Скот уручио признања министарки Михајловић и НВО (???!!!)

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Skаt uručio priznanja ministarki Mihajlović i NVO

Tanjug | 30. 11. 2017

Američki ambsador Kajl Skat priredio je večeras prijem u čast dobitnika priznanja koji su doprineli u borbi protiv nasilja nad ženama i poručio da je Srbija ove godine preduzela ozbiljne korake u tom pravcu.

WzSktkqTURBXy8xNDI1NDljYjFmYmVkMjkyYjY2ZmI4ZWJjODIwYjc0MS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: D. Kujundžić / Tanjug Zorana Mihajlović i Kajl Skat

Skat je na skupu u rezidenciji istakao da je Srbija donela Zakon o sprečavanju nasilja u porodici, kao i strategiju i akcioni plan za sprečavanje trgovine ljudima, a posebno je zahvalio pojedincima na stalnim naporima u sprečavanju rodno zasnovanog nasilja.
Šampion u javnom zalaganju za prava žena je, po rečima američkog ambasadora, Zorana Mihajlović ministarka i predsednica Koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost, koja je, kako kaže, bez straha govorila o rodno zasnovanom nasilju i pokazala hrabrost po tom važnom pitanju.
“Znači mi da su ljudi prepoznali i videli da svi zajedno pokušavamo kao društvo da napravimo korake da se smanji nasilje nad ženama. Mislim da je ova godina potpuno drugačija u odnosu na prethodne. Imamo novi zakon i država čini sve što može u jednoj koordiniranoj akciji između policije i socijalnih ustanova”, rekla je Mihajlović.
Ona je dodala da je, pored zakona, važno da se pravi nenasilno društvo i da je borba protiv nasilja moguća ako su u tome i muškarci i žene.
5NVktkqTURBXy9lNzU4MTUxMWJjNTI1YzUxYjk2NmQ4MTBkMWZhZGMzNS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: D. Kujundžić / Tanjug Ambasador Skat i dobitnici plaketa: Zorana Mihajlović, Dragoslava Barzut, Marijana Savić, Slobodanka Macanović i Mitar Đurašković

Dobitnici priznanja su i
- Marijana Savić iz NVO Atina,
- Slobodanka Boba Macanović iz NVO Autonomni ženski centar,
- Mitar Đurašković iz MUP-a i
- Dragoslava Barzut iz NVO "Da se zna".


Barzut je kazala da ta organizacija radi monitoring zločina iz mržnje prema LGBT osobama u Srbiji.
“Moj motiv je bio što sam i sama bila izložena nasilju i rešila sam da o tome ne ćutim već da učinim ono što mogu. Za dve godine smo uspeli da pomognemo preko 100 osoba koje su doživeli neke obilke nasilja i diskriminacije. Ova nagrada je samo potvrda našem radu”, rekla je ona Tanjugu.

Ambasador SAD podsetio je da su Dan protiv nasilja nad ženama 25. novembar, ustanovile UN, a 10. decembar kao Svetski dan ljudskih prava, navodeći da je između “16 dana aktivizma”.
On je istakao da pravo žena i devojaka da žive bez nasilja nije samo borba kroz koju prolaze isključivo žene, aktivisti civilnog društva već da je to borba u koju svi treba da se uključe.
Skat je izneo podatak UNDP-a da jedna od tri žene u svetu doživi fizičko ili seksualno nasilje, a da većina žrtava poznaje svoje napadače.
Polovinu žena, kaže, ubiju članovi porodice ili partneri, dok je taj procenat za muškarce pet odsto.
Govoreći o napretku Srbije, Skat je istakao da je posle donošenja novog zakona prijavljeno 17.000 slučajve, a da su sudovi doneli 6.000 presuda kojima se štite žrtve.
“Naša ambasada je ponosna što je pomogla radnoj grupi u izradi zakona iz oblasti nasilja u porodici i želim da poručem policiji, socijalnim radnicima, nastavnicima, nevladinim organizacijama, sudovima i brojnim drugim akterima koji rade na zaštiti od nasilja žena u porodici - hvala na vašem radu i hrabrosti”, poručio je Skat.

********************
Сада бар знамо КО је главни иницијатор и организатор педерисаања и лезбејисања по Србији...
 
********************
Сада бар знамо КО је главни иницијатор и организатор педерисаања и лезбејисања по Србији...

Kakve veze ima homoseksualizam sa nasiljem nad zenama??? Je li to Vuciceva retorika, ono, pitaju ga jedno pitanje, a on prica nesto sasvim levo....? :D :D :D
 
Ћоро ћорави па болдовао сам црвено шта ради НВО "Да се зна"............ :roll:

Fala ti Mito što nam otvori oči...
Mogo bi Patrijarh i tebe da odlikuje

- - - - - - - - - -

Pa opet se bavi protekcijom ljudi od nasilja. Zar je bitno seksualno opredeljenje, pol, rasa, ili bilo sta drugo, kada je u pitanju izlozenost nasilju?

pitaj Skota jel bitna boja

- - - - - - - - - -

Kad ce cmarikanci prekinuti nasilje i terorizam nad drugim narodima i drzavama po kugli zemaljskoj?

Ne razumeš se ti u biznis, potrebe tržišta i ukrupnjavanje....
Ima kurs-fakultet za te stvari, završila ga Zor'ca-de-Tuzla
 
Fala ti Mito što nam otvori oči...
Mogo bi Patrijarh i tebe da odlikuje

- - - - - - - - - -



pitaj Skota jel bitna boja

- - - - - - - - - -



Ne razumeš se ti u biznis, potrebe tržišta i ukrupnjavanje....
Ima kurs-fakultet za te stvari, završila ga Zor'ca-de-Tuzla

Ti ni taj kurs nisi zavrsio jer da jesi shvatrio bi da se nigde ne uci da ratovima treba da se poboljsava ekonomija i standard jedne zemlje.

A to sto se Zorana mesa u svasta, druga je svar.
 
Ti ni taj kurs nisi zavrsio jer da jesi shvatrio bi da se nigde ne uci da ratovima treba da se poboljsava ekonomija i standard jedne zemlje.

A to sto se Zorana mesa u svasta, druga je svar.

A šta će mi taj kurs kreiran od bankara?
Da im plaćam trening-dresuru za njihove civilne obrasce poslovanja?
Da posle dresure uzimam kredit od njih za pokretanje posla i da im vraćam sa kamatom?
A ako se posao ispostavi kao odličan odmah će da ga preotmu na neku od proverenih metoda?

- - - - - - - - - -

Taj kurs-fakultet služi da bi se zaobišao zakon koji propisuje da odredjene funkcije zahtevaju visokoobrazovani kadar.
Ovako je lakše da svaka budala može na funkciju...
 
Мити Амери не дају да туче жену, Ајрону јадном отимају бизнес идеје.

Шта је ово, ој Србијо докле ћеш робовати!

Већина људи бар ујутро и пре подне ИМАЈУ БИСТРУ ГЛАВУ - али са тобом то никада није случај........:hahaha:

п.с. А да ми није било у животу Скота и сељанчуре изТузле - не бих ништа знао.......:p
 
Мити Амери не дају да туче жену, Ајрону јадном отимају бизнес идеје.

Шта је ово, ој Србијо докле ћеш робовати!

U stanju si da se inatiš u engleskem stilu al kad to narane govnima ko na Kafančetu preksinoć - tek tad odeš zadovoljan
Čudan je taj Zapad...
 
Mozda se ne razumem!

Ali znam sta su strani placenici i domaci izdajnici!

batali me komunjarske retorike...
sad je novo vreme koje zahteva nove ljude...
drugačiju sortu takoreći...

- - - - - - - - - -

Опет неке мистичне победе, Ајроне напаћени?

Ваљда друге не преостају у овим тешким околностима :(

budi tu sad ću ti donesem nošu sa Kafančeta...
 
Ајроне јадни, ајмо у бизнес. ***** банке, само краду људима идеје. Зато их је Амер отворио.

Ја ћу да ти дам почетни капитал, дакле кофу воде и четку, а ти да осмислиш који семафор. Овај Скат ће само да стење од муке.
 
Rasejani!

Nisam kokoska da snesem jaje ali znam sta je mucak!

Vi ste očigledno generacija koju su pripremali za jedno a onda im uvalili drugo...
Novim generaciama je lakše - nemaju pojma

- - - - - - - - - -

Ајроне јадни, ајмо у бизнес. ***** банке, само краду људима идеје. Зато их је Амер отворио.

Ја ћу да ти дам почетни капитал, дакле кофу воде и четку, а ти да осмислиш који семафор. Овај Скат ће само да стење од муке.

Radeo sam i taj poso, eve piše u moj CV.
Naime, EU dala grdne pare da Beograd kupi nove semafore
Pa onda ovi iz Beograd-Put kad su prebroali pare, dotrčali u studencku da nadju visočije za pranje starih semafora da budu ko novi.

Ja kad bi ti čitao moj CV mislio bi - bre ovaj zajebo i Vučića...
 
Vi ste očigledno generacija koju su pripremali za jedno a onda im uvalili drugo...
Novim generaciama je lakše - nemaju pojma

- - - - - - - - - -



Radeo sam i to u moj CV.
Naime, EU dala grdne pare da Beograd kupi nove semafore
Pa onda ovi iz Beograd-Put kad su prebroali pare, dotrčali u studencku da nadju visočije za pranje starih semafora da budu ko novi.

Ja kad bi ti čitao CV mislio bi ova zejabo i Vučića...

Sa ovim se potpiuno slazem!
 

Back
Top