БиХ може ли се мирно растати кад се не може мирно живети

Poruka
3.039
БиХ може ли се мирно растати кад се не може мирно живети

Време је показало да три конститутвна народа не могу заједно да живе јер је мржња једних према другима превише дубоко укорењен, где свако себе види као жртву док за оне које друге две стране виде као хероје он види као злочинце.

Зато је најбоље за све да се мирно разиђу уместо да стално живе на ивици још једног грађанског рата.
Како су ентитесте границе и границе кантона одређене тако да се по њима подела не може вршити мора доћи до одређених размена територија између Срба и Муслимана.
Ја би предложио да РС Муслиманима преда Петровац, Источни Дрвар, Рибник, Мркоњић Град, Шипово, Језеро и Купрес (површина 2.059,6 км[SUP]2[/SUP] ) а да за узврат добије Градачац, Грачаницу, Сребреник, Челић, Теочак, Сапну, Калесију, Тешањ, Добој Исток и Југ, Босанско-Подрињски кантон и сарајевску општину Стари град (површина 2.055,2 км[SUP]2[/SUP])

Овим се муслимански део повозује и не бива пресецан српским и хрватским делом


Ово је ауторска тема

Карта
Сарајевски договор 2.jpg
 
Predlog o disoluciji je ok.
Ali, teritorijalni predlog ti je nerealan, a evo i zasto ;)

Bosnjaci vec kontrolisu Petrovac, a Hrvati Kupres gde cine i vecinu stanovnistva (a na mapi si vec ukljucio Kupres u hrvatsku republiku).
Dalje, trampa Sipova i Mrkonjica za Gorazde, Tesanj, Usoru, Gradacac, Gracanicu i Teocak (koji nije pao ni u vreme najvece nase premoci) nije realan.
 
У РС и ФБиХ постоје општине са истим именима Куперес у РС је општина са 300 људи. Петровац је исто село од 300 људи, постоје 3 Добоја.
Горажде и 2 општине поред могу и да остану у муслиманском делу али "border gore" а и гледао сам да размена територије буде подједнака, да муслимански део не буде пресечен на 2 дела и територија има дубину из стратешких разлога.

- - - - - - - - - -

ti bi da pokloniš deo republike srpske

Не ја би да заменим део РС за делове ФБиХ како би српске територије имале стратешку ширину а не да буду коридори.
 
Да ли могу да питам где је овде Бабина Западна Босна .

Заборављате и да су ови из Кладуше имали своју аутономну област .данас их третирају као грађане другог реда .њихову децу малтеритрају

горе тамо још увек оне исте ватре , нису се угасиле.
 
Да ли могу да питам где је овде Бабина Западна Босна .

Заборављате и да су ови из Кладуше имали своју аутономну област .данас их третирају као грађане другог реда .њихову децу малтеритрају

горе тамо још увек оне исте ватре , нису се угасиле.

То је остављено муслиманима па нек они сами међу собом решавају своје проблеме. Ако буду хтели да се отцепе након слаћемо им оружје.
 
БиХ може ли се мирно растати кад се не може мирно живети

Време је показало да три конститутвна народа не могу заједно да живе јер је мржња једних према другима превише дубоко укорењен, где свако себе види као жртву док за оне које друге две стране виде као хероје он види као злочинце.

Зато је најбоље за све да се мирно разиђу уместо да стално живе на ивици још једног грађанског рата.
Како су ентитесте границе и границе кантона одређене тако да се по њима подела не може вршити мора доћи до одређених размена територија између Срба и Муслимана.
Ја би предложио да РС Муслиманима преда Петровац, Источни Дрвар, Рибник, Мркоњић Град, Шипово, Језеро и Купрес (површина 2.059,6 км[SUP]2[/SUP] ) а да за узврат добије Градачац, Грачаницу, Сребреник, Челић, Теочак, Сапну, Калесију, Тешањ, Добој Исток и Југ, Босанско-Подрињски кантон и сарајевску општину Стари град (површина 2.055,2 км[SUP]2[/SUP])

Овим се муслимански део повозује и не бива пресецан српским и хрватским делом


Ово је ауторска тема

Карта
Pogledajte prilog 466506

Nisi upoznat kakvo je stanje na terenu.
Prostor Sipovo-Ribnik je pasivan kraj koji ubrzano gubi stanovnistvo. Tu nema zivota. Potpuno nebitna teritorija.


Na drugoj strani sam Tesanj ima 12000 zaposlenih i tu se nalazi puno jakih firmi.

Gorazde ima 7500 zaposlenih i puno jakih firmi.

Gradacac i Gracanica isto jake perspektivne opstine.

Lupas gluposti. To je isto kao kada bi rekao da Hrvati Srbima daju Knin a da zauzvrat dobiju Novi Sad.

- - - - - - - - - -

Na tvom mestu bih se pobrinuo za jug Srbije gde Albanci imaju puk na Nis
 
Nisi upoznat kakvo je stanje na terenu.
Prostor Sipovo-Ribnik je pasivan kraj koji ubrzano gubi stanovnistvo. Tu nema zivota. Potpuno nebitna teritorija.


Na drugoj strani sam Tesanj ima 12000 zaposlenih i tu se nalazi puno jakih firmi.

Gorazde ima 7500 zaposlenih i puno jakih firmi.

Gradacac i Gracanica isto jake perspektivne opstine.

Lupas gluposti. To je isto kao kada bi rekao da Hrvati Srbima daju Knin a da zauzvrat dobiju Novi Sad.

- - - - - - - - - -

Na tvom mestu bih se pobrinuo za jug Srbije gde Albanci imaju puk na Nis


:hahaha:

Јанко, колико сам ти пута до сада рекао да си глуп као кyрац?
 
Nisi upoznat kakvo je stanje na terenu.
Prostor Sipovo-Ribnik je pasivan kraj koji ubrzano gubi stanovnistvo. Tu nema zivota. Potpuno nebitna teritorija.


Na drugoj strani sam Tesanj ima 12000 zaposlenih i tu se nalazi puno jakih firmi.

Gorazde ima 7500 zaposlenih i puno jakih firmi.

Gradacac i Gracanica isto jake perspektivne opstine.

Lupas gluposti. To je isto kao kada bi rekao da Hrvati Srbima daju Knin a da zauzvrat dobiju Novi Sad.

- - - - - - - - - -

Na tvom mestu bih se pobrinuo za jug Srbije gde Albanci imaju puk na Nis


sta je babi milo, to joj se i snilo
sibovo i ribnik su ekonomska sila za tesanj i Gradacac
jaka drvna industrija i milijardama eura vrijedno sumsko bogastvo,ogroman broj privatnih pilana,fabrika peleta,to su opstine u kojima je 40-50% stanovnistva zapolseno
a ti prids o Tesnju koje ima 40 hiljada stanovnika od kojih je samo 12 hiljada zaposleno

vece bijede i zaostalosti nisam vido nego u muslimanskom trokutisanu tamo oko Tuzle,opstine RS poput Sipova ili Ribnika su za Tesanj,Gradacac,Gracanicu Austrija po uredjenosti i ekonomiji
 
Poslednja izmena:
Nisi upoznat kakvo je stanje na terenu.
Prostor Sipovo-Ribnik je pasivan kraj koji ubrzano gubi stanovnistvo. Tu nema zivota. Potpuno nebitna teritorija.


Na drugoj strani sam Tesanj ima 12000 zaposlenih i tu se nalazi puno jakih firmi.

Gorazde ima 7500 zaposlenih i puno jakih firmi.

Gradacac i Gracanica isto jake perspektivne opstine.

Lupas gluposti. To je isto kao kada bi rekao da Hrvati Srbima daju Knin a da zauzvrat dobiju Novi Sad.

- - - - - - - - - -

Na tvom mestu bih se pobrinuo za jug Srbije gde Albanci imaju puk na Nis

Заправо знам то си могао да видиш по мом следећем посту где две општине описујем ко села јер то и јесу
Предео који сам ја хтео да дам муслиманима има 30-35 хиљада људи док онај који би узео има скоро 250.000
Наравно моја идеја подразумева и размену становништва тако да 90.000 Срба треба да се пресели у овај простор из тих крајева и остатка ФБиХ и 350-400.000 муслимана треба да се пресели из тих делова и остатка РС у муслимански део, фабрике могу да понесу са собом, ако се разлаз изврши мирно и на цивилизован начин то је једноставно урадити ако су Руси пре више од 70 година могли сву индустрију да пренесу иза Урала у ратним условима може се овде и у мирним то извршити на раздаљину од 100-150 километара, шта више данас се фабрике селе са једног на други континент ко од шале. За оно што не може да се понесе, обе стране треба да изврше компензацију једна другој нпр. Муслимани би по овоме требало да се одрекну да кажемо 100.000 кућа и/или станова а Срби 25.000 (предпоставимо да су сви објекти исте величине и вредности), дакле муслимански ентитет обезбеди питање животног простора Србима у српскомо делу путем замене, куповине, доградње... и Српски део и Србија ураде исто за муслимане који ће се преселити у муслимански део.
Овако нико не би остао без посла, нико не остаје без крова над главом и нико не погине у рату.
 
Ona je i zamisljena da traje ovako nakaradna i izaziva tenzije u regionu. Svakako da bi se raspala kada bi normalni ljudi odlucivali o tome a ne zapadnjaci. Uzgred, Bosna moze biti samo ustaska ili srpska. Zaboravite na dosadasnje granice.

U pravu si.on obojio trecinu bih u zeleno kao da su muslimani neki faktor

- - - - - - - - - -

Idite Bosanci u americku ambasadu da dobijete svoje misljenje....:per:

znas li da su posljenjih godina ameri prekinuli svaki kontakt sa vlascu u rs
a glavni baja se druzi sa ovim likom
https://www.google.com/search?q=dod...u-nXAhVqEpoKHREHDdAQ_AUICigB&biw=1600&bih=760
 
sta je babi milo, to joj se i snilo
sibovo i ribnik su ekonomska sila za tesanj i Gradacac
jaka drvna industrija i milijardama eura vrijedno sumsko bogastvo,ogroman broj privatnih pilana,fabrika peleta,to su opstine u kojima je 40-50% stanovnistva zapolseno
a ti prids o Tesnju koje ima 40 hiljada stanovnika od kojih je samo 12 hiljada zaposleno

vece bijede i zaostalosti nisam vido nego u muslimanskom trokutisanu tamo oko Tuzle,opstine RS poput Sipova ili Ribnika su za Tesanj,Gradacac,Gracanicu Austrija po uredjenosti i ekonomiji

Ovaj ima PTSP
Definitvno
 

Back
Top