1918 - U Beogradu je proglašena Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca

Ма наша интелигенција је и пре стварања Југославије била однарођена. Са њом би и новостворена Српска држава имала проблема. Још је Краљ Милан тајно потписао колонијални статус Србије према АУ монархији.
 
Ма наша интелигенција је и пре стварања Југославије била однарођена. Са њом би и новостворена Српска држава имала проблема. Још је Краљ Милан тајно потписао колонијални статус Србије према АУ монархији.

Ima tu i ovoga, i onoga.

Ali je fakat bolje jesti ghovna sam, nego u društvu.

U društvu je vazda neko drugi kriv zato što svi jedemo ghovna, a onda se redovno dešava isto što se dešavalo Jugoslavijama.
 

:D Како ли је твојој напаћеној души ;) Мислим да ти је Бог узео памет. Шта би ти дао, само за још један слет на стадиону ЈНА, па још када би ти могао да предаш штафету младости Брозу. Осећам да чак постоји и сексуална привлачност код тебе, према Брозу из млађих дана, само што то никада нећеш признати.

- - - - - - - - - -

Ima tu i ovoga, i onoga.

Ali je fakat bolje jesti ghovna sam, nego u društvu.

U društvu je vazda neko drugi kriv zato što svi jedemo ghovna, a onda se redovno dešava isto što se dešavalo Jugoslavijama.

Са таквом интелгинецијом, свака Српска држава би неумитно клизила у неки облик "Југословенства" па звао се он Југославија или Тројни пакт или СССР или ЕУ.
 
Са таквом интелгинецијом, свака Српска држава би неумитно клизила у неки облик "Југословенства" па звао се он Југославија или Тројни пакт или СССР или ЕУ.

A šta ja znam...

Jugovinu smo probali, videli da ne valja, a za ostalo ćemo videti...ako bude...

Nisam optimista, ali eto, jedno shranje je skinuto sa liste...:per:
 
A šta ja znam...

Jugovinu smo probali, videli da ne valja, a za ostalo ćemo videti...ako bude...

Nisam optimista, ali eto, jedno shranje je skinuto sa liste...:per:

Нећемо ми видети више ништа ! Живиш последње дане српског историјског трајања. Све ово под условом да се не умеша сам Бог лично или Русија као у Сирији. Ми смо ти сад као неко ко виси "О канаВи" на греди у штали али му још само срце ради. Једино да нас неко види, позове помоћ и скине нас.
 
Највећа грешка у нашој историји.

Jeste ... tako nesto kazes i odes u Austriju :super:

- - - - - - - - - -

Нећемо ми видети више ништа ! Живиш последње дане српског историјског трајања. Све ово под условом да се не умеша сам Бог лично или Русија као у Сирији. Ми смо ти сад као неко ко виси "О канаВи" на греди у штали али му још само срце ради. Једино да нас неко види, позове помоћ и скине нас.

Rusija se ovde nece vise nikada vracati barem ne ova Rusija ...
 
Нећемо ми видети више ништа ! Живиш последње дане српског историјског трајања. Све ово под условом да се не умеша сам Бог лично или Русија као у Сирији. Ми смо ти сад као неко ко виси "О канаВи" на греди у штали али му још само срце ради. Једино да нас неко види, позове помоћ и скине нас.

Dobro de, petak je, nije u redu da si tako malodušan...:per:

Da li živimo poslednje dane srpskog istorijskog trajanja?

Pa, ne verujem.

Možda živimo poslednje dane nekog od mogućih naših shvatanja istorije, a ima ih više.

Uostalom, bilo je vremena u istoriji kad faktički nismo postojali, pa eto...

Znaš, jedan od problema kod Srba, bilo pojedinačno, bilo kolektivno, je što sebe malo preozbiljno shvatamo.

Nije to dobro...:per:
 
Kao što sam već pitao , šta je proglašeno dva dana pre toga ?!
O tome se skriva , ćute i monarhisti i komunisti a sad i ovi.
.............................................................................................
Ili da dodam , šta je sa izraženom voljom naroda Dalmacije , Vojvodine i većeg dela Bosne
o ujedinjenju izravno sa Srbijom a ne pravljenju nove Kraljevine .
Što je kralj tu volju naroda poništio posle 2 dana, toj. 1 decembra.
Jel' se dobro napio šampanjca sa zubarom Antom ili je neki drugi
megalomanski plan protivno onome što su nam već Londonom nudili.
Зле комуњаре криве, зар ниси знао?! :cepanje:
 
1918 - U Beogradu je proglašena Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca, s princem Aleksandrom I Karađorđevićem kao regentom i Beogradom kao prestonicom.


E Aco, Aco!

Zayeba nas za vjeko vjekova!

Није то била идеја младог и амбициозног регента Александра Карађорђевића, па да је он крив за нашу злу судбину, то је идеја која се развијала најмање три века пре њега, пре него је сазрела, и пре него што су се указале могућности да се оствари, а кад је то време дошло Александар Карађорђевић је био регент.

Да је ствар дошла на ред деценију раније, данас бисмо исто тако осуђивали "Перу", а не бисмо погледали шта целокупна политичка јавност, независна и демократска, тада мислила о томе... а била је добрим делом наклоњена остварењу једне такве идеје.

И уместо да истакнете жртву краља Александра, који је искрено радио на остварењу те идеје, на коју су многи пристали 1918, а касније почели да се предомишљају, боље да погледате другу страну, и потражите онај камен после кога су кола кренула низа страну. Краљ Александра свакако није био узрок пропасти те државе, већ је и сам био део њеног уништења, а они који су радили на њеном рушењу, и данас обично воле да истакну како нас је Ацо заје**.
 

Back
Top