Uvedena NOVA granica za visok krvni pritisak!

Лилит

Zainteresovan član
Poruka
233
Najviše zdravstvene organizacije u Americi objavile su nedavno nove smernice za dijagnozu visokog krvnog pritiska. Dosadašnji prag za dijagnozu visokog krvnog pritiska prvog stadijuma bio je 140/90 mmHg (sistolni pritisak/dijastolni pritisak u jedinicama milimetara živinog stuba), a sada je 130/80.

Visok krvni pritisak glavni je uzročnik srčanog udara (infarkta) i srčane insuficijencije. Međutim, u saopštenju se takođe nalaze smernice za razgraničenje stanja visokog krvnog pritiska od stanja hipertenzije.

Kategorije gornje granice krvnog pritiska prema novim smernicama:

normalno: sistolni pritisak manji od 120 mmHg
predhipertenzija: sistolni pritisak od 120 do 129 mmHg
visok krvni pritisak faza 1: sistolni pritisak od 130 do 139 mmHg
visok krvni pritisak faza 2: sistolni pritisak više od 140 mmHg

https://www.krstarica.com/zdravlje/tegobe/uvedena-nova-granica-za-visok-krvni-pritisa

Ovo upozorenje naročito važi za muškarce i žene mlađe od 45 godina...
 
.
Zarada na lekovima za pritisak je 5%.
Zarada na samponima, kremama, i ostalim nemedicinskim sredsvima je 500%.

Tako da, batalite vise te bajke :roll:
Farmaceutska industrija je vodeći lovac na novac i najveća industrija posle trgovine oružjem, možda i veća industrija. Toliko o tome.

Tako se svake godine menjaju i reference za donju granicu dijabetesa, što uz nestručne lekare može da ima i fatalan ishod
 
Zarada na lekovima za pritisak je 5%.
Zarada na samponima, kremama, i ostalim nemedicinskim sredsvima je 500%.

Tako da, batalite vise te bajke :roll:
Varas se, to uopste nisu bajke nego se raznorazne vrednosti snizavaju da bi se prodavali lekovi.
Ja sam to videla ( zapravo mi je moj nemacki internista to objasnio) da su recimo vrednosti holesterola i triglecirida zapravo
neke teoretske jer ne postoje validne studije koje dokazuju da holesterin mora na svakih deset godina da bude sve nizi i nizi, a
ako vrednost nije kako to farma zeli da prikaze onda mora pacijent da uzima lekove.

I batali shampone za kosu i kreme za podmladjivanje, to je druga prica.
 
Varas se, to uopste nisu bajke nego se raznorazne vrednosti snizavaju da bi se prodavali lekovi.
Ja sam to videla ( zapravo mi je moj nemacki internista to objasnio) da su recimo vrednosti holesterola i triglecirida zapravo
neke teoretske jer ne postoje validne studije koje dokazuju da holesterin mora na svakih deset godina da bude sve nizi i nizi, a
ako vrednost nije kako to farma zeli da prikaze onda mora pacijent da uzima lekove.

I batali shampone za kosu i kreme za podmladjivanje, to je druga prica.

I dalje stoji da je na lekovima, kao sto su lekovi za pritisak, aspirini, i slicno, vrlo mala zarada.
Pravio sam softver za knjigovodstvo za apoteke, tako da odlicno znam brojke.

Milion puta bi veci bio interes da se naginje voda na tu vodenicu, nego na ono na cemu nemaju veliku zaradu.
Mada, ja i ne znam sta se promenilo, i ranije je granica za visok pritisak bila 140, zar ne?
 
I dalje stoji da je na lekovima, kao sto su lekovi za pritisak, aspirini, i slicno, vrlo mala zarada.
Pravio sam softver za knjigovodstvo za apoteke, tako da odlicno znam brojke.

Milion puta bi veci bio interes da se naginje voda na tu vodenicu, nego na ono na cemu nemaju veliku zaradu.
Mada, ja i ne znam sta se promenilo, i ranije je granica za visok pritisak bila 140, zar ne?
Knjigovodstvo za apoteke nije isto sto i knjigovodstvo za proizvodjace ( farma industriju).
Apoteke dobijaju neki procenat, ali nisu apoteke te koje formiraju cenu.
Juce u D najvaznija vest da su novi lekovi za hemoterapiju cista laz i prevara, a kostaju i po 20.000 evra za terapiju,
samo promene ime leku i cenu dupliraju.
Naravno da kozmeticka industrija fino zaradjuje, ali velike farma kuce nemaju veze sa shamponima za kosu ili bojama
za kosu, nekim ampulama za podmladjivanje, a i niko nikoga ne bije po ushima da to kupuje.
 
Zarada na lekovima za pritisak je 5%.
Zarada na samponima, kremama, i ostalim nemedicinskim sredsvima je 500%.

Tako da, batalite vise te bajke :roll:

Bravo, konacno da im neko posteno onako odgovori, kako treba. Uvek ista prica, uvek ista paranoja. - "oce farmakomafija da zaradiii". A onda ode i da 100e lokalnom vidovnjaku/homeopati/iscelitelju/vracu. Bitno oni da ne zaradjuju. Nego "koliko das, bog ti podario zdravlje".
 
Naopak zaključak.
I ako se osećaš super, visok pritisak nastavlja da ti razara bubrege, krvne sudove, mozak... ako se ne leči.
U stvari ako se ne leči adekvatno.

pa, rekao je "valjda 90", što jeste da se oseća loše..inače si sasvim u pravu.

- - - - - - - - - -

bilo mi je loše, bolela me glava ceo dan

Uzmi onaj Magnatrans 375 to inače nema kontraindikacije, pa kod lekara što pre...

Lekarima je, u stv. najzeznutije, jer treba da ti odrede tačnu terapiju i isprate te...da možeš da funkcionišeš bez tegoba.
 
Bravo, konacno da im neko posteno onako odgovori, kako treba. Uvek ista prica, uvek ista paranoja. - "oce farmakomafija da zaradiii". A onda ode i da 100e lokalnom vidovnjaku/homeopati/iscelitelju/vracu. Bitno oni da ne zaradjuju. Nego "koliko das, bog ti podario zdravlje".
A ti cenis da je farma nevina i naivna, neka humanitarna organizacija tipa Crveni Krst?

I ova "nova granica" veze nema sa vidovnjacima jer covek ipak ne ide kod vidovnjaka ako ima dijabetis ili visok krvni pritisak.
Zbunjeni su svi lekari u Evropi jer ce i Evropa da prihvati ove nove vrednosti kao sto je prihvatila i za holesterol i recimo nemacki
kardiolozi kazu da ce svaki lekar, a znajuci da moze pacijentu od jutra do sutra da prica da prestane da pusi, da ne pije alkohol,
da pocne sa sportom, zdravom hranom itd, da od toga nema vajde pa ce uzeti u ruku blok za recepte, a kako Ameri kazu
sada ce biti potrebna neka kombinacija lekova za snizenje prirtiska, onda ce biti kom obojci kom opanci.

Radjeno je dvanaest studija, sest studija je finansirala farma industrija.
U samoj USA od danas na sutra ima 34 miliona pacijenata vise jer su ti ljudi do juce imali kao normalan pritisak.
Besmisleno je pricati o zaradama apotekara, u samoj Americi ( ko je tamo bio mogao je i sam da se uveri u to)
apoteka i nema, apoteke su u prostorijama neke drogerije ( to je sada trend i u Evropi) tako da zarada apoteka
a koja sigurno nije visoka sa samom temom nema nikakve veze.
 
Мау му јеем, са овим притиском ја сам гарант мртав већ 5-6 година ал' нико не се да ми каже...
A ja sa visokim holestorolom vec 25 godina, nego nisam, zivahna sam, "nezgodna", ne uzimam nikakve statine, ovaj moj matori Nemac ( internista
rekao mi je svojevremeno da je to sve i nedovoljno ispitano ( ovo sada o holesterolu) da je svaki covek, organizam , drugaciji i da zaboravim
na te visoke vrednosti. Sa krvnim pritiskom ( visokim) to bas nije tako ali nije ni ovako kako americki naucnici po zelji farma industrije zele.
 

Back
Top