Adhezija

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Zanima me na osnovu kog fizickog zakona se mogu dva tela zalepiti . Da li nekakvu ulogu igra van der valsova veza. Sta se to desava na povrsini odredjenog materijala da on moze da se spoji sa drugim. Da li vam ej poznato. sta uopste prestavljaju kasmirove sile. hvala na odgovoru
 
Zanima me na osnovu kog fizickog zakona se mogu dva tela zalepiti . Da li nekakvu ulogu igra van der valsova veza. Sta se to desava na povrsini odredjenog materijala da on moze da se spoji sa drugim. Da li vam ej poznato. sta uopste prestavljaju kasmirove sile. hvala na odgovoru

Imao sam prilike da u rukama držim dva lima, mislim da su obrađena u Švedskoj, koja kada se spoje teško se rastavljaju. Tela su hrapava i mali je zahvat Van der Valsovih sila.
A prvi put čujem za kasmirove sile.
 
Zanima me na osnovu kog fizickog zakona se mogu dva tela zalepiti . Da li nekakvu ulogu igra van der valsova veza. Sta se to desava na povrsini odredjenog materijala da on moze da se spoji sa drugim. Da li vam ej poznato. sta uopste prestavljaju kasmirove sile. hvala na odgovoru
Postiji vise vrsta adhezije.
Pitas izricito za fizicku? Ili mogu mehanicka, hemiska, elektrostaticka, difusiona ? Kad govoris o Van deer Waals govoris o dispergivnoj, fisickoj, gdje su povrsine polarizovane. London forces ne uslovljava konstantna polarizacija povrsina.
Za ove kasmirove sile prvi put cujem, ima neki drugi naziv?
 
Poslednja izmena:

Back
Top