 
ma da neka kupi deo i onda ga ubode i instalira drajvere i onda priključi na njega neki usb3.0 uređaj da se puni i onda kada uređaj povuče 900 miliampera spali i karticu i pci utor i ploču i uređaj koji je na njemu :)

Ма ..да...али само за ..будале...:hehe:

Ако је " паметан " неће користити усб портове на пци картици за напајање усб уређаја...:think:

ЗНА СЕ...који се усб портови на компу могу користити и за " напајање "...:aha2:
 
Ма ..да...али само за ..будале...:hehe:

Ако је " паметан " неће користити усб портове на пци картици за напајање усб уређаја...:think:

ЗНА СЕ...који се усб портови на компу могу користити и за " напајање "...:aha2:
aman uvodni post mu je delovao sasvim inteligentno ...
 
Nažalost, očigledno me niste dobro razumeli, ili sam ja nedovoljno jasno objasnio o čemu je reč. Ne radi se o USB Hubu ili razdelniku. Radi se o pinovima na koje se kače krajevi kabla za USB portove na kućištu.
Evo slike na kojoj se vidi na šta mislim, a Vas molim da mi kažete da li igde u prodaji postoji PCI kartica sa tim pinovima?

e3155_p5kc-page-058.jpg


- - - - - - - - - -

​Evo na slici 6 se vidi na koje pinove sam mislio. Po jednom portu ih ima po devet komada.
 
Nažalost, očigledno me niste dobro razumeli, ili sam ja nedovoljno jasno objasnio o čemu je reč. Ne radi se o USB Hubu ili razdelniku. Radi se o pinovima na koje se kače krajevi kabla za USB portove na kućištu.
Evo slike na kojoj se vidi na šta mislim, a Vas molim da mi kažete da li igde u prodaji postoji PCI kartica sa tim pinovima?

Pogledajte prilog 466670

- - - - - - - - - -

​Evo na slici 6 se vidi na koje pinove sam mislio. Po jednom portu ih ima po devet komada.
PCI kartica se bode u PCI slot , a tebi po slici treba samo konektor koji se šrafi na kućište na mesto praznih ležišta

https://www.kupindo.com/Ostalo/24750585_FireWire-6-pin-4-pin-2-USB-a-za-kuciste-PC
Pogledajte prilog 466674
 
Ne. Meni ne treba konektor koji se srafi na kuciste, vec kao sto sam napisao PCI kartica, koja se postavlja u PCI slot. Na toj karici je neophodno da postoje iglicasti pinovi na koje se bodu ili kace krajevi kablova. Znaci, plasticni kvadratici otprilike 3x1cm, koji na sebi imaju dva reda rupica za iglicaste pinove. U jednom redu su 4, a u drugom su 5 rupica.
Znaci, kartica bi trebala da ima bar nekoliko portova sa po 9 iglacistih pinova.
 
Imam komojuter sa sledećom konfiguracijom.
Matična : Gigabyte Z97 Sniper
CPU: Intel i5 socket 1150
Ram : 16 GB DDR3 1600 MHz
Hard 1TB Sata 3
Grafika i nije neka. sedamsto i nesto MB DDR3
Kućište je Coolermasterovo Mustiqe
Sistem mi je Win 7.

 
Погледао сам твоју матичну...и на њој по мени имаш све шта ти је потребно...:think:

G Z97 Sniper Motherboard.jpg

Имаш УСБ портова ..и више него што ти треба...;)
_ _ _ _ _ _ _

За шта су ти потребни толики усб портови ...када тражиш и пци картице - за исте...:huh:²
 
Kuciste u koje planiram da prepakujem kompjuter ima bezbroj nekakvih dodataka koji se kace na te portove. Podešavanje osvetlenja i brzine rada kulera, kontroleri temperature za cpu, gpu, memoriju, matičnu i da ne nabrajam.
Jbg, znam da ova ploca ima mnogo toga na sebi, ali ja sam umislio da je neophodno da povezem sve sto na ovom novom kucistu postoji, bez obziea sto mi to verovatno nikad nece trebati. No, kazem sebi, kad vec toga na kucistu ima, zasto ne iskoristiti.
U svakom slucaju, svima vama koji ste pokusali da mi pomognete puno hvala. Lepo je znati da i u ovom suludom svetu postoje ljudi koji su spremni da pomognu.
Pozdrav svima i sve najbolje.
 
Kuciste u koje planiram da prepakujem kompjuter ima bezbroj nekakvih dodataka koji se kace na te portove. Podešavanje osvetlenja i brzine rada kulera, kontroleri temperature za cpu, gpu, memoriju, matičnu i da ne nabrajam.
Jbg, znam da ova ploca ima mnogo toga na sebi, ali ja sam umislio da je neophodno da povezem sve sto na ovom novom kucistu postoji, bez obziea sto mi to verovatno nikad nece trebati. No, kazem sebi, kad vec toga na kucistu ima, zasto ne iskoristiti.
U svakom slucaju, svima vama koji ste pokusali da mi pomognete puno hvala. Lepo je znati da i u ovom suludom svetu postoje ljudi koji su spremni da pomognu.
Pozdrav svima i sve najbolje.

Podešavanje osvetlenja i brzine rada kulera...се не качи на ..USB...:aha2:

- - - - - - - - - -

ХВАЛА...:hvala: ...и теби такође..;)
 

Back
Top