Zimnica od voca i povrca

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Nekada su nase bake i majke spremale zimnicu, slatku i kiselu, kako su znale da kazu.Secamo se iz detinjstva u spajzevima poredjane tegle
sa slatkom od jagoda, kao prvog voca koje stigne, pa sve do dunja.Dzema od kajsija i ostalog voca ,sarenih salata, kupusa ribanca, barenih paprika,ajvara i slicno.

Koliko je danas pravljenje zimnice isplativo pored industrijskih proizvoda i da li pravite zimnicu i koju ?

4vgoPM8.jpg

 
Ne stavljam voce za zimnicu.
A povrce, kupus kaca (samo sto ja drzim u plast od 15kg x 3 lakse tempiram stizanje.)
Paprike tursija plus paprike rezane
Karfiol kaca
Krastavcici kao industrijski
Cveklu ne stavljam jer je ima i zimi u prodavnici po niskoj ceni
Sok od paradajsa bez kostica
Alvar samo reckani ali to je posao pa onda to bude samo delikates.

Ostalo ide u zamrzivac....pecene paprike, babure, visnje, grasak, sljive, i ostalo sto je bolje domace nego kupovno..
 
Ne stavljam voce za zimnicu.
A povrce, kupus kaca (samo sto ja drzim u plast od 15kg x 3 lakse tempiram stizanje.)
Paprike tursija plus paprike rezane
Karfiol kaca
Krastavcici kao industrijski
Cveklu ne stavljam jer je ima i zimi u prodavnici po niskoj ceni
Sok od paradajsa bez kostica
Alvar samo reckani ali to je posao pa onda to bude samo delikates.

Ostalo ide u zamrzivac....pecene paprike, babure, visnje, grasak, sljive, i ostalo sto je bolje domace nego kupovno..

Ove godine sam stavio sve čega sam se setio, a to je: ajvar, kupus preko 100 kila, turšija paprike, paradajz, luk, karfiol, krastavčići, ljute papričice.

odusevili ste me vas dvojica, jer mi se cini da je sve manji broj ljudi koji stavljaju zimnicu..a nista lepse od domace zimnice
 
Sve manji broj zena, to sigurno, a ovo je zbog standarda koji forsirate masovno....pa u tegli od kilo bude 20g konzervansa i vise...
U 20kg rezanih paprika ide 3g konzervansa a moze i bez njega, a 3g vinobrana, e bez njega moze ali ne bih rizikovao...
U kiseo kupus ne ide nista konzervansa.
U karfiol ne ide nista, ne znam zasto je toliko skup, ali bih njega pre nego kupus...
U tursiju ne ide konzervans
U krastavcice ide, u cveklu ne ide nista, ona je najizdrzljivija vrsta na kvarenje koju znam...

- - - - - - - - - -

Ps. Ja sam momak, tj nemam porodicu, pa su opet kolicine povece...Sto bi se reklo, i zimi i leti po salati opleti...

- - - - - - - - - -

Devojke inace ismejavaju kad dodju, ali cudak pa cudak, ovako ili onako , ne mozes pobeci od toga...
 
Ja imam porodicu, samo još decu ne mogu da nateram da jedu malo više tu zimnicu.
Što se tiče stavljanja zimnice, pa to je najlakša moguća stvar. Problem može da predstavlja kupus ribanac koji mi ostavljamo na veliko i to pri sečenju samog kupusa. Ali ni to ne bude problem ako dvoje radi u timu i ako se kupus seče npr. na mesoreznici. Možda se kod količine od 100 kila izgubi jedno dva sata spavanja uz sav redovni posao koji se obavlja, ali zato ukus koji ima taj kupus kasnije nadomešćuje sav uloženi trud i umor.
 
Ми у кући обавезно кувани парадајз па у подрум 50 до 70 флаша јер обожавамо га уз јела, рибани купус и главице, цвекле салата, туршије, мармеладу од кајсије, кисели краставчићи.. Правимо је сасвим довољно јер зими треба имати, пролеће... А на лето онда иде свежа салата из баште а имамо и пластеник за раније варијанте.
 
Naučila od majke i stavljam zimnicu
sok od malina
sok od zove
sok od kupina
sok od borovnica
sok od višnje

džem od kajsija
džem od šljiva
( od prošle godine mi ostalo od šipka i jagoda)

Peglane paprike u tegli
šarena salata
kupus ribanac i glavice
karfiol u turšiji
ajvar i
pečene paprike u zamrzivač
kuvani paradajz
 

Back
Top